Zastavme projekt "revitalizacie" parku pri Karpatii v Humennom

Kat.ka

/ #71

2013-04-09 20:22

To nevyzerá ako nepodarené dedinské námestie,ale ako nepodarené humenské námestie,od kaštieľa až po knižnicu.
Ľutujem veľmi svoj minulý komentár, v ktorom takmer obhajujem rekonštrukciu južného námestia.Plytko som sa zamyslela a zhodnotila, že som rada, že sa našli
na rekonštrukciu prostriedky.Ale aké! Dostalo sa mi do uší, že to realizovala firma, ktorú si nemohla dovoliť ani jedna z pražských štvrtí, pretože bola drahá. A to
konštatovala pani bývalá starostka nemenovanej pražskej štvrte.S hrǒzou sledovala, ako nám na námestie lejú betón.Vraj si ani nevieme predstaviť, koľko to mesto stojí peňazí.Výsadba stromov by bola drahšia??? Ešte dlho potrvá, kým sa naučíme, že ekologicky=ekonomicky.
Keď ma napadne, že sme tam mohli mať ďalší park, je mi hrozne.Dnes som sa tadiaľ opať prešla a bol to pohľad príšerný.
Tak trochu som obhajovala pani primátorku, keď som napísala, že jej nemǒžem uprieť vkus na kvety. Zmenila som názor.Vtedy
som o výrube nevedela. Keďže je nás pár ľudí,ktorí zdieľame odkaz petície aj na facebooku, bola som zvedavá,či sa náhodou pani primátorka na svojom profile neobhajuje. Viete, čo by ste našli v časti ,,záľuby"? Záhradníctvo!
Každý správny záhradník miluje prírodu telom aj dušou.Taká je moja predstava.
Pred pár dňami vraj vyrúbali ďalšie 4 zdravé stromy v parku pri kaštieli.Komu zavadzali?
A kde skončili?
Bohužiaľ,stretla som aj ľudí, ktorých to netrápi.Vraj nemáme šancu.
Neodpustím si preto, aby som nenapísala citát:
Nemá zmysel bojovať,keď nemǒžeme veriť vo víťazstvo.Geronimo
Držím prsty všetkým, ktorí aspoň troškou prispievajú k dobrej veci.