PETRŽALKA - Petícia proti spoplatneniu parkovania pre Petržalčanov

Roman

/ #10 Transparentnost

2015-10-23 12:15

Rozumiem, preco musi byt politika platenia za parkovacie miesta, nakolko nik nie je ochotny parkovat v parkovacich domoch, ked moze zadarmo parkovat na ulici. Parkovacie domy sa nevybuduju a nebudu udrziavat same a zadarmo. Keby sa v tych domoch naslo dost parkujucich, tak by sa dokonca mohla zaplatit strazna sluzba, alebo bezp. system a za to som rozhodne ochotny platit. Chapem, preco je nutne, aby fungovala nejaka parkovacia politika, aby mohla prebiehat kontrola toho, kto parkuje na uliciach, pretoze naozaj nemoze byt cele mesto a vsetci abonenti zaparkovani v petrzalke, take kapacity sa skratka nedaju vybudovat a bez nejakej parkovacej politiky nie je realna akakolvek intervencia. Okrem toho, ako by to vyzeralo? Ved, treba nam aj zelen, sportoviska a ina vybavenost a nie len parkoviska! Tiez je treba, aby firmy boli nutene si zaobstarat vlastne parkovanie a nie vyuzivat verejne priestory. Skratka musi byt system na regulaciu. To vsetko je na parkovacej politike v poriadku. Ale nemam doveru v transparentnost. Chyba mi tu urcita davka kontroly firmy, ktora bude vsetko toto zastresovat. Bojim sa, ze ked ide o firmu s nejasnou povestou, ci naozaj dostaneme to, za co si zaplatime. Chyba mi tu vacsia otvorenost a otvorenejsia diskusia zo strany poslancov. Nech sa necitime ako o nas bez nas. Keby to bolo transparentnejsie, nebolo by treba peticiu.