Petícia proti schváleniu operovania zvierat bez narkózy!!!!!!!!!!
Petícia proti schváleniu operovania zvierat bez narkózy!!!!!!!!!! / Oznamy / Petícia proti schváleniu operovania zvierat bez narkózy!!!!!!!!!! / Komentáre
|
Hosť |
#12016-11-27 19:21co tak si trosku viac nastudovat a az potom robit peticiu? nikto nikdy nebude robit operacie bez anestezy, to mi verte |
|
| |
|
Hosť |
#22016-11-27 20:05toto som ani nepocula ze bez narkozy |
|
| |
|
Hosť |
#32016-11-28 17:18To je hrozné chudáci zvířata =( jsem zásadně proti =( |
|
| |
|
šakal |
#4 Re: šakal2016-11-29 00:40študovať je jedna vec a petícia druhá... v SR je možné všetko. |
|
| |
|
Hosť |
#52016-11-29 07:56Môj postoj je jasný. Avšak nikde takýto návrh zákona nevidim. |
|
| |
|
Hosť |
#62016-11-29 13:47Strašné sprostý nápad |
|
| |
|
psik |
#7 peticia2016-11-29 15:57Kto to vymyslel nech sa on da operovat bez narkozy staci ked si da zasit porezanu ranu. |
|
| |
|
Ondro |
#8 wtf2016-11-29 18:17Kto vobec zakladal tuto peticiu ? Nikde ziadny odkaz na navrh zakona, na to, kto vobec nieco take chce navrhovat, kto to vymyslel, nic. Len desat vykricnikov a hra na city. A pritom bez anestezie sa uplne legalne kastruju napriklad mladi kanci, ale to nikoho nezaujima, lebo ved pes ma asi viac citov ako prasa, hlavne ze bravcove nezdrazie, vsak ? Pochybujem, ze nejaky veterinar by bol ochotny operovat bez anestezie, to nie je ani (takmer) fyzicky mozne. |
|
| |
|
Hosť |
#92016-11-29 20:03Chcela som podpísať a neprišiel mi link na e mail |
|
| |
|
Eme |
#10 Článok2016-11-30 07:18ak si dáte do Google operácie zvierat bez anestézie,nájde vám články o tejto novele |
|
| |
|
Hosť |
#11 Re: Článok2016-11-30 11:54Zaujimave, že nie... našlo mi len članok o novele zakona o liekoch. žiadny zakon nič taketo nepovoluje ani povolovat nebude. hlupe ovce |
|
| |
|
eme |
#12 Re: Re: Článok2016-11-30 13:17A o čom to celé hovorí?presne o tom,že operácie budú omnoho drahšie-prakticky nemožné pre väčšinu ľudí z fin.hľadiska |
|
| |
|
Hosť |
#13 Re: Re: Re: Článok2016-11-30 13:22ale to neznamena ze budu bez anestezie. Bud budu normalne s anesteziou, alebo nebudu vobec. A okrem toho anestetika (okrem inhalacnych) existuju aj veterinarne, ktore budu stale dostupne rovnako. kto nema na zdravotnu starostlivost, nema si kupovat zviera. to je ako auto, tiez si ho nekupim ked nemam na poistku, palivo, zimne pneumatiky a dalsie vydavky. |
|
| |
|
Hosť |
#142016-11-30 13:25Túto peticiu zase vymyslel niekto, kto ani nevie čo znamena celkova anestéza alebo narkoza a nevie čo to spravi s ľudskym organizmom a nie ešte so zvieracim. Tak teraz zacnite podpisovať aj peticiu kvoli zruseniu celkovej anestezy pri operaciach ľudí. Gratulujen Vam. |
|
| |
|
eme |
#152016-11-30 13:50Nie je rozdiel medzi anestetikami veterinárnymi a používanými na človeku |
|
| |
|
Hosť |
#16 Re:2016-11-30 19:35Aky je teda rozdiel v posobeni tychto latok medzi ludskym a zvieracim orgaizmom ? Prirodzene ak sa bavime napr. o plazoch rozdiel tam bude, ale ked mame porovnat cloveka so psom/mackou nevidim tam ziady zasadny. |
