Znovuzjednotenie Československa vo forme Federácie alebo Konfederácie

Quoted post


Hosť

#2 Re:

2015-03-02 16:07

#1: -  

 Zdravim

tak s tou poznamkov o Rakusko-Uhorsku to povazujem za vtip.

- jasne ze v roku 1945 nebolo referendum vtedy boli ine casy,referendum sa nepouzivalo.

- tato peticia vznilka kvoli tomu lebo v priezkumoch 70 percent cechov a 40 percent slovakov sa v sucasnosti vyjadrili za spolocny stat.Je to pochopitelne. Ved sme slovania sice je cesky a slovensky narod ale korene mame takmer tie iste: sme slovania.

Velmi smutne je ze Slovania nedrzia po kope mozno preto sa nam aj nedari, a zapadnym krajinam sa nasa nesudrznost paci.

 

Replies


Hosť

#3 Re: Re:

2015-03-03 08:11:13

#2: - Re:  

Správne pochopené!

Teraz sú medzi nami vzťahy /myslím ČR a SR / na oveľa lepšej úrovni ako keď sme boli spolu.

Je potrebna vzájomná spolupráca.Spoločný štát už patrý minulosti.

A ako aj sám píšeš len 40% Slovákov je za spoločný štát,teda 60% je za zachovanie samostatnej Slovenskej republiky!

A priezkumy maju minimálnu hodnotu!

Pozri si prieskumy pred akýmikoľvek voľbamy a potom porovnaj skutočné výsledky.!!!!

 


Hosť

#6 Re: Re:

2015-03-06 12:17:29

#2: - Re:  

Len 40% Slovákov je za, čiže 60% je proti. Tak čo tu treba riešiť.

Nakoľko mám svoj vek, pamätám si, čo sa dialo od r. 1989 po rozdelenie. A som rád, že to takto dopadlo. Škoda, že sa to nestalo hneď v r. 1989. Boli by sme ušetrení od zásahu pána prezidenta do priemyslu Slovenska.

Okrem zástavy by som pripomenul aj ČSD, ČSA, Čedok atď. Tých 70% v Čechách tiež chápem.