Demokratické politické strany, spojte sa a vyslovte nedôveru vláde Roberta Fica v parlamente!

My, dolupodpísaní radoví členovia a voliči demokratických opozičných parlamentných aj mimoparlamentných strán žiadame vás - ich lídrov - o SPOLOČNÝ postup pri odvolávaní premiéra vlády Roberta Fica v Národnej rade SR.

Premiér Robert Fico je hanbou tejto krajiny, ktorá sa nedá ospravedlniť. Jeho snaha zachovať si beztrestnosť a za týmto cieľom využívať konšpiračné teórie, z neho robí prekážku normálnej budúcnosti Slovenska.

Robert Fico je pre Slovensko nebezpečný politik, v aktuálnej situácii už neexistuje priestor na rokovania s Robertom Ficom ako premiérom. Rober Fico už nevníma realitu a nemá situáciu pod kontrolou. Jeho jazyk je jazykom dezinformačných médií, jazykom extrémistov.

Jeho odstúpenie alebo odvolanie je jediná šanca pre záchranu Slovenska. Verejné podnecovanie k antisemitizmu prekračuje všetky červené čiary a posúva Slovenskú republiku preč z "jadra" Európskej únie a smeruje ju na cestu Orbánovho Maďarska.

Robert Fico nesie politickú zodpovednosť za vraždu novinára a jeho priateľky a za vytvorenie mafiánskeho systém, v ktorom sa nevyšetril žiaden významný trestný čin súvisiaci s členmi jeho strany, ktorí sú politickými špičkami. Dnes Robert Fico už nie je ani žiadnou zárukou, že sa vyšetrí vražda novinára.

Dnes pokojné protesty, odkladaním parlamentného riešenia, môžu byť zajtra zneužité a prerásť do nekontrolovaných pohybov.

Vyzývame vás, aby ste sa SPOJILI a svoje konkurenčné boje odložili na časy po vyhlásení predčasných alebo riadnych volieb do parlamentu.

Sme na kraji priepasti. Od vašich postojov a rozhodnutí, závisí, či nás Robert Fico do nej stiahne.

Signatári:

Lucia Štasselová

Jana Poláčiková

Katarína Šimončičová

Marek Machata

Kamil Bodnár


Lucia Štasselová    Kontaktujte autora petície