Zastavme projekt "revitalizacie" parku pri Karpatii v Humennom

host

/ #75 Re: #3 Nechapem.....

2013-04-11 09:20

Počuj, ty mudrlant. Päť stromov v tom parku je už nadobro mimo hru. Ešte raz sem teda, prosím Ťa, napíš, že stromy sa rúbať nebudú. Rád si to opäť prečítam. Podobne, ako si rád prečítam čokoľvek o snahe zlepšovať životné prostredie v meste i priľahlom okolí, čo sa nám všetkým pokúša magistrát, spoločne s Technickými službami mesta Humenné, dokázať v podobe vykazovania činnosti zahŕňajúcej bezprecedentný výrub nádherných a ZDRAVÝCH stromov v priamom prenose. To, do čoho sa počas tohto roka magistrát a TS pustili považujem za šialenstvo hodné počínania absolútne nedôveryhodných osôb a to mi je pritom akákoľvek politická farba úprimne ukradnutá, pretože, zaiste vieš, že podobné zverstva neodobrujú a neodobrovali iba "červení", ale i "modrí". Kedy Ti a Tebe podobným konečne dôjde, že stromy (pozor, nie burina, muškáty a fialky, ktoré sa teraz vo veľkom štýle, mimochodom, veľmi nevkusne za drahé peniaze sadia) sú (odhliadnuc od vznešenej estetickej funkcie) dôležitým prachovým filtrom, zachytávačom spodných vôd a indikátorom kvality ovzdušia v prostredí, ktorého sú súčasťou? Apropo, ak Ti na tom aspoň trochu záleží, obzri sa i po širšom okolí mesta. Získaš tak lepší prehľad o tom, ako sa narába so zdravou zeleňou. Prial by som Ti vedieť (i keď, ktovie, možno o tom niečo vieš), kde niektoré z tých zlynčovaných hrabov a dubov končia. Preto Ťa úprimne a priateľsky žiadam (veď sme zrejme spoluobčania), aby z Tvojej strany neboli aktivity proti likvidácii zelene v meste atakované, ako osobnostný boj proti niekomu. Každému súdnemu človeku totiž musí byť jasné, že týmto konaním sa "kompetentné" osoby vyšachujú samé. Zároveň verím, či lepšie povedané, dúfam, že nikoho z nás tento stav neteší, pretože je vždy lepšie vedieť o tom, že občan má na magistráte slovo a problémy, ktoré vníma ako závažné, s ním bude mať kto odkomunikovať v chápavom a zmierlivom duchu. To sa však v tomto prípade NESTALO, práve naopak, dotaz obyvateľa mesta bol zodpovednou administratívnou osobou odkomunikovaný spôsobom, za ktorý som sa ako občan naozaj úprimne hanbil. Takže, kto proti komu bojuje?

P.S.: Fontána je nefunkčná. - to mi prípomína niečo ako - "tá synagóga je nefunkčná, preto je potrebné ju zbúrať?" Pamätáš si ju? A takto si likvidujeme históriu mesta a nečinne sa prizeráme na to, ako svoje deti oberáme o patinu minulosti, nech už bola akákoľvek.