Nechceme Bergerov pomník nad Nitrou

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nechceme Bergerov pomník nad Nitrou.


Hosť

#26

2015-07-29 12:38

Do Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie a zároveň do Územia európskeho významu Zobor nepatrí žiadna stavba civilného a ani náboženského charakteru.

Hosť

#27

2015-07-29 17:25

Osvetlený kríž by ma veľmi otravoval, nakoľko by mi svietil do okien. A vôbec, do prírody takáto vec nepatrí. Ak sa dotyčný pán potrebuje zviditeľniť, nech si vymyslí iný spôsob.

Hosť

#28

2015-07-29 17:58

Lebo sa mi nepáči, aby nejakú chmuľo vystavil nad Nitrou
taký nezmysel, to radšej nech venuje peniaze na charitu.

Hosť

#29

2015-07-29 18:53

Petíciu som podpísal, pretože stavba by narušila panorámu mesta.
Darca, keď mu tak záleží na meste a nebodaj aj na jeho obyvateľoch, (podľa jeho zámeru sa skôr zdá, že mu záleží len na ňom samom), nech venuje finančné prostriedky radšej účelovo napríklad na detské ihriská, rozšírenie cyklistických trás alebo na výsadbu stromov v meste.
Vybudovanie 50 metrového kríža nad mestom je veľmi zlý nápad, a len dúfam, že to nik nepovolí.
Števo

#30 Kríž

2015-07-30 13:42

Tých 1400 občanov zastupuje celé mesto? Ja s krížom súhlasím


Hosť

#31

2015-07-31 07:28

Dôvodov podpisu je niekoľko:
1.) Bol by to absolútne nevhodný zásah CHKO Ponitrie a zároveň aj Územia európskeho významu Zobor.
2.) Megalománia tohto pomníka mi pripomína iné megalomanské skulptúry minulého režimu
3.) Pán Berger nech si svedomie vykupuje inak, ak je taký kresťan, nech dá peniaze chudobným, alebo nech vystavia nejaké sociálne byty, dá peniaze na charitu... Alebo podporí nemocnice.
4.) Ak chce nevyhnutne investovať do sôch, či stavieb - tak nech peniaze dá na rekonštrukciu, obnovu pamiatok
5.) Ak potrebuje uctiť vzdelanosť a odkaz Cyrila a Metoda - môže dať peniaze školám, škôlkam a centrom voľného času, knižniciam, múzeám, vydavateľstvám, ...
6.) Ak chce podporiť kresťanstvo - môže dať peniaze na obnovu kostola, alebo ak mu je to málo, môže postaviť nejaký nový - bolo by to užitočnejšie než desivý monument meniaci krajinu.
7.) Výhľad na Zobor je jedinečný a nejaký oligarcha si ho nemôže takto kupovať. Poburuje ma arogancia tohto prístupu.
prezývka s tvrdým y

#32 Re:

2015-07-31 08:07

#31: -  

 presne tak to vidim aj ja.


Hosť

#33

2015-07-31 08:53

Vyrastal som v  Nitre je to moje rodne milujuce  mesto  a nechcem, aby sa zohyzdoval, tak krasny a prirodzeny pohlad na moj milovany Zobor. Viem, ze peniaze a osobne zaujmy su velmi lakave a silne  pre nasich miestodrzitelov a snad prave to nezavazi v nas neprospech, pretoze ich zaujmy ich smrtou pominu, ale nas Zobor zostane vecny a zachovajme ho aj pre nase generacie. A pan Berger, ak je taky patriot, ako vravi , je spusta inych oblasti, kde by mohol investovat v meste.   


Hosť

#34

2015-07-31 13:56

Nesúhlasím so stavbou žiadneho pomníka v našej chránenej oblasti. Nitra je prekrásna, tak ako ju všetci dobre poznáme a turistov sem láka práve pre svoju dávnu históriu a nádhernú polohu.
muška

#35 ...My obcania Nitry?

2015-07-31 21:09

Aj by som s radostou podpisala, ale neviem, ci mozem. Nie som totiz obcianka NR./mozno by sa zisla uprava uvodnej vety,aby mohli aj ini podpisat/


Hosť

#36

2015-08-01 09:03

Lebo i keby som bol veriaci, tak niečo také je trápne, teatrálne a nenáležité. Ten pán sa len chce primitívne zviditeľniť. Keby mal viac inteligencie, tak svoje peniaze by mohol investovať do niečoho ďaleko užitočnejšieho, čo by aj niekomu poslúžilo, napr. nejakému detskému domovu, al. postihnutým deťom. Ale o takom skutku by sa nemuselo dozvedieť toľko ľudí. On chce len to, že ktokoľvek sa pozrie na Zobor aby si spomenul na jeho osobu. Je to len prvoplánová trápnosť a primitívnosť už len tá myšlienka. Spolieha sa na hlúposť a jednoduchosť " pospolitého ľudu " a preto sa bojím, že sa mu to podarí....

Hosť

#37

2015-08-01 09:10

Pretoze,neznasam hazard,milujem Nitru,somNitrancanka a nelubi sa mi to prezentovanie mocenarstva,ked nevi co s penazmi nech da tam,kde treba Martisova Lucia

Hosť

#38

2015-08-02 13:54

Slovensko je sekulárny štát, nepatrí žiadnej ideologicky vymedzenej skupine a žiadna takáto skupina vrátane cirkvi nemá právo demonštrovať svoju existenciu na úkor a proti vôli iných. Stavať kríže na kopcoch a nad mestami ako symbol prežitej a spiatočníckej kresťanskej ideológie je hanbou tejto krajiny.

Hosť

#39

2015-08-03 11:19

Myslím si, že p. Berger by tie financie mohol dať radšej na dobudovanie azylového domu v Nitre prípadne cez Charitu alebo podobne. Okrem toho na bočnom hrebeni mi vôbec ten kríž nesedí. Nie všade sa esteticky hodia.

Hosť

#40

2015-08-05 08:41

Pracoval som dlhšiu dobu v Nitre a zobor je dominantou patriacou k mestu. Stačí, že sú tam už dve nepotrebné stavby.

Hosť

#41

2015-08-05 17:57

Pevne dúfam , že to pán Berger dotiahne do úspešného konca a stavbu úspešne dokončí!

Nech sa mu to podarí aj napriek neprajníkom a závistlivcom!

 


Hosť

#42 Re:

2015-08-06 05:36

#41: -  

 Dobrý deň,

poprosím Vás o kontakt na Vašu osobu, osobne sa pokúsim Vám sprostredkovať stretnutie s P. Bergerom. Môžete sa s ním skúsiť dohodnúť na výstavbe kríža na Vašej záhrade.

 


Hosť

#43

2015-08-10 14:46

Nepáči sa mi táto aktivita pána Bergera, ak chce dať nášmu mestu dar, nech si vyberie napr. záchranu nejakej historickej pamiatky... a súhlasím s názormi ochranárov, chcem mať pohľad na Pyramídu a okolie také, aké je teraz, bez hlúpych zmien...