proti_stavbe_premiere

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií proti_stavbe_premiere.


Hosť

#1

2015-11-10 20:04

Som matka dietata ktore tuto skolku navstevuje a budem vdacna za kazdy jeden hlas , POMAHATE DOBREJ VECI , POMAHATE TOMU , ABY 40 NASICH DETI BOLO V BEZPECI ... DAKUJEM AJ ZA DCERKU EMMKU

Hosť

#2

2015-11-10 20:57

Pre ochranu deti!

Hosť

#3

2015-11-13 08:24

Veľmi pekne ďakujeme, len pokračuje ďalej :):)


Hosť

#4

2015-11-16 07:15

Pride mi to velmi prehnane.

Hosť

#5 Re:

2015-11-16 07:30

#4: -  

 Ano, môže byť, ale kedy treba prehnane kričať, predtým než sa niečo stane alebo až keď sa niečo stane..., nakoľko v tej škôlke máme deti a stavba je na vedľajšom pozemku tak celá táto vec je prehnaná, lebo sa o ne bojíme. aj zviera v prírode keď cíti že mu ide niekto ublížiť , a teda jeho mlaďatám, tak prska, kope , škriabe a robí prehnané veci, lebo vie že ich veľakrát ochráni!!!!!!!!

 

Ďakujeme za pridanie sa k nám


Hosť

#6 Re:

2015-11-16 18:54

#4: -  ok, dajte si tam vlastne dieta a potom mozme diskutovat... az s nim budete o 5 rokov behat po onkologii, ako oznacite svoj "inteligentny" prispevok?...vsetko dobre.

 


Hosť

#7

2015-11-19 13:32

Bezpecnost deti je prvorada
Mikuš

#8

2015-11-20 22:55

ta stavba tam je uz minimalne 7 rokov, deti v skolke maju max 5-6. teda vieme ze stavba tam je uz od momentu ked sme tam deti dali. prepacte pan Skurak ale naozaj toto je nezmyselne formulovana iniciativa - vseobecne. ta stavba tam je. co myslime ze ju niekto zbura? ked ma mat nieco zmysel tak tlacme na starostu aby deti docasne premiestnil (aspon ihrisko) ale ziadat to od stavebnika? O tom rozhoduje starosta... Ten k tomu dotlaci stavebnika.

Ja by som bol za investiciu do skolky - okna, vybavenie, oprava interieru a podobne, nech to zhodnoti niekto odborne (architekti z miestneho uradu- je ich tam dost).

Onkologia? Zo stavebnych prac?

Opat, prosim neberte to osobne ale ked sa budeme takto emocionalne prezentovat tak nas nebude brat nikto vazne.

Dohodnime sa presne na tom co ziadame bez emocii a tlacme na starostu napr aj cez media.

 

Tomas

#9 Re:

2015-11-21 10:18

#8: Mikuš -  

 Zdravím, vás pán Mikuš. Neviem kto ste, ani aký vzťah máte k stavbe. Ale s určitosťou viem konštatovať na základe vášho vyjadrenia, že ste si ani poriadne neprečítali o čo v petícii ide (prosím vás kde sa tam píše niečo o zbúraní?). Tak teraz špeciálne pre vás: prvoradá je bezpečnosť detí. Deti nemôžu byť súčasťou stavby. Potom nech si iní riešia čo so stavbou.

http://www.premiere.space.eu.sk/default.html

si niečo pozrite o rizikách, si niečo pozrite o ne/reakcii starostu a potom sa skúste vyjadriť. Sa domnievate, že toto je jediná iniciatíva? Mesiac tvrdej práce pane! Žiadame, prosíme, žobreme. A čo vy? Čo ste spravili okrem toho že ste sa ani nepodpísali...

Onkológia (zo stavebných prác) - áno! Nech sa páči - choďte sa postaviť pre vchodové dvere škôlky. Opíšem vám situáciu z pracovného týždňa: na dvore pre hluk nepočujete rozhovor, po 15min hľadáte únik, smrad z dieselového kompresora je výrazne cítiť priamo pri vchode do budovy škôlky. Pre vašu informáciu ide o PM10 a WHO má dieselové spaliny na zozname medzi látkami ako arzén a azbest - aspoň sa niečo teraz naučíte (si zagooglite). Opis situácie som si nevymyslel, mám to od iných rodičov.

