Dekriminalizácia marihuany na Slovensku 2020

DEKRIMINALIZÁCIA MARIHUANY NA SLOVENSKU.

(Po podpise, prosím, choďte na svoj mail a potvrďte Váš podpis, aby bol právoplatný.)

(Do adresy trvalého pobytu zadávajte, prosím, ulicu aj s popisným číslom, táto adresa nie je ani nebude nikde zverejnená, ale na to, aby bol podpis právoplatný musí ju obsahovať.)

Slováci, priatelia, spoluobčania,
touto petíciou chceme priniesť do našej krajiny o niečo viac slobody medzi nás Slovákov. Cieľom našej petície je uvoľniť veľmi prísne zákony ohľadom rastliny konope v našej krajine. Chceme, aby marihuana nebola u nás zlom a mohla byť užívaná beztrestne v životoch obyčajných ľudí, či využívaná pre medicínske účely, v ktorých má dokázateľne blahodárny a progresívny prínos. Keď v skutočnosti nie je hrozbou ani pre užívateľov, ani pre našu spoločnosť. Nechceme, aby za držanie a užívanie marihuany boli zápisy v registroch trestov alebo sa plnili cely vo väzniciach kvôli kúsku prírody, ktorý nikomu neubližuje a nikoho neobmedzuje. Ide nám o modernizovanie zastaralých zákonov, ktoré sú u nás v súčastnosti platné.

Prinášame občanom a zákonodarcom podľa nás dve možné alternatívy, ktoré pomôžu byť Slovensku o niečo modernejším, bohatším a hlavne slobodnejším.

Prvá:

 

  • Možnosť pestovanie 2ks rastlín konopy na osobu bez trestného stíhania a to len na vlastnú spotrebu.
  • Predaj a možnosť získania zdroja príjmu z predaja doma vypestovanej konopy by bol i naďalej ilegálny.
  • Rastliny by boli nahlásené a registrované a uvalená malá (napr. 10 až 30 eur na jednu rastlinu) na daň z pestovania konopy.
  • Následné legálne držanie vlastného produktu výhradne v mieste bydliska.
  • Mimo bydliska max. 3g na osobu bez trestného stíhania v prípade, že by to množstvo bolo len na vlastnú spotrebu.

Druhá: 

 

  • Regulované pestovanie (jedna alebo dve oficiálne registrované pestiarske miesta, kde by sa sledovala kvalita a množstvo rastlín)
  • Regulovaný predaj (oficiálne predajné miesta, kde by sa na základe identifikačných kariet pridelených na základe OP predával produkt a bol by monitorovaný odber množstva produktu, avšak maximálne 3g na dospelú osobu na jednorázový nákup. (predaj by bol povolený od osemnástich rokov). Legálne držanie na jednu osobu by bolo maximálne 3g pre vlastnú spotrebu. Následný pokus o predaj by bol naďalej ilegálny
  • Výnosy z predaja tj. sušiny, textílie, jedlo, poľnohospodárske produkty, medicínske produkty by boli v 50% prínos pre štát (ostávali by len financie na chod podniku a vyplatenie platov pre pracovníkov - teda, aby nezbohatol na tom nik iný len štát). Vytvorili by sa pracovné miesta a ďalší zdroj príjmov z daní pestovania či predaja konopy. 

V oboch prípadoch, ak by návrh prešiel, by sa vyčlenili konkrétne miesta, kde sa môžu dané produkty užívať, taktiež by stále ostal prílev financií v rukách štátu.

Myslíme si, že spravodlivé by bolo legálne užívanie doma, teda v mieste bydliska & v podnikoch, kde by majteľ alebo prevádzkovateľ umožnil a vyčlenil miesto na užívanie konopy & verejné podujatia, kde by organizátori tiež vyčlenili miesto a vytvorili priestor podľa ich rozhodnutia a svedomia. Naďalej by nebolo prípustné užívať konopu na verejných priestranstvách, ale boli by presne stanovené a vyhradené miesta kde by bolo užívanie legálne a beztrestné. 

Touto cestou chceme vyzvať právne zdatných ľudí alebo ľudí ktorí chcú priložiť ruku k dielu a budeme vďační za každú pomoc či pripomienku. Veríme že, v jednote je sila a dokážeme sa spojiť pre o kúsok viac slobody v našej krajine. 

Ďakujeme za podporu všetkým, ktorí sa náš návrh rozhodnú podporiť!

 

Zelená slobode.


Zelená Slobode    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Zelená Slobode bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Tieto informácie nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...