PETÍCIA: STOP budovaniu 5G sietí na Slovensku


Hosť

/ #3

2020-07-20 06:16

Dobrý deň. Ďakujem za informáciu o situácii. Veľmi ma teší, že téma 5G sa pomaly dostáva do povedomia ľudí, ale hlavne preto, lebo ľudia už robia aj konkrétne kroky k zastaveniu realizácie 5G. Napríklad aj táto petícia, za čo som Vám veľmi vďačná. V tejto súvislosti je významný aj fakt, že odborná obec má tiež svojich zastáncov odporu proti technológii s nedostatočne preskúmanými dopadmi na život. Medzinárodný protest podpísali aj: Igor Belyaev, PhD, Dr.Sc, docent, Institut pre výskum rakoviny, BMC SAS, Bratislava Jan Jakus, PhD, DSc., Profesor, Lekárská fakulta Jessenius, Univerzita Komenského, Martin Ladislav Janousek, PhD, profesor, Ústav elektromagnetického a biomedicínskeho inžinierstva, Fakulta elektrotechnická, Žilinská univerzita, Žilina Michal Teplan, PhD, Ústav merania, Slovenská akademie věd, BratislavaJa Ja som tiež písala podnet na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, bol postúpený na Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ktoré má aj Útvar vedúceho hygienika rezortu a je kompetentné podnet tohto druhu vybaviť. Dúfam a verím, že nie som jediná, kto takto píše na kompetentné úrady :) Jedno malé víťazstvo sa už podarilo dosiahnuť - že malé zariadenia nebudú môcť byť realizované bez vedomia obyvateľov a verejnej správy. Vzniká tu teda aký-taký priestor pre spomalenie alebo pozastavenie. Verím, že zatiaľ sa odpor voči 5G zväčší a nadobudne konkrétnu, praktickú podobu. S prianím úspechov v dobrom diele Iveta Nedelská Ak budete mať ekékoľvek nové informácie, poprosím o ich zaslanie. Ďakujem a prajem pekný deň.



Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...