No a ešte k emóciám, kde prosím vás v texte petície máte emócie? Tu ide zrejme len o váš dojem. Ak by ste diskutovali o pudoch možno by ste boli bližšie pravde - aj človek má pud ochrany potomstva (v súčasnosti veľmi podceňovaný, napr.: aj teraz keď to čítate tomu neveríte). Ja pre to svoje spravím maximum.

Pokiaľ ste sa však rozhodli len provokovať mám pre vás doporučenie: skúste likvidovať iné petície, alebo si nájdite inú zábavku. Pokiaľ nie, tu je moja adresa: premiere@space.eu.sk kde ma môžte kontaktovať a na osobnom stretnutí vám dám možnosť  pocítiť pud ochrany dieťaťa, alebo vami spomínané emócie. Uvidíme či ste taký hrdina ako spoza klávesnice.

 

a

#10 Re: Re:

2015-11-21 15:10

#9: Tomas - Re:  

 Dajte komplet stavebnu uzaveru na celom Slovensku a nebude sa prášiť. Potom sa budete môcť usmievať a veselo jazdiť na dymiacich dieseloch. hlavne, že deti neohrozuje stavebna činnosť.


Hosť

#11 Re: Re: Re:

2015-11-21 15:20

#10: a - Re: Re:  

 Vravim, napiste mi, stretneme sa. geroj...


Hosť

#12 Re: Re: Re: Re:

2015-11-21 15:29

#11: - Re: Re: Re:  

Vravím, že ta stavba nie je jedina vec čo ohrozuje deti. V prvom rade je nutné obmezdiť diesle len nákladne auta. Osobné auta by mali zákaz diesel motora. Len problém je v zvyhodnený diesel motora, hlavne keď niektori považuju dpf/fap za zbytočnosť. Lenže mi to asi pochopíme až keď to tu bude vyzerať ako vo Francúzku ale v Pekingu.


Hosť

#13 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-11-21 18:49

#12: - Re: Re: Re: Re:  

 uff...aha, no dobre...všeličo sa vaším názorom vysvetľuje...(:-))


Hosť

#14

2015-11-23 08:48

Je nehoráznosť začať stavať, pokiaľ sú deti z MŠ v ohrození.

Hosť

#15

2015-11-23 08:51

TREBA ZASTAVIť Tú STAVBU A VYRIEŠIŤ DETIČKY.

 

STAVBE STOP!!!!!!


Hosť

#16 Investor

2015-11-24 12:41

Pre bezpečnosť detí žiadam uzavrieť škôlku do ukončenia stavby.


Hosť

#17 Re: Investor

2015-11-24 17:31

#16: - Investor 

Vážený investor - gratulujem k pochopeniu podstaty problému. Veď celú dobu nežiadame nič iné, len vyriešiť problematiku bezpečnosti detí. A to ich premiestnením a teda zatvorením škôlky, alebo pozastavením či zastavením stavby.


Hosť

#18 Re: Re: Investor

2015-11-25 13:40

#17: - Re: Investor 

 Vy ste ma ale asi nepochopila. Proste škôlku treba zatvoriť. A deti nech si rodičia premiestnia kde chcú.

Ak im terajšia škôlka nevyhovuje... Deti tam dávali, keď už stavba prebiehala.


Hosť

#19

2015-11-25 15:49

 by ma tak zaujimalo , kam si akoze tie deti mame premiesnit ? Uvazujte , vsetky skolky plne , a preco by sme mali my rodicia deti davat dakam prec ? Aby zas kompetentni mali pokoj a nemuseli nic riesit ?! Sa trosku zamyslite nad tym co pisete ... lebo najjednoduchsie je povedat nepaci sa ti ?! Zober si decko zo skolky a rob si s nim co chces ...

autor

#20 Re: Re: Re: Investor

2015-11-25 18:58

#18: - Re: Re: Investor 

 Neviem či hovoríte za investora, s najväčšou pravdepodobnosťou ste len provokatér/ka. A v tom prípade na vás netreba reagovať. Ak sa v tomto tvrdení mýlim, kontaktujte ma kľudne na: premiere@space.eu.sk

Prečo to tvrdenie? Lebo stavba začala 5.11.2015, hoci Skanska SK tvrdí že 11.11.2015, na tom nezáleží, ide o to, že máte mylné informácie.

