Za vytvorenie štvorprúdovej vozovky na Harmincovej ul. v Dúbravke v Bratislave Petícia

Kontaktujte autora petície

Rukolapný dôkaz o škodlivosti buspruhov

2024-01-15 04:33:08

   Priatelia,

   už hodný čas predkladáme dôkazy o škodlivosti buspruhov. Minulý týždeň sme takéto niečo zaznamenali na Vajanského nábreží (v Bratislave). Vodič v buspruhu zramoval cyklistu. Tentokrát si to odniesol len bycikel a ruka.

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/875536-nehoda-na-vajanskeho-nabrezi-cyklotrasa-ma-chranit-cyklistov-v-centre-bratislavy-do-jedneho-z-nich-narazil-autobus

bysikel1_vajanskeho1.png

Vodiči nie sú ovce !


Ivan Matusik, Razzle

Nas navrh na protest ma na stole GP SR

2023-12-27 08:21:50

Priatelia, 

   neviem sice preco, ale pani Sufliarska z Krajskej prokuratury Bratislava postupila nas navrh na vydanie protestu skrz uznesenie MZ tykajuce sa vystupenia obcana na zaklade plnej moci na Generalnu prokuraturu. Zjavne to patri do posobnosti Krajskej prokuratury, ale nechame sa prekvapit co spravia na GP SR. Namietany bol rozpor uznesenia s viacerymi zakonmi napr so zakonom o advokacii alebo zakonom o rodine.

   K navrhu na protest ohladne prijateho rozpoctu sa zatial KP Ba nevyjadrila. Namietany bol nespravny postup pri rokovani.

   Vodici nie su ovce !


Ivan Matusik, Razzle

Prijemne vianoce

2023-12-23 10:19:59

Priatelia,

rad by som vsetkym poprial aby sme na chvilu zabudli na rozlicne nezbedy a prezili kludne a prijemne vianoce

:-)


Ivan Matusik, Razzle

Mestské zastupiteľstvo 14.12.2023

2023-12-15 06:32:32

Priatelia,

   včera bolo zastupiteľstvo tak sme sa vybrali bojovať. Od pol deviatej do 13. Na začiatku mi štatndartne zamestnanici magistrátu a mestký policajt zabránili v rozdaniu materialov pre poslancov. Neskôr som však otestoval primátora ako spracuje posledný zákaz vystúpenia na základe splnomocnenia. Písomne sa prihlásila manželka a mňa poverila v zmysel Zákona o rodine (manželia sa v bežných veciac navzájom zastupujú) vystúpením. Nepustili/ nezavolali ju k mikrofonu ... Snažia sa.

   Ok, ale zistil som ze k jednotlivým bodom sa dá vystúpiť a nerobia s tým problém - takže nebudem musieť sa hlásiť na koniec o 12:30 a špekulovať s plnými mocami od občanov, ale bude sa dať vystúpiť hneď od začiatku :-))) 

   K úpravám vozoviek v Bratislave sme vystúpili spolu s kolegom Bogotom a požiadali sme (opäť) o ukončenie nezmyselných úprav.


Ivan Matusik, Razzle

Poďakovanie, prosba

2023-12-03 04:19:15

   Dobrý deň priatelia,

   rád by som sa poďakoval všetkým čo mi dávajú informácie, podnety a pomáhajú; okrem iných sú to p. Bogota, Šimko, Špacek, Erd, Lukaš, Han, Hutta, Knaze, Demko, Ondris a další. Vďaka tomu možeme presnejsie argumentovať a konať. Čiastočné výsledky sa objavujú – napr. námestníčka Kratochvílová informovala v uplynulom týždn p. Ondrisa o ochote rokovať vo veci závadového cyklochodníka na Račianskej.

   Keď sme pred rokom zakladali s Jožom Golonkom a ďalšími Razzle, o.z. plánovali sme sa venovať len agende hluku v Mlynskej doline. Život priniesol zmenu a v Razzle sme začali riešiť aj agendu Vajanského nábrežia a Harmincovej resp. dopravu a parkovanie všeobecne. V oznamoch vidíte, že pracujeme naplno – cez deň i v noci. Presahuje to však už  naše možnosti. Druhá strana je financovaná z rozpočtu mesta Bratislavy - my to ťaháme z našich vrecák. 

