Petícia za dekriminalizáciu konope

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za dekriminalizáciu konope.


Hosť

#1

2016-04-09 20:46

Fajčim marihuanu 35 rokov,pomohola mi pri mnohých zdravotných problémoch,depresiách,rozriesiť problémy na prvý pohľad nevyriešiteľné,nadviazať priateľstvá trvajúce dodnes,pochopiť moje deti z ich pohľadu,nehádať sa atď. Mohla by som pokračovať ešte ďalej ale myslím,že uvedené dôvody sú postačujúce...
Fajči čo ti chuti.

#2 zakazy nakazy

2016-04-09 22:02

Fajčím konope vyše 3 roky a mám menej zdravotných ťažkostí ako keď som začal.
Pomohlo mi to dosť pri tráviacich problémoch ale aj alergii na mlieko.

Nespočítam koľko pozitívnych skúseností som s ňou nadviazial a jediná negatívna sa začínala možno vždy policajtom, ničím iným :)


Hosť

#3

2016-04-09 22:06

Super vec cim dalej treba vjac takychto veci a apolitickej chuti

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-04-10 07:20



Hosť

#5

2016-04-10 07:36

Pretože chcem žiť v civilizovanom štáte. Nemusíme tu stále dokola vynaliezať koleso. Osobne by som bol za legalizáciu všetkých drôg tak, ako to spravili v Portugalsku už tuším pred 10timi rokmi. Ale povedzme, že toto je prvý krok. Netreba debatovať o tom, čo je už niekde inde predebatované, otestované, zavedené a fungujúce.

Hosť

#6

2016-04-10 09:19

konecne by sa malo nieco zacat diat.

Hosť

#7

2016-04-10 10:25

Nastal čas sa pohnúť vpred, klesla by tým tresnoprávna činnonosť bežných užívateĺov...

Hosť

#8

2016-04-10 10:59

Lebo fajčím ganju

Hosť

#9

2016-04-10 11:38

Aby sa dekriminilizovala kolko musi byť podpisov ?


Hosť

#10

2016-04-10 13:31

Pretože mlady šikovny inteligentny ludia končia vo vazeni,,pretože ich negramotny policajt prichytil s jointom aby mal lepšiu vyplatu.Nikomu neškodi nikomu neubližuje,nikoho nezabila prave naopak.

Hosť

#11 Re:

2016-04-10 20:21

#9: -  

Ak petíciu podporí aspoň 10 000 osôb, prerokuje ju príslušný orgán verejnej moci s pôsobnosťou pre celé územie Slovenskej republiky so zástupcom a petičným výborom.

Rajzo

#12

2016-04-11 17:28

Po zdravotnej stránke klobúk dole4 roky to fajčím žiaden doktor problémy ako niekedy nič fit.  :) Je V tom veľa dokážeš svet vidieť inimy očami A problémy riešiť radšej rozumovo A nie silou je V tom veľa písal by som O tom dlho :) legalizuj to :) ✌

