Vráťme seniorom a ŤZP občanom dopravu v Bratislave

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Vráťme seniorom a ŤZP občanom dopravu v Bratislave.


Hosť

#51

2015-12-29 21:41

Som proti tak isto proti zavedeniu tohto nového ožobrujúceho systému pre ľudí, ktorí sú ZTP. Páni poslanci stále sa Vám mali???

Hosť

#52

2015-12-29 21:52

Podporujem túto petíciu, pretože pár hladných krkov nevie odkial by už vyťahovalo peniaze.

Hosť

#53 Re:

2015-12-30 14:11

#26: -  

 Ďakujeme Vám!


Hosť

#54 Re:

2015-12-30 14:53

Slackova Bronislava#2: -  

 


Hosť

#55

2015-12-30 15:07

Pretože moje socialne cítenie je iné,ako necítenie súčastných nenažrancov,ktorí sa už nehambia zdierať aj chorých a starých ľudí,ktorí ím v minulosti svojou poctivou prácou prispievali na to,aby oni mohli byť bohatí.

A ešte treba zohladniť aj takých,ktorí musia cestovať do Bratislavy z inžch miest Slovenska na lekárske ošetrenie.

Hosť

#56

2015-12-30 15:15

Z moralneho hladiska sme povinni pomaht svojim starsim a tazk postihnutim spoluobcanom pomahat !!!!

Hosť

#57

2015-12-30 15:29

mladi nemaju kde byvat a pomaly co zrat a kazdy sa tu zaujima iba o skupiny ludi co neprinajasu ziadny prinos do rozpoctu. otvorte si konecne oci dpc.


Hosť

#58

2015-12-30 16:33

Je mi ľuto seniorov,že musia doplácať na nezmyselne zákony nejakych ľudí,čo to nemajú v hlave v poriadku.Môžu sa hambiť

Hosť

#59

2015-12-31 03:11

Peticiu som podpisala preto,lebo som sama TZP a zazivam situaciu v MHD BA,ze s problemom udrzania stability si oznacujem listok.Bus,je uz vtedy v pohybe a ja si uz nemozem ist sadnut,pretoze neudrzim stabilitu.

Hosť

#60

2016-01-02 00:00

Súhlasím a podpisujem petíciu, pretože z úcty k starším a chorým, by malo zostať to, čo tu doteraz fungovalo, zvlášť, keď sa tu odpúšťajú a darujú milióny nezodpovedným a nenažratým.

Hosť

#61

2016-01-02 13:00

Podpísal som ju preto, lebo v tejto krajine si každý robí čo chce a sleduje len a len svoje ciele. Kašle na väčšinu, postih alebo zdravotne postihnutých občanov.Držím palce.

Hosť

#62

2016-01-03 10:39

som ties ztps

Hosť

#63

2016-01-06 04:40

Je to tak spravne,Keby sa menej kradlo pani poslanci tak by sme mohli cestovat zdarma vsetci.

Hosť

#64

2016-01-06 08:10

Keď sa začalo rozprávať o tom, že sa zruší doprava zadarmo v Bratislave pre ťažko zdravotne postihnutých a tiež pre držiteľov Zlatej Janskeho plakety, tak som tomu NEVERILA. A nechápem ako je to možné, že to poslanci odsúhlasili. Ja som držiteľkou Zlatej Janskeho plakety, takže som ten rok aj niečo mala tiež MHD zdarma. A zrazu si niekto zmyslel, že sa voľné cestovanie dá len držiteľom DIAMANTOVEJ Janskeho plakety, lebo tých je menej a tým, čo majú Zlatú sa to odoberie. AKÁ JE TU LOGIKA? Niekto zistil, že sa výde trošku v ústrety ľuďom, ktorí darovaním krvi zachraňujú životy a zrazu príde iný "INICIATÍVNY" človek, ktorý to čo bolo dobré ZRUŠÍ. A to nehovorím o tom, že naša 81 ročná mama, ktorá je zrakovo postihnutá - ŤZP a doteraz s ďalšími občanmi Bratislavy, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v situácii ťažko zdravotne postihnutých cestovala ZADARMO a zrazu si týto ľudia musia vybavovať nejaké "neskutočné" legitky k občianskemu preukazu, vystáť si dlhú radu a zaplatiť určitú čiastku, aby sa "OBČAS" mohli zviesť? KAM POJDU TIE "UŠETRENÉ" PENIAZE? Každý jeden kto hlasoval za niečo takéto NEZMYSELNÉ by sa mal zamyslieť nad ŽIVOTOM. Každý príde do dôchodcovského veku a bohužiaľ je to v tomto štáte tak, že dôchodcovia OBRACAJÚ nie každé EURO ale KAŽDÝ CENT. A tí čo hlasovali za zrušenie voľného cestovania v Bratislave aj pre držiteľov ZLATEJ JANSKEHO PLAKETY určite v živote krv nedarovali a nikto z blízkych krv nepotreboval. Keď sa chce nejaký poslanec ZVIDITEĽNIŤ, tak nech zorganizuje PRAVIDELNÉ POSLANECKÉ DAROVANIE KRVI ... no je to na dlhšie ...

