Hromadná pripomienka k novele zákona o horskej záchrannej službe

laco

#26

2013-06-04 07:14

Celé je to iba somarina.Platí heslo"čím menej robíš tým viac píš".Na záchranných akciách odrobia
profesionáli HZS každý cca 70 hodín ročne.Bolo by načase aby priatelia Janigu na Min.vnútra urobili
konečne seriózny audit organizácie HZS,aby konečne zistili,že rozumnou reorganizáciou sa dá ušetriť
700,000 Euro ročne a nie vymýšľať voloviny.Celý zákon 544/2002 je na hovno a hlavne zbytočný.A tak isto i platenie za záchranu cez poisťovne.Je to dokonca protiústavný podvod HZS na Slovenských turistov.Ale VÁŽENÝ, Slovenský parlament schváli i tretiu svetovú vojnu,ak poslancom niečo kvapne.
Smerovanie HZS ide úplne odlišným smerom /vďaka jej riaditeľovi/aký si predstavovali jej zakladateľia vo Vys.Tatrách.
99

#27 slovenská realita

2013-06-04 15:23

Prečo sa tu vôbec rieši podobná diskusia?? Každý čo ma len trochu jasno o čo tu ide predsa vie že do stien sa nedostanú ani tzv profesionálny členovia HZS ktorý sa dostali do HZS za posledne roky. Sú to ľudia ktorý nečakali v radoch dobrovoľníkov a nezbierali skúsenosti ako to normálne funguje všade okrem slovenska. Sú to ľudia ktorý sú šťastný že majú pravidelný plat,hodnosť a kopec volného času. Sú to ľudia ktorý robia všetko čo sa im povie a ľudia ktorý priamo čerpajú naše peniaze. Sú to ľudia ktorý 95% zásahov robia pre J a T. POZOR sú to ľudia ktorý robia pre J a T za štátne.Ale určite chceme našich profíkov v pátračkách a stenách ale na svahoch kde stačí lyž. spôsobilosť-prečo?? Prečo chceme dobrovoľníkov ktorý si platia náklady na školenia,výstroj a oberajú svoje rodiny o spoločné chvíle, keď môžme našim dvom "chudáčikom" pustiť štátny rozpočet.Ale chceme to vôbec meniť?? Veď prídeme o našu pravú slovenskú realitu.
bobor

#28

2013-06-04 19:15

Ja už nemám slov
lizard
Hosť

#29 Re: Re:

2013-06-04 19:56

#16: ja - Re:

prave že tuším, ale ked som zistil ako to vlasne je tak som od dobrovolnej HSnS radšej odišiel..., a ktým lekárom je pravda že ich tam par je ale nezažil som že by chodili do služieb..., s pozdravom a mozte si tu dalej vynášať do neba svoje ego...

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2013-06-04 20:07



Hosť

#31

2013-06-04 20:59

... treba to podpriť
milan

#32

2013-06-05 07:28

V alpských krajinách je horská záchrana postavená hlavne na dobrovolníkoch a funguje to výborne. O ekonomických benefitoch nehovoriac.
Ale na slovensku, ako inak, ide úplne o niečo iné. Pár súdruhov si zase napakuje vrecká.
Kto trošku myslí, podporí to.
Pekný deň

Hosť

#33

2013-06-05 08:23

...HSnS chce transformovať systém záchrany? Nech si HSnS urobí poriadok vo vlastnom občianskom združení. Ide o nefunkčnú organizáciu.
ja ja

#34 Re:

2013-06-05 12:16

#32: milan -

Ked budu na tom alpske staty tak dobre aj oni si zamestnaju profikov. A mozno ze len zavolaju jozka ten im to ukaze ako sa spravne perie.

ja ja

#35 Re:

2013-06-05 12:30

#33: -

No ked posle HSnS prec jojo kamosov tak nieje co riesit


Hosť

#36

2013-06-06 05:48

suhlasim s peticiou

Hosť

#37 Re:

2013-06-06 15:56

#33: -

Vieš velke hovno. HsNS už neexistuje druhy rok, tak  o čom to trepeš. HS nejde nič transformovat. Bojuje len o svoju legalnu možnost byt  potrebnyn tam kde treba a nie sklaňat hlavu pred nejakym  velkym jožkom .


Hosť

#38 Re: Re:

2013-06-06 19:25

#37: - Re:

Áno, máš pravdu. Každá oblasť HSnS je samostatným občianskym združením. Takže teraz máme na Slovensku toľko horských služieb ako nikde na svete... ale ich funkčnosť je diskutabilná. A chovaj sa slušne. Tu niesi v krčme.


Hosť

#39 Re: Re: Re:

2013-06-10 00:35

#38: - Re: Re:

Nič si nepochopil. HsNS už neexistuje. Je len HS. A občianske združenia HS  su  sice samostatne združenia s vlastnym hospodarenim ale pod jednotnym vedenimHS. Nebudem rozvadzat system  riadiacich konferencii, ale system riadenia je taky, že predcedovia jednotlivych združeni su členmi RADY HS, ktora všetko riadi. Horska služba je len jedna s jednym vedenim ,ale posobi tak ako aj HZS v jednotlivych  horskych oblastiach  ktorych je osem. To vlastne hospodarenie  ma velky vyznam pre združenia hlavne preto, že peniaze ktore ziskaju alebo zarobia ostanu  u nich doma  a možu ich použit podla vlastnych potrieb. Doteraz to fungovalo tak, že ak sa zohnali nejake peniaze mimo rozpočet, napr. sponzorske, tak išli na učet HsNS a oblast ktora ich zohnala dostala z toho velmi malu čast, alebo aj nič. Sponzor ktory dal peniaze oblasti kde chodi lyžovat, tak chce vidiet aj ich použitie.  A funkčnost občianskych združeni nie je vobec diskutabilna.  Tu robotu robia  ti isty ludia ako pred zmenou  systemu, len nechcu byt okradani o peniaze ktore ziskaju pre vylepšenie svojej činnosti. Za to hovno sa ospravedlňujem, ale dokažu ma vytočit   ludia, ktori sa zapajaju do diskuzie  bez znalosti problemu. želam ti , aby si nikdy nepotreboval  pomoc  na horach od  zachranarov z akeho kolvek združenia.


