VYHLÁSENIE: ZAČNIME BRAŤ EXTRÉMIZMUS VÁŽNE

hosť

/ #9 Neriešené problémy a sklamanie

2013-11-24 15:14

Včera večer som šla voliť, aj keď sa mi nechcelo, aj keď ani za kandidáta Smeru Maňku by som za iných okolností nehlasovala. Takto chodím voliť už roky - vždy len keď treba proti niečomu a niekomu, a nie za niečo a za niekoho, o kom by som bola presvedčená, že by to bol ten človek, ktorému mám prečo dať hlas. V Bratislave to možno tak necítite, ale tu, kde Kotleba dostal vyše 70% percent hlasov, je už jasné, že fašizmus je na začiatku víťazného ťaženia. Má mnoho prívržencov medzi mladými ľuďmi, aj tými, ktorí sa stanú voličmi v čase, keď sa budú konať najbližšie parlamentné voľby. Čaká ich nezamestnanosť, evidencia na úrade práce, pričom ich rodiny, ktoré síce nie sú podľa zákona "sociálne odkázané", ale zarábajú v tomto regióne sotva toľko, aby ako - tak pokryli nevyhnutné výdavky, ich budú živiť do 25 rokov bez nároku na sociálne dávky. Nemajú žiadnu perspektívu a nemôžu dúfať v budúcnosť, žijú len zo dňa na deň, presne tak ako Rómovia, ktorých vo svojej nevedomosti pokladajú za hlavnú príčinu svojej situácie. Svoju frustráciu si vybíjajú vzájomnými bitkami. S voličmi Kotlebu sa diskutovať nedá, pretože na nich neplatia nijaké argumenty, odvolávajúce sa na historickú skúsenosť tohto národa - aj úpadok kvality vzdelania popri rastúcej kvantite "vzdelaných" je dôsledkom skorumpovanosti tohto štátu, pretože v rôznych funkciách v štátnej správe na všetkých stupňoch sa od 89. roku striedajú spolustraníci, priatelia, známi a rodinní príslušníci tých, čo sa usalašili na mocenských pozíciách tohto partokratického systému. Sú to tí istí, čo salutovali v pionierskych organizáciách a teraz sa len nečinne prizerajú, ako všetko ide od desiatich k piatim. Ak nepoškodia, určite nepomôžu, lebo sa starjú len o udržanie si vlastného korýtka a korýtka s nimi spriaznených. Toľko formalizmu a byrokracie tu nebolo ani za minulého režimu. Kultúra je pre chudobných Slovákov, okrem retardovaných nevkusných reality show a inej hlúpej zábavy nedostupná. Deti v takýchto regiónoch si nemôžu dovoliť ani školský výlet a min. školstva vyhadzuje peniaze za hlúposti. "Svetlým" príkladom morálneho úpadku je naše súdnictvo - nemožnosť domôcť sa nejakej spravodlivosti, nepostihovanie skutočných kriminálnikov. Medzi policajtami je množstvo prívržencov Kotlebu - vo filme Cigán celkom presne zdokumentovali tvorcovia zaobchádzanie s tými, ktorí pre strážcov zákona nie sú ani ľuďmi. Neviem, či má Slovensko dosť morálnych a intelektuálnych kapacít na to, aby porazilo fašizmus, ktorý je živý z hlúpnutia a zbedačovania národa. Bojím sa, že nie.