Hosť

#65

2016-01-06 15:03

Lebo súhlasím s tým aj som ŤZP/S a s Vami súhlasím

Hosť

#66

2016-01-08 14:01

lebo patrim do skupiny seniorov 1941rok narodenia som rodena BRATISLAVčANKA a mam dôchodok 308eumnohy s toho MUSIME žit . Zamyslite sa ,to ste až tak na tom zle že ste siahly na tých najslabších .Ved ste predaly naše PKO hanba

Hosť

#67

2016-01-09 00:07

Je to hanba. A napríklad poslanci, často neBratislavčania, s obrovským platom majú dopravu zadarmo a naši handicapovaní spoluobčania, naši rodáci, s ťažkým životom a malou možnosťou zárobku by mali platiť?

Hosť

#68

2016-01-09 07:13

Lebo si myslím, že treba dávať tým, čo potrebujú

Hosť

#69

2016-01-09 08:04

Lebo považujem za svinstvo, aby poslanci a ďalší darmožráči mali dopravu zadarmo a seniori s osobami ZŤP nie.
Tiež preto, aby si kdejaká sprostá úradníčka v rámci odôvodňovania svojej pracovnej pozície nemohla vymýšľať nejaké seniorské pasy.

Hosť

#70

2016-01-10 10:42

Na invalidoch ZŤP by nemal nikto zarábať

Hosť

#71

2016-01-10 13:57

Áno, podoorujeme tuto petíciu a budem

Patrik
Art live

Hosť

#72

2016-01-10 19:47

myslím si že starší ľudia a zdravotne postihnuti majú malé prijmi a tiež ich pohyblivosť je obťažená a hlavne keď prídu do hlavného mesta k lekárovi. Zháňanie lístkov robí problémy odhadovať dĺžku cestovania.

Hosť

#73

2016-01-11 07:43

Toto nariadenie je zbytocna byrokracia a naviac obciansky preukaz ma predsa vacsiu vahu.- je to skutocne necitlive nariadenie nechat seniorov stat na karticku, ked mnohi z nich maju zdravotne problemy.

Hosť

#74

2016-01-12 11:25

Mam nepocujucich rodicov...na bezne dorozumievanie sa v banke,u lekara,v specializovanych obchodoch a inom potrebuju tlmocnika...maju teraz platit cestovne sebe aj tlmocnikovy? Preco? Preco im beru aj to malo co im moze pomoct?
Vyberám si prezívku ;-)

#75 Aký je stav ? Plus aktuálny postreh z prostredia DPB

2016-01-13 07:06

Stačia už zozbierané podpisy na to, aby Mr. Primátor a jeho rozkošatený dobre platený aparát začal konať ? Lebo situácia pre odkázaných občanov je stále rovnako mizerná, ako minulý rok, keď (ne)organizovanosť činnosti poskytovateľov služieb verejnej dopravy v Bratislave nútila záujemcov o služby DPB / SAD / ŽSSK (v rámci BID) tráviť nekonečné hodiny čakaním na jednoduché služby, ktoré by v civilizovanom svete boli poskytnuté behom pár minút. Včera som sa v DPB pýtal na podmienky poskytnutia jednoduchého produktu. Jednoduchého podľa môjho názoru. Pani za okienkom ma vyviedla z omylu. V civilizovanom svete jednoduchý produkt znamená na Slovensku, obzvlášť pre DPB, riadiaci sa zákonmi profesora Parkinsona, sofistikovanú činnosť pre armádu úradníkov :-(