Deklarácia Stop "eutanáziám z ľahostajnosti" v ZSS

???

/ #10 Re: Re: ZSS

2013-09-06 18:22

#6: Petra Poláková - Re: ZSS

Otázka na úvod. Petra Pláková = Ľubica Kočanová??  Lebo rétorika je takmer totožná.  Čo sa týka nepochopenia deklarácie, možno som to naozaj nepochopila, ale viem, že info, ktoré má pani Poláková (alebo slečna) sú riadne pritiahnuté za vlasy a príliš zovšeobecnené do negatívnej polohy aby neurazili ľudí, ktorí sa o seniorov a ľudí s postihnutím starajú. Čo je vzorná starostlivosť? Riešenie aktuálnych potrieb. Jasné, môžeme odškrtnúť, keď je človek  stabilizovaný a v pohode, rieši si svoje sám, ak nie je v pohode, nájde sa ucho, ktoré ho vypočuje, rieši  a uteší. Ak sa zhorší jeho zdravotný stav, rieši ho ústavný lekár, ak nepostačuje takéto riešenie, rieši ho nemocnica alebo miestne ODCH. Polohovateľné postele zvyčajne nemá taký človek, ktorý požaduje válendu, v opačnom prípade má polohovateľnú posteľ (netvrdím že elektric.). Petra Poláková koľko krát ste jedli stravu, ktorú pripravili  v niektorom zariadení? áno na stravu je najviac sťažností typu: ja nemám rád zemiaky, ja chcem viac zemiakov, už dávno nebola kapusta, každý deň je kapusta atď....Viete o tom, že v zariadeniach je bežnou súčasťou stravovacia komisia, ktorej významnou súčasťou sú aj obyvatelia ZSS, ktorí dokonca vo výbere majú aj právo veta?? neošetrené rany sú zlým svedectvom starostlivosti súhlasím, ale nie sú povinnou výbavou ľudí, ktorí žijú v zariadeniach. To isté sonda a katéter, navyše existujú služby ADOS a ich sestry prídu viac ako ochotne na každé zavolanie (sú to predsa ich výkony, ktoré si môžu fakturovať) SPRCHA no, myslím, že vôľa kúpať by bola, žiaľ u terajšej generácie seniorov (najmä tých z dedín) táto potreba dennej sprchy u mnohých chýba (Bratislavákov a iných "mešťanov" by som sem nerátala). čo by ste v tejto situácii považovala za štandard?? rešpektovať ich prianie, alebo ich nasilu drhúť každý deň?  Polohovanie dokáže zabezpečiť každý, kto sa naučí správne chytiť nevládneho človeka tak, aby mu neublížil. Oxygenátor?? neotvoríme radšej okno alebo nevyvezieme človeka von, nech sa nadýcha z plných pľúc??  Rehydratačné infúzie napovedajú o zanedbaní pitného režimu, takže asi by som začala pohárom vody nie keď si ju človek pýta, ale radšej menej a každú pol hodinu - hodinu (podľa množstva) ?? Ozaj chcela by som vidieť človeka ktorý sníva o tom, že mu z predlaktia trčí hadička a tečie mu do ruky vodička. xi tak to ma pobavilo aj napriek tomu, že do smiechu mi nie je. čo sa týka slnečných lúčov a čerstvého vzduchu, to už hádam ani nejdem komentovať. čo by ste povedali na vozíčkárov, ktorí idú na obed do reštaurácie aj napriek tomu že žijú v zariadení??? To je totiž tiež realita a starostlivosť v  slovenských ZSS, ale tú asi nechcete vidieť.  Alebo možno Vám krivdím a len o tom neviete. škoda. prepojenie je krásna myšlienka, len nechápem z vašich riadkov koho chcete prepojiť s kým. sestry so setrami, sestry s opatrovateľkami? Lebo multidisciplinárny tím  z Vašich riadkov nehľadí nech sa dívam ako chcem.