Petícia porozumenia: košický Dom umenia v synagóge patrí všetkým

Quoted post


Hosť

#36

2014-06-09 09:13

Niekto tu zbytocne podporuje nenavist. Citali ste memorandum, teda fakty, ci verite viac dojmom? V memorande nenajdete ani jeden zavazok mesta, su tam len ustupky zidovskej obce. Ak sa memorandum neschvali, mesto sa o tieto ustupky samo pripravi = zaplati mozno dalsie miliony a filharmonia mozno skonci na ulici. Ak sa memorandum schvali, mesto si zaisti ustupky (aj buducnost filharmonie), usetri a konecne slovo o vrateni Domu umenia bude mat tak ci tak sud. Tak rozmyslajte, co je pre mesto (vsetkych) vyhodnejsie... jasne, ze schvalit memorandum!

Replies

Hosť 11

#38 Re:

2014-06-09 21:47:48

#36: -

Aj ja som proti nenávisti, absolútne. Ale memorandum som čítal a fakty sú pre mňa jasné. ŽNO si vyhradzuje právo vstúpiť do všetkých zmlúv, aj ŠfK má nájomnú zmluvu s mestom a tá sa raz skončí, s kým potom zmluvu podpíše a za akých podmienok? My stále pozeráme na to, čo bude zajtra, ale oni pozerajú na to, čo bude o 10 - 20 rokov. Vtedy už žiaden terajší poslanec nebude poslancom a zodpovednosť za toto rozhodnutie nebude mať nik. Nech súd rozhodne, komu patrí Dom Umenia a nie poslanci. ŽNO nedáva žiadne ústupky, chce naspäť Dom Umenia ako celok, aj keď ho nepostavila. Áno, vyplatí prístavbu a investície, ale za inú sumu. Daroval by niekto z Vás svoj byt, alebo dom, ak by Vám dovolili v ňom bývať, ale už by nebol Váš? A peniaze za jeho kúpu by Vam nevrátili a z peňazí, čo ste doň investovali by Vám vrátili možno polovicu?