Furčenzo

#13 Ja a marihuana

2016-04-11 20:23

Budú to 4 roky čo fajčím marihuanu, nie je to krátka doba aby som so neutvoril vlastný názor a taktiež netvrdím že o tom viem veľa. Keď som bol na zákaldnej škole na prvom stupni, bol som veľmi hyperaktívny a psychicky labilný, kadejaká banalita ma vytočila do nepríčetnosti a vo väčšine prípadov museli zasahvať pedagogovia, chodil som k psychologičke, podstupoval som alternatívnu medicínu, ano pomohli mi, pokial neprišla puberta, všetko to zlé sa mi opäť vrátilo, znovu som podstupoval rovnaké úkony ale nepomáhall to. Jedného dňa sa ma kamaráti spýtali či nechcem skúsiť trávu, mal som veľa času než som mal ísť domov, tak som sa nechal nahovori. Skúsil som a páčilo sa mi to, keď som začínal s fajčením weedu tak som sa cítil ako macher a neviem čo ale postupom času som si uvedomil že to nieje macherstvo ale značne mi to psychicky pomáha, ano trpel som občasnými paranojami keď som bol high ale to skoro každý. Pred rokom som sa stal obeťou intolerancie na lepok, chodil som s tým k doktorke a stále tvrdila že pokial nevysadím lepok tak to bude horšie a horšie. Ignoroval som jej rady, od mala do teraz jem všetko a jediná vec ktorá sa mi deje je že mám sústavne vyhádzanú kožu v oblasti tricepsov na rukách. Taktiež mi weed pomáha doma, moja maminka pracuje ako čašníčka 14 hodin denne 4-6 dní do týždňa a je nonstop podráždená, hučí doma a podobne, predtým ako som začal fajčiť weed tak sme sa vždy pohádali a neraz to skončilo fyzickým kontaktom zo strany mamky, teraz príde domov, vyhučí sa, znadá mi a ja ju rešpektujem a nereagujem na jej nerozvážne a irelevantné činy. Weed mi pomohol pri nadväzovaní nových známostí, ako mladší som sa veľmi hanbil, ba aj teraz ak som čistý. Mohol by som pokračovať dalšími desiatkami ba stovkami riadkov o tom ako mi weed pomáha. Aby som nebol za jednostranného objájcu tak tu je pár vecí v čom mi weed uškodil. V prvom rade je to pamäť, ano mal som obdobia keď som sfajčil niekoľko g denne(1-4) a vtedy som to pocítil najviac, krátkodobú pamäť som mal na bode mrazu zabúdal som veci ktoré mi niekto povedal v priebehu pár minút ale to som vyriešil obmedzením denných dávok na maximálne 1.5g. Daľšia vec, ktorú nedokážem reálne posúdiť je stav mojich pľúc, stane sa mi raz do mesiaca že pár sní chrchlem ako tuberák. Vylučujem tmavé hlieny a napína ma pri kašlaní ale môže to mať aj za dôsledok častá zmena značky či sily cigariet, fajčím cca 6 rokov. Dosť nepríjemná vec na weede sú paranoje, ktoré po čase prejdú. A asi najhoršia vec na weede je verejná mienka, väčšina ľudí žije v zastaralom systéme v ktorom niekto povedal že marihuana je zlá a drvivá väčšina ľudí tomu veri. Je obrovským paradoxom že tu máme povolený aklohol, ktorý štatiscicky na celom svete spôsobuje viac negatívnych udalostí, stavov etc ako marihuana. Rád by som písal ďaľej ale asi by som sa nedopísal. Ďakujem každému kto si teno rext prečíta a racionálne ho pochopí, ďakujem za prejav a prajem príjemné prežitie zvyšku týždňa. 


Hosť

#14

2016-04-13 20:10

Prečo? To je blblá otázka.Myslím si že uživatelia by nemaly biť stíhany.Maly by ich nechať tak,samozrejme že keď to majú v celku.Napríklad v alobale alebo vniečom inakšiom.

Hosť

#15

2016-04-19 16:19

som presvedčeny že to viac ludom pomože...ako uškodí

Hosť

#16

2016-04-22 22:45

ulica je moj zivot

Hosť

#17

2016-04-25 01:34

Myslím si že by to mala byt slobodná volba ,mne pomaha prekonavat depresiu .

Hosť

#18

2016-05-01 08:00

Aj cez nízky vek som za legalizáciu marihuany pre osobné použitie, za dekriminalizaciu pestovania rastlín konopy a za legálne lekárske použitie konopy.

Hosť

#19

2016-08-31 17:48

Lebo je to rastlina ktorá lieči a pomáha a nie droga ktorá ničí a ubližuje

Hosť

#20

2016-10-02 18:54

Výťažok z konope-Fénixové slzy-ma zbavili depresie.Čo drbnuté antidepresíva od Dr.Bulkovej nedokázali za 6 rokov.FARMAKOBIZNIS
420Grow

#21 Re:

2016-10-02 20:34

#5: -  

 Čisto len moj názor ale drogy ako metamfetamín alebo koks alebo rôzne iné svinstvá by sa legalizovať už nemali. Podla mna Marihuana stačí tá má liečivé účinky ale taký krokodil.. no neviem.

 


Hosť

#22

2016-10-10 21:03

Pretože som za všetkými 10timi :))

Hosť

#23

2016-10-10 21:46

Lebo som Hulič

Hosť

#24

2016-10-10 21:50

Mam velke sklady kde mam posadenych 80 rastlin a je dost tazke to udrzovat protizakonne takze by som bol dost rad keby to povolili.
Osobná spotreba

#25 Marihuana

2016-10-31 05:24

Ja som za legalizáciu marihuany lebo mi pomohla a aj mi doteraz pomáha so stresom a agresivitou aj som si sňou užil dosť srandy a smiechu . S môjho pohľadu mi príde choré aby ľudia riskovali každý jeden deň basu alebo problémy s políciou len kvôli rastline ktorá rastie skoro už všade a dá sa všade zohnať. Keď to ľuďom pomáha s chorobami alebo inými vecami viac ako niake hlúpe lieky a cítia sa lepšie prečo nám to štát zakazuje ?. Je to celé zle už má nebáli sa schovávať a neustále si dávať pozor na policajtov alebo bonzakou. Keď už sú povolené tabakové výrobky a alkohol čo je väčšie svinstvo tak by mohli povoliť aj toto. PS: aj tak polka Slovenska určite huli či sa im to páči alebo nie :) ( Mne sa to páči).