Peter Petras opatovne ziskanie Rainerovej chaty

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Peter Petras opatovne ziskanie Rainerovej chaty.


Hosť

#626

2014-07-09 12:34

Plne súhlasím s uvedenými dôvodmi, pre ktoré by mal ostať trvalým vlastníkom p.Petras, bez možnosti odpredaja tejto nehnuteľnosti komukoľvek inému.
Pán Petras má moju podporu. Neželám si, aby bolo ďalej v Tatrách už čokoľvek iné sprivatizované, lebo peniaze....

Hosť

#627

2014-07-09 12:37

Pan Petras,drzim Vam velmi palce,chata je v spravnych rukach/zlatych!/,viem o com hovorim,chodim do Tatier uz40 rokov a tych nenazrancov a zbohatlikov treba vyhodit!!!Cudujem sa aj primatorovi,ze mu na tom nezalezi Stefan
modrofúz

#628

2014-07-09 12:42

Treba už konečne vrátiť tieto miesta do rúk ľuďom, tým, ktorí majú radi naše Tatry, tým, pre ktorých je pojem česť a morálka viac, než honba za peniazmi, tým, ktorý majú v úcte hory. Držím p.Petrasovi palce, aby sa to podarilo. Dúfam že naša verejnoprávna sa vzchopí, a natočí krásny dokument o týchto úchvatných miestach a úchvatných ľuďoch.

Hosť

#629

2014-07-09 12:46

Nesúhlasím s tým, aby Reinerova chata išla do dražby pre niekoho, kto má peniaze, chcem, aby bola naďalej súčasťou Pána Petra Petrasa, je to človek s veľkým srdcom!!

Hosť

#630

2014-07-09 12:46

Podporujem pána Petrasa, je to správny chlapík a chatu si zaslúži prevádzkovať doživotne

Hosť

#631

2014-07-09 13:04

slovensko je skutočne "krajinou neobmedzených možností ", Amerika za nami výrazne zaostáva...to,čo je možné na Slovensku už nemá nič spoločné s morálkou, slušnosťou a úctou kľuďom, ktorí skutočne pre našu krásnu krajinu niečo robia, a zlodejina sa šíri zhora, tak ako ryba smrdí od hlavy...ale čo s tým budeme robiť netuším, hádam na úvod prestať mlčať....držím palce Rainerovej chate :):)):

Hosť

#632 petícia

2014-07-09 13:06

Mám veľké sympatie k "človeku",Petrovi Petrasovi ktorý prispel k zveľadeniu nášej tatranskej prírody tak veľa. Skultúrnil okolie,vo svojom voľnom čase sa nadrel na chate "Rajnerke", aj so svojou rodinou. Preto som presvedčená o tom, že si oprávnene zaslúži zostať na Rainerovej chate. Držím palce. Som presvedčená o tom, že všetci čo milujú tatranskú prírodu a zveľadenie Rainerovej chaty spomínaným Petrom Petrasom sa podpíšu pod petíciu.

 

 


Hosť

#633

2014-07-09 13:30

Držím palce človeku, ktorý to robí srdcom a nie finančným zbohatlíkom. VEĽA ŠŤASTIA.

Hosť

#634

2014-07-09 13:38

Škoda, že si my Slováci nevieme vážiť prácu toho druhého a vždy rozhodujú len peniaze. Prajem pánovi Petrasovi zdravie a entuziazmus do ďalších dní

Hosť

#635

2014-07-09 14:02

V tomto sku..... štáte je to tak, bohužiaľ !!!

Hosť

#636

2014-07-09 14:03

bohužiaľ na Slovensku je to tak... Držím palce, aby to dobre dopadlo....

Hosť

#637

2014-07-09 14:20

Spominam si na rozpravanie Petra Petrasa z roku 1998 o tom, ako na vlastnpom chrbte vynasal stavebny material na rekonstrukciu Reinerky. Tuzba zrekonstruovat ju mu napadla, ked si pocas vynasky nakladu na vyssie polozenu chatu odpocinul (robil vysokohorskeho nosica) na mieste, z ktoreho mal vyhlad na skaredu zrucaninu Reinerky. Povedal si, ze nedopusti, aby tento stary turisticky utulok, stavany zaujimavou technologiou, navzdy odisiel z Tatier. So svojim bratom a priatelmi sa onedlho pustil do prace.
Reinerova chata je priznacna pre kolorit chaty a nemalym dielom k tomu prispieva Peter Petras vo svojom goralskom klobuciku a s mnozstvou vedomosti o historii Tatier.. Bez jeho snehoveho Betlehemu pred Reinerkou si tatranske Vianoce uz ani nevieme predstavit.
Beata Hybackova

Hosť

#638

2014-07-09 14:50

rada podporim vsetkych slusnych a pracovitych ludi!

