Petícia za milosť pre neprimerane tvrdo potrestaného umelca .

Kontaktujte autora petície

Andrej Hryc prosí o chvíľu pozornosti.

2019-04-04 05:09:53

Vážený pane, vážená pani,          

              Vopred sa ospravedlňujem za tento nevyžiadaný e-mail a prosím o chvíľu Vašej pozornosti.

V decembri minulého roku, uplynulo 6 rokov, odvtedy, čo som napísal petíciu za nespravodlivo odsúdeného Dušana Cinkotu. Petícia, ktorú ste vtedy podpísali, spolu s 13804 inými signatármi, zachránila Dušanov život. Rozhodnutý, že do väzenie nenastúpi sa rozlúčil s manželkou, a bol odhodlaný odisť z tohoto sveta. Večer, keď chcel tento hrozný skutok vykonať, prišiel na nejakú benzínovú pumpu, aby si kúpil cigarety a fľašu alkoholu, ktorá mu mala k jeho rozhodnutiu pomôcť. Markíza práve vysielala Televízne noviny. Cinki uvidel na obrazovke svoju fotografiu, vypočul si správu, že som vyhlásil petíciu za udelenie milosti, v tej chvíli sme mali vyzbieraných 10000 podpisov.  Keď si uvedomil koľko ľudí ho svojim podpisom podporilo, zmenil svoje fatálne rozhodnutie, odišiel do Justičného paláca a prihlásil sa na výkon tohoto nespravodlivého trestu. Aj vďaka Vášmu podpisu pred sa pár mesiacmi Dušanovi narodil synček a podmienečne prepustený sa znovu zaradil, medzi nás – slobodných ľudí. Dodatočne Vám ďakujem za Váš podpis.    (až dnes som sa dozvedel, že takáto možnosť existuje ) .                  S Cinkyho dovolením som jeho príbeh opísal v novom doplnenom vydaní mojej knihy „INVENTÚRA“, ktoré sa na pultoch kníhkupectiev objavilo v týchto dňoch.                                                    

           Keď som sa dozvedel o brutálnej vražde Martina Kuciaka a jeho priateľky, pochopil som, že pohár mojej trpezlivosti pretiekol.  Je jasné, že „krčmové reči“ nepomôžu zmeniť našu politickú situáciu. Tak, ako to bolo v roku 1989, keď som spoluorganizoval novembrové protesty, tak, ako som vysielaním Rádia TWIST prispieval 15 rokov k pádu mečiarizmu aj dnes som sa rozhodol dopriať mojim vnukom vedomie, že ich dedo bol človek, ktorý sa nebál postaviť sa zlu zoči-voči. Kedže som sa nechcel spojiť so žiadnou s existujúcich politických strán, založil som svoju vlastnú stranu, ktorej som napriek „novému“ ( protiústavnému ) zákonu o politických stranách požičal svoje meno.  "KOREKTÚRA – Andrej Hryc"  je strana, za ktorú kandidujem na pozíciu poslanca Európskeho parlamentu, z  tejto pozície sa budem usilovať stranu dostať do Národnej rady Slovenskej republiky a prispieť k uskutočneniu zásadných zmien a reforiem v našej vlasti, ktoré sú nevyhnutné.Informácie o činnosti našej strany nájdete na adrese       www.korektura-ah.sk

 

Ďakujem Vám za Vašu pozornosť S úctou Andrej Hryc


Andrej HrycZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.