Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv

Quoted post


Hosť

#493 Re:

2015-02-21 23:12

#481: Butler -  

 ..azr si to teda velmi zjednodusila (ak sa to tak da vobec nazvat), ked vsade hlasali, ze je to za deti a rodinu ..mali rovno povedat, ze je to proti ideologii rodovej rovnosti a mozno by sa zucastnilo viacej ludi ..alebo aj menej, kedze tomu tak malo ludi rozumie ..a kedze tomu tak malo ludi rozumie, tak ti, co tomu nerozumeju, by o tom asi nemali rozhodovat, nie? ..neviem, to len tak z logickej strany veci ma napada

Replies

Metla

#494 Re: Re:

2015-02-21 23:59:59

#493: - Re:  

 No, ale tu naozaj v konečnom dôsledku ide o deti a rodinu a žiť v tom marazme budú musieť aj tí, čo tomu, ako vravíš nerozumejú a teda sa podľa teba nemajú, k tomu vyjadrovať.

A môže tomu vôbec normálny človek rozumieť? Veď je to choré.

Normálny človek nemôže vôbec uveriť, že sa zaoberáme takýmito vecami. Ale je to realita.

Rozhodovať teda budú blázni, lebo len oni tomu rozumejú a ako utláčaná netolerantná menšina, presadia pravidlá tolerantnej väčšine, ktorá podľa nich bude musieť žiť?

A dá sa vôbec v takých pravidlách žiť?

Butler

#550 Re: Re:

2015-02-28 17:14:45

#493: - Re:  

 Neprislúcha mi hodnotiť prácu AZR, ani celkový priebeh a obsah kampane pred referendom. Ale viem si predstaviť, že v mysliach mnohých ľudí na základe toho, čo počuli z médií, boli organizátori referenda tými, ktorí sa v čase "mieru" len tak z ničoho nič rozhodli vydať sa na "vojnové ťaženie" proti homosexuálne cítiam ľudom. Automaticky sa tak stali tými zlými. Nezachytila som všetky vyhlásenia a aktivity AZR pred referendom, avšak tiež som mala dojem, že to, čo je gender ideológia v skutočnosti, mohlo byť viac odkomunikované. Na druhej strane vieme, že AZR nemala veľa mediálneho priestoru na takéto vysvetľovanie a nebezpečenstvo gender ideológie skôr prezentovala na konkrétnych prípadoch zo zahraničnej praxe. Bohužiaľ, mám pocit, že mnohí tomu neprikladali dôležitosť a nevideli nebezpečenstvo, že by sa to mohlo uchytiť aj u nás a organizátori referenda sa tak stali tými, čo vytvárali neexistujúce nepriateľa a zbytočne panikárili...