Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy.

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy..


Hosť

#51

2015-10-12 20:16

Podpísala som ju preto , lebo tiež mám dieťa ZŤP/S , sice nepoberáme opatrovateľský príspevok , ale zamietanie a vybavovanie samotného preukazu nám trvalo 6 rokov ! A Verím ze po dosiahnutí 18 roku dieťaťa nás čaká to isté na uplatnenie invalidného dôchodku !
Úrady a vybavovanie na nich je katastrofa !
Preto chcem podporiť túto petíciu pre rodičov, ktorý to majú ťažšie a musia sa o svoje detičky starať NON-STOP !!! A zároveň pre nás všetkých ktorý dieťatko s ŤZP máme !!
Dúfam že sa to podarí dosiahnuť !

Hosť

#52

2015-10-12 20:26

obdiv pre všetky mamy a ockov, ktorí sa s láskou starajú o svoje detičky bez príjmu, pretože na bežný príjem z práce nemajú "čas"

Hosť

#53

2015-10-12 20:31

 koľko deti mesačne stoja ak sú umiestnené v DSS ??? koľko za ne platí štát a koľko musí rodina doplácať ? nebolo by pre štát i rodinu lepšie ale hlavne pre deti ak by rodič bol s ním doma štát by mal menej nezamestnaných a určite deti by boli šťastnješie a rodičia by neživorili a určite i štátne peniaze by boli ušetrené ...


Hosť

#54

2015-10-12 20:31

Starám sa už 14 rokov o ZŤP dcérku a keby som nemala partnera, tak s dcérkou neprežijeme. Z 270 euro nevyžije ani jeden človek, ak by mal zaplatiť nájom , stravu a benzín do školy (každý deň vozím dcérku do školy 20km tam a 20 km naspäť) a to nehovorím o šekoch do školy atď.Mali by dávať aspoň 270eura matke a 270eura dcérke!!!

Hosť

#55

2015-10-12 21:02

Lebo suhlasim s podmienkami lebo s tych zobraceniek sa vyzit neda a tazko postihnuteho sa starat 24 hod.tak to je smiesna suma pan poslanec ide na obed a tolko minie a mi musime zit cely mesiac a vsetko platit a z coho z tych 200 eura ved to je na vysmech

Hosť

#56

2015-10-12 21:02

Moj syncek ma Dmo a Dandy-walker syndrom.A to nehovorim este o tom ze dobre nepocujeme nevidime skoro vobec nerozpravame.Tazko chodime zaspavame z velkimi bolestami a mohla by som este vipisovat asi dalsich desat nie lahkich chorob co mame.A je to velmi smutne ze pani poslanci to nevidia.Neviem ale myslimsim si ze maju to aj tak velmi tatazke takyto ludia rozmislat ci tomu dietatu kupit plienky ktore potrebuje alebo lieky ktore potrebuje este viac obliect ho dat mu najest a este mnoho dalsich veci.Pre nasich poslancou branich ako samozrejmostou kazdodeneho zivota.A ked idete v dnesnej dobe na uradi tak sa na vas pozeraju ako keby Vam mali dat zo svojho:(

Hosť

#57

2015-10-12 21:09

Ja sama sa staram o 8 rocneho synceka s dmo a viem co vsetko si musime pretrpiet a kazdy cent sa rata

Hosť

#58

2015-10-12 21:10

Opatrovatelia ZŤP osôb si zaslúžia maximálnu úctu, avšak opak je pravdou a náš sociálny štát necháva tieto rodiny v krajnej núdzi.

Hosť

#59

2015-10-12 21:11

Snád nás niekto bude vnimať


Hosť

#60

2015-10-12 21:17

Týka sa ma to, opatrujem ťažko postihnuteho syna..a je to veru smutna almožna...:(...... ked synovy zvysia ..mne zoberu..tak to je o com? Tocia peniaze len z nasej penaženky..da sa povedat ze zvysili dochodok? nie ja som zvysila zo svojho...a 220eur neviem ci niekto dostane...lebo ak je ZTP..dostava 16,60..ktore odrataju ....a to ze ked pojdem do dôchodku  mi ostane 60eur..preco? Nakolko som sa cely zivot starala o ZTP syna..vyrataju mi min.dochodok, ale starostlivost bude stale tazsia ..nakolko aj moj syn starne a je a bude to horsie....a este da sa z toho vyzit? Nie len živorit....


Hosť

#61

2015-10-12 21:21

Pretože poznám osudy mnohých rodín s deťmi s ŤZP.Teraz som o tom písala v Našich novinkách,ktoré teraz vyjdu pod názvom Zaslúžili by si cenu Slovenky roka.Myslela som tým mamičky,ktoré sa starajú o svoje deti 24 hodín.

Hosť

#62

2015-10-12 21:37

stat-nasa krajina!!! by si mala zacat vazit hodnoty ludi, co tu ziju, neutekaju ako migranti bez hranic pred vlastnou zodpovenostou za svoju kulturu, mravne hodnoty naroda tvorime, ak sa nesnazime zbavit ZTP okolo seba, zijeme s nimi a popritom ak sa da, pracujeme za smiesne mzdy, pritom odvody idu z minima a nie z priemeru!!! 

