Nizkofrekvencny monotonny hluk v Bratislave

Quoted post

dalsi obyvatel Bratislava-Kramare

#9 nizkofrekvencny hluk kramare

2018-11-20 22:50

najdu sa dalsi ktori tento hluk, dunenie vnimaju? mam ho v celom dome, v kazdej izbe, niet sa pred nim kam skryt... Nepomahaju ani stuple do usi... jedna sa o monotonny nizkofrekvencny hluk ktory pretrvava 24hod denne 7dni v tyzdni NONSTOP. Zacal som ho pocut koncom augusta 2018 zaciatkom septembra.

Mam pozicany analyzator frekvencneho spektra, ktory hodnoty ukazuje v rozmedzi 25-315Hz... Vid. https://youtu.be/rC1eywVGqxk Uz som z toho chory.

Nedokazem naist zdroj toho hluku a jeho sila je nizka ze sa vraj nezmesti do tabuliek ktorymi disponuje urad regionalneho zdravotnictva a teda sa s tym vraj neda nic robit...

Replies

právnik

#10 Re: nizkofrekvencny hluk kramare

2018-11-22 18:48:01

#9: dalsi obyvatel Bratislava-Kramare - nizkofrekvencny hluk kramare 

"ktory hodnoty ukazuje v rozmedzi 25-315Hz"

"jeho sila je nizka ze sa vraj nezmesti do tabuliek"

 

To je nejaká blbosť, nie? Všeobecne (aj legislatívne) uznané rozmedzie pre oblasť počuteľného zvuku je 20 - 20 000 Hz. Inak, v RÚVZ by mali mať tabuľky aj pre nízke hodnoty zvuku, pretože hodnoty pod 16 Hz sa už považujú za infrazvuk. A na ten sú tiež určité legislatívne normy pre prípustné hodnoty.

mavic

#15 Re: nizkofrekvencny hluk kramare

2019-12-05 09:08:07

#9: dalsi obyvatel Bratislava-Kramare - nizkofrekvencny hluk kramare 

Vedeli by ste prosim blizsie specifikovat, v ktorej oblasti Kramarov mate tento problem? Na Stromovej ulici (Kramare) mame uplne rovnaky. Zvuk pretrvava 24/7, ale velmi vyrazne ho clovek vnima najma v noci, ked bezny prevadzkovy hluk stichne a prostrednictvom postele sa vibracie prenasaju na telo. Tento zvuk je nezlucitelny so spankom.

Mery

#16 Re: nizkofrekvencny hluk kramare

2020-01-20 17:17:51

Mery

#17 Re: nizkofrekvencny hluk kramare

2020-01-20 17:18:53

#9: dalsi obyvatel Bratislava-Kramare - nizkofrekvencny hluk kramare 

Aj ja mám tento problém našli ste už riešenie?