Hosť

#40 Re: Re: Re: Re:

2013-06-10 05:58

#39: - Re: Re: Re:

Správne, po prvé:

keďže členmi rady sú "predcedovia" to znamená že asi cedia - čo?

A po druhé:

"len nechcu byt okradani o peniaze" - kým?


Hosť

#41 §8a ???????

2013-06-12 12:10

Rozhodne sa nedá súhlasiť s §8a.

§8a
(7) Počas prevádzkového času môže vstupovať na lyžiarsku trať okrem lyžiara a osoby, ktorá vykonáva činnosť podľa § 8 ods. 1 písm. c) iná osoba, ak to umožní prevádzkovateľ lyžiarskej trate. Mimo prevádzkového času nemožno vstupovať na lyžiarsku trať bez súhlasu prevádzkovateľa lyžiarskej trate.

návrh novely nájdete na:
https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=6180&langEID=1

Hosť

#42 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-12 16:26

#40: - Re: Re: Re: Re:

Asi si si prečital len to , čo si prečitat chcel. Jasne tam uvadzam, ako je to s peniazmi na spoločnom učte. V Slovenskom raji si zarobili nejake peniaze, ktore išli na spoločny učet, lebo ina možnost nebola, a v malej Fatre si za to kupili  snežny skuter. Tak  tieto fakty ironizuješ.  Preto sa založili  občianske združenia, aby si každy hospodaril s vlastmymi prostriedkami, ale na kvalite zachrany sa to može prejavit len lepšimi vysledkami a materialnym zabezpečenim.


Hosť

#43 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-13 04:42

#42: - Re: Re: Re: Re: Re:

kedy si niečo v Slov. raji zarobili? Je to novinka? Veď sú na mizine.


Hosť

#44 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-14 04:18

#43: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Slovensky raj som uviedol  len ako priklad.  Kludne to može byt akakolvek ina oblast, ale tak to fungovalo.  Nemienim poukazovat na to ,že kolko si kto zarobil, ale na fakt,že  je spravodlive, ak si zarobene peniaze použije ten kto ich zarobil a  nie aby ich pre zly zakon rozflakal niekto iny. System občianskych združeni je spravodlivy a čas ukaže ,že ten  kto  vie hospodarit, bude mat všetko a paraziti zaniknu pre neschopnost. V jednom maš  pravdu, že v SR nezarobili nič a ani nezarobia, pretože ich momentalna snaha, nie je ziskavat peniaze, ale zistovat  kto im berie prostriedky ktore  nemali. Situaciu v SR poznam velmi doverne.

Jozo

#45 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-21 10:47

#44: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Velmi zle porovnanie Slov.Raja a Malej Fatry s peniazmi a sneznym skutrom. Na porovnanie: Za 3 roky 2010-2012 odviedli spomenute oblasti do nacelnictva HS taketo peniaze, ocistene od nakladov na prevadzku, teda hospodarsky vysledok:    Mala Fatra plus+22146,37 eur.   Slovensky Raj minus-18669,85 eur. Ten minus je tam opravnene, pretoze SR peniaze iba odcerpavali. A na snezny skuter si MF zohnala sponzora, pretoze peniaze odvedene do nacelnictva sli  do inych oblasti na krytie ich nakladov.
Uvadzane cisla su z oficialnych ekonomickych podkladov.

Hosť

#46 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-25 01:42

#45: Jozo - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Tak ešte raz. Slov Raj a Fatru som uviedol len ako ilustračny priklad, ako to s delenim finančnych prostriedkov  bolo. nezaleži na oblasti. Ani ten skuter nebol uvedeny s určitym cielom.   Financie išli na spoločny učet a nečerpal ich ten kto ich tam dal, ale ten kto niečo potreboval, aj napriek domu, že vložil menej. Občianske združenia su pod jednym  vedenim rady zloženej s predsedoch jednotlivych združeni, ale hospodaria si so svojimi prostriedkami ktore si ziskal tak ako uznaju za vhodne, aby to bolo na prospech ich zachranarskej činnosti. Nezabudaj, že su to dobrovolnici, ktori si zarobia brigadami , alebo inou činnostou  peniaze a tie by mali dat niekomu inemu, ktory  nerobi nič?System združeni je spravodlivy a ma buducnost.

Maťo

#47

2014-12-27 20:02

Och daľší odborníci na prácu ,,v horskom teréne,, tam kde posobí BBHS sú len pašienky o práci vo vysokohorskom prostredí nemáte ani šajnu. Hrate sa na niečo čím nieste a nebudete. Najprv si zistite fakty a potom kydajte špinu na HZS. Koľko máte úspešných akcií ? Okrem záchrane na vleku čo dokáže aj laik. Nieste Horska Služba ale normalne združenie záchranárov.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-09-25 08:24