|
| |
|
Hosť |
#172016-11-30 20:06Presne nesmieme |
|
| |
|
Lucia |
#18 Re:2016-12-01 07:59No som si istá, že riadny veterinár by to neurobil. Ale sama som bola svedkom opačnej situácie, kedy som musela vlastným telom držať 50 kilového psa pri takomto zákroku a plakať s ním. U niektorých veterinárov je to totiž bežná prax. Moja skúsenosť je z Nitry. Psík mal síce lokálne umrtvenú labku, ale veterinár bol príliš netrpezlivý na to aby počkal kým to zaberie. Dopadlo to dobre ale doteraz ľutujem, že som ho aj s tou otvorenou krvavou nohou neodviezla preč. Už sme tam nikdy nešli. |
|
| |
|
Hosť |
#19 Re: Re:2016-12-01 09:55A co to bolo za zakrok ? Vyberanie stehov ? |
|
| |
|
Hosť |
#202016-12-01 12:08Hehe ked si myslite ze peticie dokazu nieco zmenit ste blbci |
|
| |
|
Hosť |
#212016-12-02 09:02Je uplne chore !!!!! |
|
| |
|
lucia |
#22 prosím vás, táto petícia je čistý nezmysel2016-12-03 11:35 |
|
| |
|
Ja |
#232016-12-04 14:03Ľudia, vám je*e? To si fakt myslíte, že sa dá operovať bez anestézy? Predstavte si kastráciu, sterilizáciu, odstraňovanie vlčích pazúrov a i. bez anestézy. Neviem ktorý blázon by sa do toho pustil. Veď existujú veterinárne anestetiká a nie je pravda, že by to enormne navýšilo cenu zákroku. Vačšinou je drahší spotrebný materiál (podložky, rúška, šicí materiál...) ako samotná anestéza. Áno, používajú sa aj humánne anestetiká, ale ako píšem, sú plnohodnotne nahraditeľné veterinárnymi. Skôr bude problém s inhalačnými anestetikami, keďže tie sú humánne. Tu ide skôr o lieky, ktoré sa vet. nevyrábajú, alebo sú omnoho drahšie veterinárne. Napr. také infúzne roztoky sú všetko humánne. Vet. je asi len jeden. Tiež je problém v tom, že lieky používané v urgentných prípadoch, lieky na srdce, epilepsiu sú na 90% humánne. Áno, veterinár si môže ísť vybrať do lekárne dané lieky na recept v malom množstve, ale čo je malé množstvo? Koľkokrát do týždňa bude musieť utekať do lekárne, aby mal dostatok liekov? Tu je hlavný problém, nie v rezaní zaživa. Takže prosím, najprv sa porozprávajte s niekým, kto sa do toho asponň trochu rozumie, a potom vypisujte petície. Nešírte medzi ľuďmi zbytočnú paniku. |
|
| |
|
Hosť |
#242017-01-04 11:15nech setria na vrahoch a roznych sadistoch co sedia v base tych treba operovat a robit rozne pokusy a nie na bezzbrannych tvoroch |
|
| |
|
poly |
#25 somarina!2017-06-02 20:33pred založením petície sa prosím poriadne informujte! |
|
| |
|
Zmena sa nestane tým, že zostaneme ticho.
Autor tejto petície sa postavil a podnikol kroky. Spravíte to isté?
Iné petície, ktoré by vás mohli zaujímať
Poskytujeme zdarma hosting pre online petície. Vytvorte profesionálnu online petíciu použítím našej výkonnej služby. Naše petície sa v médiach spomínajú každý deň, teda vytvorenie petície je skvelý spôsob zviditelnenia na verejnosti aj pred ľudmi, ktorí robia rozhodnutia.