A len doplním (hoci už mi to pripadá ako hrach na stenu a je zrejmé, že ide o zámerné nepochopenie a provokáciu, lebo toto pochopí aj retardovaný):

škôlka + stavba = nie....prečo? ---> bezpečnosť... no a škrtnite si čo chcete... jednoduchšie to už neviem, ufff...uvidíme koľko tried ste vychodil/a...(;-)

Investor

#21 Re: Re: Re: Re: Investor

2015-11-26 08:10

#20: autor - Re: Re: Re: Investor 

Samozrejme, že nie som investorom stavby, len som sa s trochou nadsázky pozrel na vec z druhej strany. Lebo vaše videnie je jednostranné. Já, ja, já, jenom já...

Pri každej stavbe (schválenej a povolenej) musí okolie, pre spoločné dobro, na určitý čas zniesť určité obmedzenie a nepohodu. Bez toho by sme žili ešte v jaskyniach.

O moje vzdelanie sa nebojte. Nie som "investorom", ale sám projektujem a následne dozorujem stavby. A s večne nespokojnými susedmi staveniska a petičiarmi mám svoje skúsenosti. Často sú horší ako Živorné prostredie a Požiarna ochrana.

A chcete mi tvrdiť, že od 11.11.2015 tam vyrástlo to, čo tam stojí? Nezamieňajte si začatie stavby s pokračovaním stavby.


Hosť

#22

2015-11-26 14:54

Chodila tam moja dcéra do škôlky, pred cca 11. rokmi, vtedy prebiehala stavba, zo zeriava padlo na skolkarsky dvor kus stavebného materiálu. Hrozné, nastastie deti mali siestu. Som proti stavbe
autor

#23 Re: Re: Re: Re: Re: Investor

2015-11-26 17:29

#21: Investor - Re: Re: Re: Re: Investor 

No vidíte, skrývate svoju identitu, poprípade sa vydávate za niekoho iného a nazývate to nadsázka. A áno, hurá, moje videnie je jednostranné, mne ide o moje decko, stále vám to nedochádza...resp. asi už aj viete, ale zrejme sa nudíte, a neviete kde by ste škodili, vyrývali a otravovali (úprimne vás v tomto smere ľutujem).

Mám pre vás návrh: dajte mi email, vymeníme si čísla, stretneme sa a na osobnom stretnutí ak vám existencia tejto petície tak prekáža a je vám tŕňom v oku, vám vysvetlím prečo a kvôli čomu. Netvrdím, že som najlepší vysvetľovač, ale garantujem jedno, to čo spoznáte bude sila rodičovskej ochrany. Ak teda máte na to charakter (resp. gule, ostatným - pardon za výraz, ale hrdina spoza klávesnice si o to koledoval už dlho).


Hosť

#24

2015-11-28 00:12

nechápem ako toto mohlo prejsť cez stavebný úrad...Ak úž áno, tak so zárukou, že stavebník zabezpečí skôlkárom v čase výstavby náhradné priestory...ten priestor staveniska je dla foto nebezpečne blízko areálu škôlky... To nebude stavba na pár týždňov ale mesiacov, keď dla info z netu majú nadstavovať ešte 15podlaží...ak počítame, že jedno podlažie budú realizovať tak cca 2týždne ako sme zvyknutí z iných výškoviek v Blave+ešte tie objekty po stranách výškovky...denne tadiaľ jazdím do práce a pochybujem, že dopravne to napojenie bude ok..veď zo Šancovej je zákaz vjazdu do Beskydskej a potom je zákaz vjazdu aj z Karpatskej do Beskdyskej...tak jedine, ze budú prichádzať cez mini uličku Smrečiansku a ďalšiu mini uličku Čajakovu - už teraz je to tam dopravne sardinkáreň...alebo to napoja z pravého jazdného pruhu zo Šancovej?z toho pruhu v ktorom v dopravnej špičke každé 3min premáva bus MHD?mám obavu, že to dopravne spôsobi nemalé problémy...


Hosť

#25

2015-12-11 07:21

Pretože s ňou súhlasím.