Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv

Katarina

/ #756 Re:

2015-06-06 17:58

#755: beautiful -  

 Neviem uz ako to mam napisat. Mam muzske telo. Co na tom nechapes? Vlastne... fakt asi vela nie. Velmi malo ludi je natolko empatickych, ze by to pochopili v plnom rozsahu. Skus si predstavit odpudzujuceho chlapa, nepaci sa ti jeho tvar, jeho pokozka, jeho vlasy, pri predstave, ze by si sa ho mala co len dotknut ta striasa. A teraz - zajtra rano sa zobudis v jeho tele. A ostanes tam navzdy... Neviem, ci je to vobec vhodne prirovnanie, pretoze to opomina rodove rozdelenie uloh v spolocnosti. To, co ludia ocakavaju od zien a od muzov. 

Cely zivot zijem v tele, ktore nemam rada. Takze ano, ziadne paradenie sa a potvrdenie zenskosti, ale skryvanie sa sama pred sebou, pokusy zapadnut medzi muzsku cast populacie, plac, samota vnutri aj navonok, vysmech pre moju jemnu povahu, nepochopenie, strach, depresie, myslienky na smrt, smutne basnicky s rozmazanym pismom...

Nikde netvrdim, ze ranu na dusi nemam. Moje srdce je zjazvene ako Kruegerov ksicht. Skus si este raz precitat, co som napisala. Nebudem vsetko opakovat znova a znova. Iba za posledny rok a pol sa moj psychicky stav zlepsuje. Zacal sa zlepsovat, ked som si povedala, ze nema cenu snazit sa byt muzom, ktorym som nikdy nebola a ani nie som schopna byt. Bud podstupim tranziciu, premenu mojho tela na zenske, hormonmi, operaciami, proste ako to pojde, alebo zomriem pri snahe dosiahnut to. To rozhodnutie, o ktorom pises, som uz urobila. Prijala som fakt, ze som zena a nie muz, napriek svojmu telu.

Ano. Budem stastna, ked sa mi to podari a najdem - ci uz popri tom alebo potom - svoju najmilsiu a budeme spolu. Takze ano, registrovane partnerstva medzi osobami rovnakeho pohlavia mi pomozu.

A nie, homosexualita nie je choroba. Preco by ju inak vyskrtavali z americkeho aj svetoveho zoznamu chorob? Tolko renomovanych lekarov, psychologov, psychiatrov a sexuologov sa myli a iba par zasvatenych pozna pravdu, ktoru zufalo siria cez pochybne weby a komentare na internete?