BIJEME NA POPLACH! Nie cenzúre župana Kotlebu,za slobodu prejavu!

Quoted post


Hosť

#16

2016-03-16 14:50

Konečne niekto nabral odvahu a zrušil tzv. kultúru plnú vulgarizmov , keď autor hry sa nedokáže vyjadrovoť kultivovane , ale len s pomocov vulgarizmov , nadávok tak určite nepatria jeho hry do divadla!Tak vyjadrovať by sa hanbili aj opilci v 4-tej cenovej skupine! Aspoň vydno kdo chce z vulgarizovať  našu spoločnosť!

Replies


Hosť

#27 Re:

2016-03-16 15:28:04

#16: -  

 Asi ste mily pan/pani nepostrehli, ze ked ked p. Kotleba vystupoval na namesti, jeho stupenci pokrikovali take oplzle nadavky a vyhrazky, ze mi z toho naskakovala husia koza......Do toho skandovanie "obesit,obesit", a ked mily dav utichol, p. Kotleba ich pochvalil, ze sam by to tak dobre nepovedal?    To je ta kultura, ktoru tu chce nastolit?   Je mi nanic z toho, ako balamuti ludi, ze mu ide o dobro Slovenska.......


Hosť

#28 Re:

2016-03-16 15:28:16

#16: -  

 odporucam si zopakovat gramatiku. Divadlo nie je o podavani "dokonaleho utopickeho obrazu sveta" ale o podavani reality a v realite sa nadavky objavuju.

Tom

#32 Re:

2016-03-16 16:44:52

#16: -  

 Do parlamentu za Kotlebovu stranu mieri človek, ktorý vulgárne nadáva zákaznikom, a to len preto, že poukázali na neseriózne konanie predávajúceho...a vám prekáža to, že sa nadáva v divadle, kde tieto nadávky ilustrujú autenticitu postredia v ktorom sa príbeh odohráva. Vy ste zrejme celý život rozprávali slušne a spisovne, však?

Martina KOUROUMA

#44 Re:

2016-03-16 18:38:42

#16: -  

 Vidno sa píše s i - vidno, nie vydno. :)))) nič to, možno to príde. 

rda1991

#47 Re:

2016-03-16 18:46:24

#16: -  

 Nadávky sú len slová a slová sú len artikulovaný a vzduchový prúd. Používajú ich všetci a rovnica nadávky = nízka inteligencia je blud ktorý vymyslel dement. Okrem toho, divadlo je a vždy bolo zrkadlom doby (to povedal Shakespeare, aj jeho obviníte z nekultivovanosti? :)) nadávky alebo keď už sme pritom, nahota, patria k životu, o ktorom divadlo má byť. Už ako dieťa ste sa mohli naučiť, ze len preto lebo strčíte hlavu do piesku alebo si ju prikryjete paplónom, ešte vonkajší svet neprestane existovať. Okrem toho, nadávky alebo nahota sú rovnakými vyjadrivacimi prostriedkami ako ľudové tance alebo iná forma "klasickej" kultúry a je za nimi (aspoň v dobrom divadle) viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Dúfam že som sa vyjadril pre Vás dosť kultivovaným spôsobom. 


Hosť

#57 Re:

2016-03-16 20:47:21

#16: -  

 Dovolte mi, aby som sa zasmiala. Vidim,ze vy ste sa zabudli v dobe Anicky Jurkovicovej. Ak je v inscenacii nahota alebo sa tam nadava tak to ma svoje opodstatnenie, a narocnejsi recipient to prijme a vidi za tym viac nez len ten vulgarizmus, alebo hole telo... Dokoncim to tym,ze umenie sa tiez vyvija a je odrazom tejto doby sa pozrite okolo seba, co sa deje. Chore je to co on robi svojvolna cenzura je nepripustna.

oRc

#161 Re:

2016-03-18 11:12:59

#16: -  

Branislav Nusic (Бранислав Нушић) bol Srb, ktory si velmi rad ironicky a genialne strielal (nielen) z malomestiactva, chamtivosti, jesitnosti a malomyselnosti vlastneho naroda. To neznamena, ze ho nemal rad, naopak, svojou reflexiou mu mohol pomoct otvorit si oci. Kritika chyb nedehonestuje ale dava prilezitost na zmenu, biblicky, ostri zelezom zelezo. Cenzuru zazil aj na vlastnej kozi, ked sedel dva roky vo vazeni za kritiku stavajuceho krala. Napr. aj Nietzche velmi razantne kritizoval Nemecko a Nemcov, napriek tomu si ho Nemecko hlboko vazi. Paradoxne, nacionalisti casto nenavidia tych najcennejsich ludi z vlastneho naroda, ktori mu robia najlepsie meno za jeho hranicami.

om tat sat

#238 Re:

2016-03-24 22:07:03

#16: -  

 Úplne súhlasím. Ak to má byť, ako je to označované, KULTÚRA, potom tam vulgarizmy nemajú čo hľadať. Čo je kultúrne na tom, keď v divadle počuť vyjadrenia hodné opilcov po záverečnej? To má byť kultúra? 

Ak má naša kultúra byť taká, potom budem radšej bez nej. Prežijem to v zdraví, myslím si, aj bez nej.