PETÍCIA PROTI VYTVORENIU PLATENÝCH PARKOVACÍCH ZÓN V TRENCÍNE


Hosť

/ #262 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-15 04:25

#261: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Prepacte, ale PK za 5€? Tak to by som si kupil minimalne 3... Po 5€ by som ani neuvazoval, ci potrebujem 3 auta alebo mi stacia 2.  Jedno starsie by som si nechal pre navstevy. Oni si nechaju auto v bezplatnej casti a nech behaju na mojom, ktore nepouzivam.

Rezidencne parkovanie ma aj svoje nevyhody:

Neriesi navstevy - ktore tam tym padom nesmu parkovat.

Vnasanie dodatkov ako: "Vyhradene pre rezidentov a ich navstevy" vyrazne komplikuje az znemoznuje kontrolu. A tym trpia zase rezidenti.

Ak si obyvatelia odsuhlasia nadstavbu nad ich bytovku (Hviezdoslavova, Horny Sianec), sami si komplikuju situaciu.

Ked rezidenti odchadzaju do prace (mimo ich bydliska) ich miesta ostavaju prazdne. Ak dalsi rezidenti inej zony (tiez Trencania) maju pracu v tejto zone nemozu tam zaparkovat, napriek tomu, ze by sa vzajomne nemuseli obmedzit.

Kolko miest na byt/osobu/dom by teda malo byt oznacenych ako rezidentskych tak, aby boli ludia spokojni?

Co sa tyka napr. Juhu, tak to by znacka rezidenti musela byt uz pri kruhaci pod Juhom, pretoze na 6000 bytov je cca 3500 vozidiel a pocet realnych miest je cca 2500, tzn. bez parkovania na zeleni, v krizovatkach. 

Mozem si povedat (ako som uz par krat pocul): Ja byvam v rodinnom dome, mam 3 auta a nechcem ich parkovat v garazi (lebo tam mam stary nabytok), ani na pozemku (ten mam na nieco ine) a mesto nech mi pred domom vytvori 3 parkovacie miesta, lebo platim dane. Co na tom, ze na sirku mojho pozemku na chodnik vojdu len 2 auta, aj to mi jedno priparkuje vjazd do garaze, co je v rozpore so zakonom. Preco mam platit dan za garaz cca 26€? Ze mi garaz garantuje miesto? Ale ved to som si ju kupil a to mi zabezpeci jej obstaranie a nie samotna "vypalnicka" dan.

Auto je sukromna vec a preto zan treba prevziat zodpovednost - zabera verejny priestor. Ak si kupim vrtulnik letisko mi tiez neda automaticky miesto na parkovanie. Auta pred 30timi rokmi neboli samozrejmost, tak ako teraz nie su vrtulniky...

To, ze sa problem doteraz neriesil je skoda, no niekto ho raz bude musiet zacat riesit. Chapem, ze spoplatnit nieco co bolo zadarmo sa nikomu pacit nebude. Takze ak sa spytate, ci platit alebo neplatit, aku odpoved asi dostanete? To nic neriesi...