Petícia za obnovu koncertov a pôvodných otváracích hodín

Jakub Mičuch
Autor petície

/ #7 Obytné domy pri Apolle

2013-08-12 10:16

Pozerám, že sa tu trochu debata rozbehla, tak čo by zakladateľ tejto online petície, by som rád vyjadril pár slov:

"VZN o čase predaja a prevádzky služieb" - radí klub Apollo medzi "prevádzky spoločensko-zábavného charakteru, ktoré nie sú v tesnej blízkosti obytných domov – od 09.00 - 04.00 hod."

dôvod prečo sa nazdávam, že v blízkosti apolla nie sú žiadne obytné domy je ten, že ak si všimnete územný plán mesta Považská Bystrica, na ňom sú parcely s pozemkami dotyčných dvoch domov jasne zaznamenané ako "Zeleň" A najbližšie obytné plochy sú až v budove "ABŠO", resp vyššie spomenuté 10 poschodové paneláky na Lánskej, čo teda tesná blížkosť nie je. V takomto prípade by som rád vedel, komu bolo ľahostajné, že udeľuje povolenie na stavbu rodinných domov v CENTRE mesta, dokonca mimo obytnej plochy - teda v miestach kde má prevažovať zeleň. Možno si mysleli, že tie domy sa medzi tými stromami skryjú... Bohužiaľ neskryli...

Preto by som povedal, že toto nie je otázka rušenia nočného kľudu, pretože v takomto prípade by mal ísť s apollom dolu aj hneď vedľa susediaci klub Subway a to nehovorím o filmových festivaloch poriadaných mestom na fontáne, kolotočoch a ... mohli by sme pokračovať... Toto je otázka toho, či my ako občania, dovolíme aby si "vyvolení" robili v našom meste čo sa im zachce, alebo budeme kontrolovať a usmerňovať chod NÁŠHO mesta..

Pretože ak je toto v poriadku, tak ja by som si osobne rád postavil chalupu pred Priorom.. Tam sa mi to v skutku pozdáva, všetko mám odtiaľ po ruke, jednoducho fajn pozemok...