Petícia: Podpora P.Kalmusa a Ľ.Lorenza, za dotvorenie busty V.Biľaka

Petícia: Podpora P.Kalmusa a Ľ.Lorenza, za dotvorenie busty V.Biľaka / Oznamy / odovzdanie prezidentskej kancelárii / Komentáre


Hosť

#1

2016-02-14 08:03

GAUNEROV SLÚŽIACICH CUDZEJ MOCI /RUSKU/ JE V EÚ STÁLE DOSŤ.

Hosť

#2

2016-02-14 09:32

Navrhoval by som napísať nejakú článok o tom, kto Vasiľ Biľak bol, priložiť pozývací dopis s jeho podpisom a zážitky ľudí, ktorých sa jeho bačovanie osobne dotýkalo. Ja si z detstva pamätám, že keď po druhej triede sa na škole robil výber do triedy s rozšíreným vyučovaním jazykov, učiteľka, ktorá ma mala rada, mame radila aby zohnali, aby sa prihovoril niekto za mňa, lebo talentom na to mám, ale ani jeden rodič nie je členom KSČ a to by bolo v tom výbere raritou. Tak otec šiel za bývalým spolužiakom, čo bol významný funckionár, on sa prihovoril a potom bol u nás na návšteve, čo to aj popil a začal zaujímavo rozprávať. Medzi iným Biľaka vykresľoval ako sviňu aj medzi komunistami a vravel, že má na starosti posudzovať, či vyšetrovať alebo nie zistenia ŠTB. (Tá sa nezaoberala len bojom proti špiónom ale aj hospodárskou kriminalitou, korupciou a pod.) Že sa z ním ŠTBáci prichádzali aj sa niekde vo vieche s ostatnými súdruhmi popíjali a kládli mu otázky typu: "Táto lekárka vzala od pacientky kačicu, čo so ňou? - Exemplárne potrestať! - Tento námestník spreneveril pol zásob fabriky. Čo s ním? - To je zalužílý člen strany, zastaviť vyšetrovanie!" Ako ho napadlo, bárs aj v netriezvom stave.
Aby si to starí pripomenuli a mladí sa dozvedeli.
Samozrejme to chce nejakého novinára čo to dá do nejakých normálnych novín.