Občianska výzva na pozastavenie výstavby garáží, jazdiarne a záhr


Hosť

#26

2015-05-19 06:14

Tato otazka mne osobne pride az nemiestna - preco som vyjadril tento nazor...neviem najst slova...je to absolutna bezprecedentna "zlovôla" niekoho ludsky a moralne tak neskutocne plytkeho kto je schopny takychto veci z dôvodu "defraudacie nasich prostriedkov bez toho aby sa spytal - ak je argument ze nevedel....

Vo Vatikane otvorili minuly rok nove uzasne muzeum...isli prehlbovat podzemnu garaz...akonahle narazili na archeologicke vykopavky - anticky cintorin tak zastavili stavebne prace a z garazi - ktore oni VELMI vo Vatikane potrebovali a z garazi spravili jednu skvelu ! archeologicku prezentaciu.....
Nie sme hodni spravovat tuto krajinu...nie sme hodni spravovat ziadnu krajinu
Eli

#27

2015-05-19 09:36

Chráňme dedičstvo našich otcov, hrdo sa hlásme k našej histórii, vážme si svoje korene a pôvod...len tak budú naše deti hrdé Slovensky a Slováci v našej mnohonárodnej Európe


Hosť

#28

2015-05-19 09:48

Pod túto petíciu som pridala svoj podpis preto, lebo miľujem Bratislavu a jej históriu, zbieram staré pohľadnice, na ktorých je Pressburg alebo Pozsonyi zobrazená v svojej historickej podobe, prekrásna, autentická, trojjazyčná Bratislava a dnes zostalo z nej iba malinké torzo,napriek tomu, že nebola zbombardovaná, ako Berlín alebo Varšava, neochránili ju ani zákony, ani petície............ nechápem, ako môže niekto beztrestne zničiť históriu svojho mesta, objavené nálezy zasypať a postaviť tam hromadné garáže, je to absurdné konanie a takejto nekultúrnosti sa musím postaviť aspoň svojim názorom a podpisom...dúfam, že môj podpis pomôže aktivistom dosiahnuť zmenu účelu stavby a napraviť nesprávne rozhodnutie kompetentných

Hosť

#29

2015-05-19 10:17

Podpísala som pre to aby po nás ostali nejaké pamiatky aj našej novej generáci. A tiež preto lebo, sa mi nepáčia kroky ktoré ,sa v Bratislave rozbehly ako napr.Riwer park stavba dobrá ale miesto co zakrýva celý kopec  a ďalši projekt vo vystavbe nový Zukermandel , miesto toho aby tam povolili nejake štvorposchodove domy ako napriklad čo su na kúsku Židovskej ulice a by nezakryli celý kopec a nemusel by, sa kaziť pekný kúsok nábrežia .Konečne  si vážme toho čo tu zanechali naši predkovia A o hrade nehovoriac .Hlavne že tam máme svätopluka ktorý by sa viac hodil na Devín a pamiatky ,ktoré nemajú  obdobu a sú hodné uznania a sú i vzácne tak ich treba rýchlo zničiť .Ať žijú garáže to nám treba to je ono.


Hosť

#30

2015-05-19 10:47

Aj ked som sa z Bratislavy odstahovala.Srdcom som ostala Bratislavcanka.

Hosť

#31

2015-05-19 10:50

Pretoze som pohorsena takymto pristupom vlady Sr ku kulturnej pamiatke a znehodnocovaniu archeologickych histickych nalezov hambim sa za politikov ktorich ,ako vidiet historia nezaujima a davaju prednost nuecomu co mohlo stat niekde inde

Hosť

#32

2015-05-19 11:15

Je smutne ako chcu bohaty znicit Nase krasne pamiatky Dufam ze sa nam to podari zastavit

Hosť

#33

2015-05-19 14:03

Z jednoduchého dôvodu. V Bratislave bolo zničených toľko kultúrne významných historických pamiatok, že sa čudujem, prečo sa to stále deje. Zaujímavé je, že Košice - východ Slovenska si vedia ochrániť svoje pamiatky a hoci väčšina členov vlády a NR SR pochádza z východu, mám pocit, že schválne bojkotujú históriu Bratislavy, ako korunovačného mesta!!!!
Krajiny, ktoré mali po vojne zbombardované mestá, krajiny ktoré zničili prírodné katastrofy, dokázali zachrániť, prípadne obnoviť svoje historické pamiatky, len my - národ Slovenský sa správame horšie ako barbari, horšie ako príslušníci Islamského štátu, ktorý ničí tisícročia staré historické monumenty, staroveké asýrske pamiatky. Toľko na margo petície.
Zdravím všetkých podporovateľov, Dagmar

Hosť

#34

2015-05-19 16:04

Som jednoznačne proti postaveniu nezmyselných zbytočných garáží. Ale obávam sa, že už je neskoro. Chcela by som sa spýtať, koho vôbec napadol ten chorý nápad vôbec tam naprojektovať garáže a keď sa už archeologickým výskumom zistilo, že sú tam nálezy svetového formátu, prečo sa to nezastvilo?! Čo robil riaditeľ pamiatkového ústavu? Kto je za toto všetko zodpovedný? Načo má BA hlavného architekta? Kto (a odkiaľ pochádzajú) za týmto žalostným stavom celej BA stojí?!


