Ruky preč od 2. piliera!

druhypilier.jpg

Žiadame vládu Slovenskej republiky na čele s premiérom Robertom Ficom a Národnú radu Slovenskej republiky, aby nezasahovali do 2. piliera dôchodkového systému, v ktorom si my, občania a občianky Slovenskej republiky, poctivo a dlhodobo sporíme na naše starobné dôchodky a nepripravili nás o žiadnu časť našich dôchodkových úspor a budúcich dôchodkov. 

Vláda Roberta Fica siahla na 2. pilier dôchodkového systému už v decembri minulého roka, kedy znížila príspevok na súkromné účty sporiteľov z 5,5 % na 4 % vymeriavacieho základu, čo bude znamenať nižšie budúce dôchodky nás všetkých poctivo pracujúcich a sporiacich si do dôchodku. A to nebol zďaleka jediný prípad, kedy vlády Roberta Fica okradli občanov o ich dôchodkové úspory. 

V 2. pilieri dôchodkového systému je nás aktuálne cca 1,8 milióna a viac ako 15 miliárd eur. To nie sú Vaše, ale naše peniaze. Ak vláda Slovenskej republiky potrebuje peniaze, nech nevytvára ďalšie nepotrebné ministerstvá a začne zodpovedne hospodáriť.

Neokradájte nás!

Aj my sme občania a občianky Slovenskej republiky a aj my máme ústavné právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe. 

Zároveň žiadame Národnú radu Slovenskej republiky, aby túto petíciu prerokovala a aby prijala ústavný zákon o primeranom hmotnom zabezpečení v starobe, ktorý do Národnej rady Slovenskej republiky doručila dňa 23. apríla 2024 skupina poslancov strany Sloboda a Solidarita.

Petičný výbor:
Branislav Gröhling, Palisády 693/9, 81103 Bratislava-Staré Mesto
Marián Viskupič, Hlohovská 9, 919 25, Šúrovce
Slavomíra Henčeková, Lužná 14, 851 04 Bratislava-Petržalka


Sloboda a Solidarita    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Sloboda a Solidarita bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Tieto informácie nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...