Petícia za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore

svetluska

/ #161

2012-10-12 13:07

O výstave som sa dozvedela od svojej žiačky, ktorú učím Výtvarný odbor-teda umenie!! Naozajstné umenie, lásku ku kráse!! Z detí sa snažíme "vydolovať"to najlepšie, to najcitlivejšie, aby dokázali vnímať i ten najmenší detail, ktorý robí niekoho a niečo krásnym........... Preto ma veľmi šokovalo, keď som počula, že vôbec takáto výstava môže existovať!!!!!!!!!!!!!!!! To už naozaj nemáme my ĽUDIA k sebe ani kúsok úcty a ľudskosti?? Nám sa zdá normálne obzerať a komentovať mŕtvoly iných ľudí??!! Ľudí, čo tiež kedysi žili, milovali a boli niekým milovaní?? Koľkí z organizátorov by tam vystavili mŕtvolu svojej matky, milovanej babky, predčasne narodenej a "sladko v nebi spinkajúcej" dcérky.....??? Koľkí z vás, čo ste na tú výstavu zvedaví, koľkí z vás by tam vystavili a nechali okukávať svojich milých zosnulých?? Prečo im zdobíte hroby, chodíte zapaľovať sviečky a v tichosti stojíte pri ich hrobe, prihovárate sa im a spomínate?? Myslíte, že týchto úbohých ľudí nikto tak nemiloval?! Zobuďte svoje svedomie- ak vo vás nejaké je!! Ak nie je, učte sa aspoň od zvierat- tie by toto nikdy príslušníkovi svojej skupiny neurobili.......!!!!! So želaním otvorenia očí a najmä sŕdc, vás zdraví G.V.