PETÍCIA za výstavbu a prevádzku útulku pre psov v RS

Quoted post

bobrovsky

#19 Re: Re:

2014-02-11 06:54

#18: - Re:

Ja nic neodsudzujem. Myslim si ze keby mali uverejnene svoje meno nikto im nic nenapise. Ja som to napisal rovno pre vsetkych. A ked sme pri tom tak taky ludia co vyhodia zviera tak na co ho vobec kupuju. Ked nechcem nekupim. A nie kupim a vyhopdim. Je to sprostost ludi.. Anop zviera za to nemoze a ja to ani netvrdim. Potom kazdemu jednemu co vyhodi zviera nech odpadnu obe ruky. Pozrite sem: tie peniaze co sa daju na utulok by sa mohli vyuzit uplne inac, ano urcite ich nedaju ludom na vyplatu. Ale ukazte mi jedno miesto kde sa mozu hrat deti? Nikde. Pozrite sa ako vyzeraju detske ihriska.... su zdevastovane a este ktomu plne vykalov od psov. Kolky z Vas dodrzuju to ze ked sa pes vyspini tak to vezme do vrecuska a vyhodi to? Zo 100 ludi mozno 2-3. Tak asi len tolko k tomu.

Replies

marcela.sz

#20 Re: Re: Re:

2014-02-11 07:22:50

#19: bobrovsky - Re: Re:

Miešate hrušky s jablkami. Prečo sa majú majitelia pov skladať napríklad na to detské ihrisko? V tejto petícii ide o to, že peniaze na útulok má dať mesto z vyzbieranej DANE ZA PSA. Túto daň platia majitelia psov, NIKTO INÝ. Už vyššie som písala, žiadna daň nemá byť samoúčelná. Daň za psa teda nemá napĺňať mestskú kasu len tak, má pokryť náklady mesta súvisiace so psami. Na margo nezbierania exkrementov, tam pokiaľ ľudia sami v sebe nemajú dostatok kultúrnosti, aby to robili sami od seba, má mesto mestskú políciu, a má jej zabezpečiť podmienky na to, aby zvládala kontrolovať terén. Pravidelné hliadky a poriadne pokuty by bordelárov rýchlo napravili.

Bibka

#48 Re: Re: Re:

2014-02-12 22:58:13

#19: bobrovsky - Re: Re:

:D :D Sám neviete čo píšete...Keby peniaze za dane za psov išli aspoň na tie koše na psie výkaly tak by tie Vaše detské ihriská boli čisté...Lenže ľudia platia za psov a tie peniaze idú niekde do vetra...Konkrétne u nas v BB idú na cesty a osvetlenie sídlisk atď...Ja sa akurát venujem tejto tematike lebo taktiež bojujem za založenie útulku v BB, dnes som bola na meste a vraj nikto nemá peniaze,tak kde potom sú...Tak isto idem spísať petíciu a robit to isté, čo týto ľudia tu..Lebo oni bojujú za niečo, za čo môžu nezodpovedný ľudia..Poviete že keď nechcú psa, nech si ho nekúpia...Je toľko ľudí na zemi alebo len na Slovensku, ktorí absolútne nerozmýšľajú a konajú tak ako konajú..a nezmení sa to..práve preto by mali byť aspoň tie útulky...Zariaďte to nech ľuďom čo vyhodia psa odpadnú obe ruky a problém je vyriešený, ak je to vo vašej moci, nech sa páči...Problém je aj to že ľudia psov nekastrujú a už duplom nie rómovia, tým pádom sa psy premnožujú a bude ich stále viac aj viac aj keď ich ľudia prestanú vyhadzovať na ulicu...Takže tak k tejto téme...Držííím vám palce nech sa vám podarí vybudovať útulok...
Facebook