Hosť

#35

2015-05-19 18:44

Lebo to co sa naslo nepatri len nam a stavanie garazi na takom mieste je uplna hlupost a nehovoriac o tom ze vedla parlamentu su postavene uplne nove garaze a su plne len z 1/3. Tato stavba bola dohodnuta este za pasku a mal z toho dostat pekni balik penazi .

Hosť

#36

2015-05-19 19:42

vyjadrujem tým svoj občiansky postoj :-)

Hosť

#37

2015-05-19 19:49

aby sme nedopadli ako v arabskom svete a vadi mi arogancia mocnych, velmi mi vadi a je mi luto, ze nie kazdemu to vadi aspon o kusok viac, ved sme fakt ako ovce.. uz len ten pastier by sa zisiel..

Hosť

#38 Re:

2015-05-19 19:56

#31: -  

 nemohlo, v blizkosti hradu sa vraj nic stavat nesmie..


Hosť

#39

2015-05-19 20:30

take barbarstvo treba zaraziť

Hosť

#40

2015-05-19 21:14

pretože je to úžasný nález . celý čas bol pod nami a ani sme netušili. mali by sme byť na to hrdí že niečo tak nádherného sa nachádza práve na našom území .som maďarskej národnosti a zo srdca sa teším že také niečo sa tu našlo.mali by sme si to vážiť že nám to osud dožičil odkryt tento úžasný dokument istej doby!!!

Hosť

#41

2015-05-20 05:18

ja mam yba jeden kratki komentar...neviem pochopit ze yba tak malo ludi podpisalo tuto vaznu peticiu...preto sa take veci deju u nas lebo na vsetko je vseobecny nezajem...
exnorton52

#42 ...

2015-05-20 05:21

#27: Eli -  dedicstvo  nasich otcov bolo pochovane 89-om...

 

 


Hosť

#43 ...

2015-05-20 05:23

#37: -  tak toho mame,a on k tomu ma dobrich psov...

 


Hosť

#44

2015-05-20 08:12

Protoze mi zalezi na Bratislave.

Hosť

#45

2015-05-20 08:37

Som Bratislavčanka a celý svoj život trpím, čo sa robí v tomto meste!! Všetko čo má a malo historickú hodnotu znehodnocujú politickí pajáci , ktorí ju ani nepoznali a ani nikdy nezažili a sú bez vzťahu k tomuto mestu.

Hosť

#46

2015-05-20 09:21

Odpoved na preco netreba davat, ak clovek pozna slovo HODNOTY. Vsetci vedia, co nie je na Slovensku spravne, co sa smie a co nie.... tak aspon takto vyjadrujem svoj nesuhlas s narabanim kulturneho dedicstva..........priala by som si, aby skoncilo rozhodovanie o nas, bez nas...........Slovensko nie su jednotlivci, ktori sedia v parlamente, ale kazde male dieta, stari ludia, mladi.... kazdy clovek, ktory je Slovek, ci v tejto krajine zije... Prajem si tiez, aby o nasej krajine prichadzali spravy aj do zahranicia, len v tom pozitivnom slova zmysle... zatial to tak nevnimam, zijem momentalne mimo SK.......

Hosť

#47

2015-05-20 17:39

Pretože to, čo sa tu deje, je "do neba volajúce" ... neuveriteľné ... a len dúfam, že tento počin (petícia), bude mať zmysel ... pevne v to verím !

Hosť

#48

2015-05-20 17:55

Dlhé roky (od narodenia) som žil/býval v Bratislave a som smutný z toho ako si vzácne pamiatky systematicky ničíme (býval som pri Kable, Gumon, Cvernovka).

Zničiť pamiatky na hrade považujem priam za kacírstvo.

Často cestujem do zahraničia a vidím/obdivujem ich pamiatky.

Rád by som ukázal zahraničným priateľom okrem množstva iných pekných vecí (chodia sem pravidelne a poznajú možno viac pamiatok ako bežný Slovák) aj túto významnú pamiatku.

Samozrejme aj mne, mojej rodine, priateľom a známim, podľa možnosti celému Slovensku.

Stojí to za to

Hosť

#49

2015-05-20 17:55

Som presvedčená, že garáže majú ustúpiť a to, čo sa našlo, si treba s pokorou vážiť a ceniť.

Hosť

#50

2015-05-20 18:31

Zalezi mi na historii Slovenska, aj ked zijem v Anglicku, je to moj domov :)