Petícia za zrušenie prevádzky Šínweg, Pekná cesta 3531, BA Rača


Hosť

/ #14

2016-08-01 10:08

NÁZOR PREVÁDZKOVATEĽA BUFETU Šínweg

Bez zapájania emócií konštatujem, že petícia je výsledkom konfliktu záujmov. 

Na jednej strane je záujem susedov, ktorí chcú v tejto rekreačnej lokalite trvalo bývať a chcú k tomu exkluzívny kľud. 

Na druhej strane je môj záujem poskytovať v tejto lokalite služby v takom rozsahu, aby uspokojili požiadavky hostí.

A potom tu je záujem verejnosti, ktorá chce vypadnúť zo sídliska a stráviť zopár hodín v nejakom peknom, príjemnom prostredí.

Ja osobne si netrúfam rozhodnúť, ktorý z týchto záujmov je správny. Určite má každý z nich niečo do seba a ja sa nebudem staviať do pozície rozhodnúť, ktorý z nich má navrch. To nech rozhodnú orgány, ktoré to majú na starosti.

Ja podnikám len v takom rozsahu, ako mám vydané povolenia. A rovnakom rozsahu využívam aj svoje vlastnícke právo na pozemok. Počas posledného mesiaca sa na základe udania susedov u mňa vystriedali kontroly zo Štátnej veteriny, Úraduverejného zdravia, Inšpektorátu práce, Colnej a finančnej správy + miestny kontrolór a stavebný úrad z Rače. Všetky kontroli konštatovali BEZ NEDOSTATKOV. Akurát mi zabrali kopec času. 

Na záver dodávam, že neustály rozvoj a zvyšovanie úrovne v poskytovaní služieb v oblasti cestovného ruchu je jediným spôsobom ako zabrániť, aby sa rekreačné oblasti Bratislavy menili na exluzívne obytné zóny. 

Iba tlak verejnosti totiž dokáže prekonať všetky ostatné.