Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv

Katarina

/ #775 Re:

2015-06-21 16:32

#771: hosť -  

Vas prispevok sa veriacemu urcite cita dobre, ale je dost mimo temy. Tak som si povedala, ze vam tiez nieco mimo temy napisem :)

Nesmiem sa bat. Strach zabija myslenie. Strach je mala smrt prinasajuca uplne znicenie. Budem svojmu strachu celit. Dovolim mu prejst okolo mna a skrze mna. A ked prejde a zmizne, otocim sa a pozriem, kade siel. Tam, kade strach presiel, nebude nic. Ostanem len ja.

Frank Herbert, Duna

Uz su to cele veky odkedy som Dunu citala, ale toto mi uviazlo v hlave navzdy. Je to jedina "modlitba", aku potrebujem.

Pozrite sa, kolko nabozenstiev existute. Su desattisice bohov, v ktorych neverite. Uvedomte si, preco v nich neverite vy. Potom pochopite, preco vo vasho Boha neverim ja.

Tiez som velakrat rozmyslala nad tym, ze Boh vravi, aby sme sa ho bali. Zaroven chce, aby sme ho lubili. Nemozem lubit niekoho, koho sa bojim.

Je este vela dalsich veci ktore nedavaju zmysel - aspon mne nie - ale to by nebolo na komentar, lez na celu knihu. Skoncim tym, ze som agnosticka. Nevidim dokazy za ani proti, jednoducho neviem, ci existuje. To vsak neznamena, ze sa na veriaceho cloveka budem pozerat zvrchu a vtlacat mu do hlavy svoje vlastne videnie sveta. Verte, ked vam to pomaha. A bola by som rada, keby sa aj mne dostalo tolerancie z opacnej strany a nemusela sa preberat nabozenskymi dogmami zakazdym, ked je rec o LGBT, partnerstvach a manzelstvach ludi rovnakeho pohlavia.