Petícia na zrušenie nástrojov psychiatrie na územi SR

Anton Smatanik

/ #144 neverim tomu, ze autorka skutocne rozumie tomu, o com pise

2018-08-24 21:10

Poznam viacero ludi, ktori boli na psychiatrii, niektori z nich clenovia mojej rodiny. Z tejto skupinky kazdemu psychiatria viac ci menej pomohla. Alkoholizmus, nasledky dopravnej nehody, psychicke zrutenie z dovodov, za ktore si vacsinou mohli sami.

Je predsa jasne, ze tak tazke pripady, ktore koncia na psychiatrii je extremne zlozite riesit a nie vzdy dojde k zlepseniu zdravotneho stavu. Nie vzdy, avsak pomerne casto aj ked v malej miere.

Je taktiez zrejme, ze lieciva a rozne zakroky budu mat vzdy vedlajsie ucinky. Vsetko ma vedlajsie ucinky, ide predsa len o nazov, o kategoriu, proste ucinky, ktore si nezelame. Vedlajsie ucinky ma aj jedenie bieleho chleba. Kedze ide o silne lieky, ktore musia psychiatricky osetrovani jedinci uzivat, tie vedlajsie ucinky su znacne.

Mnohi ludia nedokazu fungovat bez antidepresiv a nie su to jedinci, ktori nevedia co od dobroty a neriesia svoje problemy. Proste sa narodili s poskodenim mozgu a bez tychto liekov nedokazu zit plnohodnotny zivot.

Cize zavrite vsetky klinky, vyhodte lekarov a sestricky, zavrite oddelenia, spalte knihy a mozte rovno tych ludi pustit medzi beznu spolocnost, nech psychiatricky zasiahnuty jedinec funguje medzi normalnymi ludmi. To este len uvidite co sa potom zacne diat.

Skor by ste sa mali zamerat na zlepsenie psychiatrie, konstruktivne a zmysluplne kroky a nie konspirovat proti nej ako celku. Aj tak podobny krok ako z rise konspiracnych webov nema ziadnu sancu na uspech...