Výzva na odstúpenie prezidenta Andreja Kisku zo svojej funkcie

právnik

/ #236

2018-07-10 08:56

K námietkam, že prezident nerešpektuje vôľu voličov dodávam, že toto je podľa môjho názoru argument ad populum. To, že ľud presadzuje nejakú myšlienku neznamená, že teraz by sme sa podľa tejto myšlienky mali riadiť. Veď sa pozrime na priemer IQ v populácii, pozrime sa na demografické štatistiky. Ak z prieskumu verejnej mienky vyplynie, že máme vyhlásiť vojnu USA, tak ju vyhlásime, alebo čo? Demokracia nie je iba vláda ľudu, je to aj vláda rozumu. Skutočný štátnik pre mňa nie je dajaký populista, ktorý zbabelo pritakáva všetkému, čo chce väčšina. Skutočným štátnikom je pre mňa ten, kto sa nebojí postaviť vôli svojich voličov a postaviť sa za racionálne a humanistické riešenie, ktoré rešpektuje ľudské práva.

Miloš Zeman, ktorého spomínate, je pre mňa obyčajný alkoholik, ktorý oslovuje predovšetkým tupý a neinteligentný plebs s ukončeným učňovským vzdelaním, ktorý pracuje možno tak v miestnej fabrike a vyhlasuje, že má "zdravý sedliacky rozum". Toto je Zemanov elektorát. A vzhľadom na rozloženie IQ sa odvážim tvrdiť, že toto by mohla byť väčšinová časť populácie v Českej republike a na Slovensku. Takže to, že sa treba prikloniť k riešeniu, ktoré navrhuje väčšina, je obyčajný nezmysel. Ako sa nejaký robotník s IQ 80, ukončenou učňovkou, prepitým mozgom, slovníkom dlaždiča dokáže rozumne vyjadriť k finančnej alebo migračnej kríze?