KAMENÁČ SI NEDÁME !

naadja

/ #40

2016-04-19 20:21

Kamenac je moje detstvo, moje spomienky na starych rodicov a bratrancov, ako nas tam vzdy vodili sa hrat este ako male decka, potom z cias skoly, ked sme tam chodili na brane cvicenia, a neskor som sa tam stale a stale vracala na nekonecne prechadzky aj ked po tych istych trasach, cez lesopar, ku splavu, k rybnikom... v lete na kupalisko. chcem tam stal tak chodit a nachadzat tieto miesta, aj ked obnovene (ako napr. amfiteater) ale tak, ze si cely areal zachovava svoje caro. ten uzasny kus prirody na sportovanie, oddych, vypnutie od ruchu mesta. ked prejdete zeleznicnu trat, je to ako uplne iny svet... pamatam si este doby, kedy tam nestalo nic, zmierila som sa s vystavbou na pravej strane cesty, ale ako zacali vyrastat domy priamo v lesoparku, tak to bol priserny a dychberuci pohlad :(

Kamenac je vsetkych Trnavcanov a vsetkych navstevnikov, nepatri majitelom pozemkov ani tym, ktori tam byvaju! Ti sa musia pripravit na to, ze tu dufam este stale a vzdy budu ludia, ktori su pripraveni hajit zaujem na zachovani lokality na to, na co bola urcena v co najvacsom moznom rozsahu!