Gothoom 2014 - Otvorený list autorom petície

bežný kresťan

/ #4 Re: Mily Samuel

2014-07-29 06:46

#1: allik - Mily Samuel

Mám len dve otázky:
Prečo potom Ježiš chodil na párty s najväčšími zločincami jeho doby?
a druhá: Prečo išiel Pavol na areopág, keď to bolo snáď jedno z najpohanskejších miest?
Nepochop ma zle, ja si nemyslím, že proti zlým veciam nemáme bojovať, ale kresťania na slovensku v poslednej dobe bojujú poväčšinou tým, že stále by niečo druhým zakazovali. Ježiš ľuďom nezakazoval, ale šiel za nimi, bol s nimi a ukázal im, že je niečo lepšie ako to, v čom kráčajú. Takto by sme mali konať aj my. Menej druhým zakazovať a viac milovať a ukazovať Krista. Pretože akú majú oni motiváciu zmeniť svoje správanie? Len tú, že im to nejakí kresťania zakázali? Že im nejakí blázni povedali, že to, čo robia je zlé? A ak to aj urobia, tak sú potom zachránení? Nie sú, to len my si budeme hovoriť, že sme porazili zlo - a pritom sme ho neporazili, len sme porazili ľudí, ktorí už viac o Ježišovi nebudú chcieť počuť, lebo stretli nás.

Oveľa väčšia je motivácia pre človeka, keď stretne Krista. Tak žime ako On. Nie je to ľahké... to osobne viem, ale kde v Biblii je napísané, že zvestovanie Božej lásky je ľahké?