Evelyn

#63

2015-10-12 21:46

Opatrovala som mamu,vyžadovala si 24 hod.starostlivosť,musela som si chodiť zhánať potvrdenia pre urad práce,že si zhánam prácu hoci bola odkázana na moju 24 hod.starostlivosť a dostavala som smiešnych 110 €,ked jej zvýšili dochodok o 3 € mne znižili prispevok o 10 € ale starostlivosť som musela vynaložiť taku istu.Štát argumentuje tým,že prečo sa tolké nekresťanské peniaze platia v ústavoch a zariadeniach,že kolko peňazí stojí štát jeden postihnutí alebo aj dochodca.Koľko??????Koľké roky si poctivo platili a teraz ked maju nárok na slušnú starobu a dožitie,tak si to nemôžu dovoliť.Keby aspoň polovicu peňazí dali z toho čo hovoria,že kolko stojí pobyt jedného človeka v zariadení členovi rodiny alebo opatrovatelovi,tak by ešte ušetrili.Tento náš sociálny systém,je obyčajný výsmech obyčajných ľudí,je to na zaplakanie,či sú to postihnutí,či dôchodcovia,či nezamestnaní,ktorí síce pracovať chcú ale nejakým spôsobom nevyhovujú.

 


Hosť

#64

2015-10-12 22:09

Som matka na predlzenej materskej dovolenke,mam synceka s diagnozamy DMO,zavedeny VP shunt,trojkomorovy hydrocefalus,lavostranna hemipareza

Hosť

#65

2015-10-12 22:10

Lebo je to vec ktorá mala byť riešená už dávno,ale toto nikto nechce vidieť,tak ako právo na eutanáziu.

Hosť

#66

2015-10-12 22:30

Kvoli tomu ze aj ja mam syna Filipka ma 14rrokov a trpi DMO a autizmus vsade sa vsetko zvysuje ci materska dochodky a nase deti ako keby neexistovali pre tento stat.Ja by som doplnila peticiu este aj zdravotne pomocky by mohol predpisovat aj neurolog nie len ortoped.Aj upsvar by mohol prehodnotit vybavovanie zp zo 7rokov na 5 tim myslim mechanicke voziky.

Hosť

#67

2015-10-13 03:50

preto že nech s auž začne riešit konečne aj čo sa tyka chorych Ludi a neilen hrabat preseba leob poslanic len na seba mislia

Hosť

#68

2015-10-13 06:07

Je to správna a spavodlivá záležitosť. Vychovávame dieťa so ZŤP a vieme čo to obnáša a aké máme možnosti zamestnať sa.
host

#69

2015-10-13 06:11

V prvom rade sa musi zrusit system,aby sa prijem opatrovatela odvijal od vysky dochodku opatrovaneho,to je velmi podstatne,kvoli tomu ja dostavam 111 eur,ten zakon je od zakladov zle postaveny a vobec neberie do uvahy opatrovatela,je sice napisane,ze moze ist do prace do urcitej sumy,ale v praxi,ked sa ma starat v mnohych pripadoch 24 hodin denne,tak ako ma ist clovek do prace?


Hosť

#70

2015-10-13 06:35

Podpísala som túto petíciu preto, lebo sa ma takisto týka, sama sa starám o hendikepovaného syna a kvôli tomu, že poberá invalidný dôchodok a výživné, vzali mi ten smiešny opatrovateľský príspevok, pretože sme prekročili životné minimum. Akým právom berú výživné ako príjem?! To by tiež patrilo do petície, aby sa zrušil tento zákon - ABY VÝŽIVNÉ SA NERÁTALO AKO PRÍJEM!!! A ešte jeden zákon by bolo treba zmeniť, aby mohol hendikepovaný občan mať nárok na auto aj vtedy, ak má aj iné aktivity, nielen škola, alebo práca, ale aj záujmové krúžky, iné štúdiá, nielen škola, rehabilitácie. Veď treba ich voziť všade.

Hosť

#71

2015-10-13 06:42

Podpisala som, pretoze mame choreho syna, ktoreho opatrujem. Pobera ut invalidny dochodok a chodi na doobedie do stacionara. Ale iba na 4 hodiny denne, lebo keby chodil viac, tak by mi z tych 180 eur zobrali 25 eur.

Hosť

#72

2015-10-13 06:52

Moja mama opatruje mojho brata a viem, ze ta robota nie je vobec ohodnotena.

Hosť

#73

2015-10-13 07:12

Nech si pani poslanci vyskusaju, co je to starat sa o ztp dieta, nehovoriac o peniazoch, co dostavame..

Hosť

#74

2015-10-13 07:16

Súhlasím s touto petíciou,pretože som tiež MATKOU dvoch ťažko telesne postihnutých detí a ta almužna co za opatrovanie dostávam je úbohá. Zobuďte sa naša vláda ,vyskúšajte si vymeniť vaše platy za opatrovateľský príspevok.Nechceme byť ďalší žobráci.......

Hosť

#75

2015-10-13 07:30

Som tiež mamina ťažko chorého dieťaťa a som pohoršená, že krajina, ktorá sa nazýva sociálnym štátom sa takto "stará" o svojich chorých občanov. Veľa mamičiek chorých detí a ľudí starajúcich sa o chorých je nútených žiť na hranici biedy. Splnenie podmienok tejto petície je to minimum čo pre nás môže táto republika urobiť.