Aspoň jedno vegánske jedlo v dennom menu

V tom lepšom prípade si z denného menu nevyberiete nič, pretože všetko, čo sa už ako tak podobá na jedlo na rastlinnej báze je buď robené na masle, alebo je na zjemnenie pridaná smotana. A tak vám neostáva nič iné ako si vybrať z jedálneho lístka duplovanú porciu predjedla za cenu mäsitej porcie. V tom horšom si môžete svoje hlavné jedlo poskladať z príloh na jedálnom lístku.

Veď to poznáte...Hlavne v tých menších mestách.

Podstatou tejto petície je informovať, čo najviac reštauračných zariadení na Slovensku o záujme a počte záujemcov z rôznych regiónov o zdravú stravu na rastlinnej báze. Je to jeden z nástrojov, ktorý nám môže dopomôcť k väčšej ústretovosti zo strany reštauračných zariadení.

Každý z nás sa stal vegánom iným spôsobom. Či už zo zdravotných dôvodov, enviromentálnych alebo jednoducho prirodzene neinklinujeme k živočíšnym potravinám, šanca že ním aj ostaneme sa niekoľkonásobne zvyšuje, ak nemusíme na obed trpieť hladom. Častokrát dôvod pre ktorý začiatočníci vegáni rezignujú je, že ich stravovanie musí byť logisticky zvládnuté (namáčanie strukovín, obilnín, orieškov...) a odbremeniť vegána od  varenia obedu do práce deň vopred je veľká pomoc. Samozrejme pokiaľ nemusí siahnuť do vačku hlbšie ako nevegán.

Prosím nielen vegánov ale aj ostatných, aby nám pomohli uľahčiť život.

Ďakujeme. 

 


Vanda Koszorú    Kontaktujte autora petície