Petícia za odlúčenie cirkvi od štátu

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za odlúčenie cirkvi od štátu.

Anonym

#26 Re:

2014-07-25 06:24

#12: Rumburak - Pozor

skvelý postreh!ano aj ja zdielam nazor z obsahom tejto "peticie",ale tu svoje udaje rozhodne nezverejním,pretože v podstate by som ich odovzdal ani neviem komu,kedže sa neda na stranke dopatrat po nejakej zodpovednej osobe mi to cele rovnako pride,len ako zavadzanie za jedinym učelom ako je ziskat od ludi ich osobne udaje k asi nie zrovna dobročinnemu učelu..

Tomáš zo Žiliny

#27 keď hovoríte A, povedzte aj B..... 50:50

2014-07-25 12:02

vážení, vy si myslíte, že my kresťania po tom netúžime? máte pocit, že nás bavia tieto dementné keci a plné kostoly vlažných pseudo-veriacich? Som za to, aby sa jasne oddelivi veci aj finančne, aj kvalitatívne aj duchovne. Treba preriediť aj nás samotných. Načo je komu masa nekvalitných veriacich?
Verte, mnohí z nás, dokonca i z radov kňazov sú za túto odluku. Dúfam, že sa dočkáme. Dovtedy vedzte, čo ono to nie je také finančne výhodné len pre jednu stranu.
Navyše, vyplatíte našich kňazov, a my zas lekárov z reprodukčných centrách, úradníkov, ktorí robia civilné sobáše, štátnych úradníkov pre rozvody, na druhej strane zas mnoho historických pamiatok spravujú náboženské organizácie a revitalizujú ich. Verte mi, že keby to pre štát nebolo výhodné, veľmi rýchlo by sme sa oddelili. Nepoteším vás, ale bez vecných pripomienok v rámci petície vám to zhodia zo stola.


Hosť

#28

2014-07-25 13:34

Bodaj by sa to podarilo.
Motovidlo

#29

2014-07-27 16:32

Poobzeraj sa dobre okolo seba, kto a čo všetko je platené z tvojich daní.
Cirkev, narozdiel od mnohých, šíri určitú kultúru a morálku, aby sme tu medzi sebou nežili ako lačné hyeny.
Humanista

#30 Petícia už prebieha

2014-07-27 23:36

Stačí podpísať petíciu. Petícia za odluku cirkví od štátu. Vytlač, podpíš, a pošli na adresu, ktorá je uvedená na petičnom hárku.

Azathoth

#31 no počkať

2014-08-17 15:36

S radosťou by som petíciu podpísal, no mám pochybnosti. Jednak je písaná neprofesionálne a vôbec nepôsobí presvedčivo. Takisto nechápem tú poslednú vetu, prečo autor zaťahuje do veci odluky cirkvi od štátu cigánsky problém, ktorý s tým absolútne nesúvisí? 

Azathoth

#32 Re:

2014-08-22 16:24

#3: -  

 Po prvé, buddhizmus nie je náboženstvo, skôr filozofia. Po druhé, pokiaľ viem, buddhistické školy v SR nie sú podporované štátom (iba ak občanmi a ich 2%) a nelejú sa do nich miliardy eur.

Jozef Javorka

#33 +

2014-10-21 17:54

Odluka nie je len o nedobrovoľných príspevkoch. (Katolícka) Cirkev spolutvorí základné vitálne funkcie spoločnosti - napriek všetkým ľudským nedostatkom, pretože je to v jej podstate. Keď ju od štátu oddelíte, poškodíte celú spoločnosť. Cirkev spolubudovala sociálne, kultúrne, hospodárske, morálne základy súčasnej Európy. Zdravú spoločnosť bez nej nevybudujete. 


Hosť

#34

2015-02-19 23:06

konečne.....
Jojo

#35

2015-02-20 20:23

Potrebujeme peniaze na vrtulniky, predsa.


Anonymous

#36

2015-02-22 13:15

Súhlasím...

                                                         www.peticie.com/peticia_stefana_gorona_nrsr_2016