Hosť

#639

2014-07-09 15:26

niet čo komentovať
Erik z BB

#640 Zamyslenie

2014-07-09 16:14

Podla mna to s tou peticiou je zrejme povedana len cast pravdy..

Ak ma dotycny majomnu zmluvu, mal na to mysliet (na investicie a pod.), alebo v opacnom pripade nemal investovat do chaty, alebo si to mal dopredu dohodnut, alebo...jednoducho akokolvek to formalne riesit/osetrit..alebo mal pocitat s tym, ze takato situacia raz moze prist. ak sa tu jedna o porusenie takychto prav, alebo sa jedna o porusenie prav jednotlivca (p. Petrasa) peticia nepomoze, skor obciansky sud.

Nikto z nas a mozno ani z tych co sa k peticii hlasia mozno ani nepoznaju presne majetkove a zmluvne pomery na chate a pomery s majitelom. Kto vie, ako to naozaj v skutocnosti je. (ak sa mylim, ospravedlnujem sa, potom poprosim p. Petrasa o zverejnenie tych formalnych skutocnosti, ktore poukazuju na taketo okolnosti a celu vec objasnia, na zaklade akeho titulu by sa malo jednat)

Ja osobne povazujem tuto peticiu za vec iba emotivnu, taku "slovensku" a rovnako by som mohol dat za pravdu jednej, aj druhej strane. Osobne netusim, kde je pravda a nemozem bezhlavo suhlasit s peticiou iba preto, ze sa nieco napise a dav sa necha strhnut emociami. Media a internet su velky carodejnik..

Ja bohuzial nemam s tatrancami dobre skusenosti (vysoke tatry, v nizkych je to lepsie). Su to zadubenci (cest vynimkam), pre ktorych je turista triedny nepriatel. Nech si tie tatry nechaju, postavia okolo nich betonovy mur, nazivaju v pokoji a nech si tam buchaju hlavu, preco im tam chodi tak malo ludi, alebo sa deju podobne veci.

Je mi to luto, som slovak dusou aj telom, hrdy SK patriot, rovno zo stredu rodnej hrudy, no za vysoke tatry sa hambim..je mi to fakt luto, ale ti ludia - tatranci si takuto povest u mna nadobudli svedomitou pracou za dlhe roky. Skusil som sa presvedcit o opaku niekolko krat, no situacia sa takmer nemeni...ani moj nazor..

Hosť

#641

2014-07-09 16:46

Som za.

Hosť

#642

2014-07-09 18:30

Nemôžete predsa chcieť, aby si človek ako Petras
vytrhol srdce.

Hosť

#643

2014-07-09 18:48

Za dobrú vec sa oplatí bojovať

Hosť

#644

2014-07-09 20:08

Rainerka a pán Petras patria proste neodmysliteľne k sebe, pán Petras jej vdýchol život, teplo, čarovnú atmosféru, srdečnú pohostinnosť s nezabudnuteľnou vôňou a chuťou bylinkového čaju a vďaka tejto malej útulnej chatičke a veľkému priateľskému srdcu tatranca Petra Petrasa - si turisti so sebou z Vysokých Tatier odnášajú už mnoho rokov nenahraditeľné spomienky - a z hĺbky duše verím, že to tak zostane aj naďalej... Prosím - aj napriek všetkým zmenám, ktoré museli v posledných rokoch Tatry zniesť... - nechajme im aspoň to malé, nenapodobiteľné a kúzelné miestečko "našu Rainerku", ktorú pre nás všetkých vyčaroval pán Peter Petras a bez ktorého už Rainerka nikdy nebude tým, čím je... Chcem veriť v silu ľudí so zdravým rozumom, s láskou k tomuto "kúsočku Tatier" a s priateľstvom v srdci k tomuto vzácnemu človeku a dúfam, že sila peňazí ju nedokáže prehlušiť... Viem, že tí, ktorí ste tam boli- dáte mi za pravdu... - a tí, ktorí ste tam ešte neboli, tak čím skôr do Rainerky zájdite... - určite odídete duševne obohatení, s pocitom túžby opätovne sa na toto miesto vrátiť... Elvíra

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-07-09 20:36



Hosť

#646

2014-07-09 21:34

Peniaze nie sú všetko ...

Hosť

#647

2014-07-09 21:35

Len dúfam že chata zostane pánovi Petrásovi, zaslúži si ho.

Hosť

#648

2014-07-10 05:12

Ku tomu nie je potrebný komentár.

Hosť

#649

2014-07-10 05:38

Som rada, že sa ešte predsa na Slovensku nájdu ľudia, ktorí vedia oceniť dobrovoľnú a obetavú prácu človeka a bojujú za spravodlivosť. Aj ja si vážim pána Petrasa a neviem si predstaviť chatu v iných rukách. Kapusňáková

Hosť

#650

2014-07-10 05:59

som strasne nasrana,vyfackat a nakopat do riti vsetkych hajzlov v tomto skur....state
asi tolko