   Rád by som preto poprosil o príspevok pre Razzle,o.z. na krytie nákladov spojených činnosťou. Teda mrknúť domáci rozpočet a zvážiť či môžete oželieť 10,- 20,- alebo 30 ,-. EUR. ( Samozrejme tí čo na to majú  môžu pridať ďalšiu nulu :-) 
   IBAN: SK47 8330 0000 0023 0248 3203, Razzle o.z., Krytie nákladov Komunikácie Ba.

   Vďaka

Vodiči nie sú ovce!  ( aby sa len strihali a dojili)


Ivan Matusik, Razzle

Vallo promo v Starej tržnici

2023-11-28 07:08:56

   Priatelia,

   včera (teda 27.11.2023) sme si s p. Beladičom a ďalšími boli o 18 hod pozrieť promo p. Valla v Starej tržnici (p. Beladič priviezol aj názornú pomôcku  - rozflákanú pneumatiku z Vajanského). Úpravu Vajanského  označil primátor za výbornú myšlienku len trochu chybne zorganizovanú. Ďalšie škodlivé opravy ako Mýtna/ Vazovova a Mudroňova/ Slávičie údolie označil za pokus, Harmincovu za plný úspech ...

   (doobeda som absolvoval rokovanie na Krajskom dopravnom inšpektoráte Ba kde som sa dozvedel, že KDI má jasný kritický názor na vykonané úpravy (neodporúčali ich)  a v prípade Vajanského nábrežia minulý týždeň napísal Magistrátu, že očakávajú, že sa úpravy na nábreží zlikvidujú.)

   Zaujímavým momentom bolo, že mi na stretnutí s Vallom neudelil (ako iným prítomným divákom) slovo a "stretnutie" ukončil s tým, že už všetko bolo povedané; ako aj fakt, že pri nás sedel celý čas neoznačený ochrankár s hadičkou od vysielačky v uchu, ktorý stále šemotil, že i tak nič nedosiahneme. 

Vodiči nie sú ovce!  ( aby sa len strihali a dojili)


Ivan Matusik, Razzle

Rokovanie komisie pre dopravu dňa 13.11.2023/ predseda Uhler

2023-11-15 05:02:14

Priatelia,

   včera sme sa 4 zúčastnili komisie pre dopravu s cieľom opätovne predniesť požiadavky a návrh uznesenia na MZ. Na začiatku poslanci odhlasovali uznesenie, že nesmieme byť prítomní na rokovaní. že po skončení ich programu nás zavolajú. Pred koncom odišla Tatiana Kratochvílová - námestníčka primátora a 1/2 poslancov. Požiadavky sme teda odovzali a predniesli 7 zo 14 členov Rady.


Ivan Matusik, Razzle

Prezentácia projektu na obmedzenie dopravy na Šancovej ul. v YMCA

2023-11-07 04:31:12

   Priatelia,

   13.11.2023 o 19 prezentovala pani Kratochvílová z Magistrátu a Cyklokoalícia  v YMCA názory na dopravu v meste a na Šancovej.

   Úplne uletené nápady s požiadavkou, aby ľudia "presedlali" na bycikle - že treba spraviť prekážky autám na cestách a ľudia si zvyknú. Proste cykloteroristická mafia, ktorá si presadzuje sebecké názory na vytvorenie dominacie, resp. presadzuje postupy ako buzerovať občanov - viď príklad Račianska ul. kde spravili už druhú cyklotrasu s cieľom zamedziť vstupu obyvateľov rodinných domov na svoje vlastné pozemky. 

Vodiči nie sú ovce!  ( aby sa len strihali a dojili)   


Ivan Matusik, Razzle

Komisia pre Životné prostredie dostala podklady

2023-11-07 04:26:53

Priatelia,

takže včera dostali členovia komisie naše návrhy čo sa týka uznesení na rokovanie Mestkého zastupieľstva.

Toto bude 23.11.2923. (Opäť tam vystúpime.)

btw: 13.3.2023 o 19 bude pani Kratochvílová prezentovať v IMCA názory na dopravu v meste. Povieme jej pár teplých slov. Predpokladám, že mi nevypnú po 3 minútach mikrofón ako na Mestkom zastupiteľstva :-)


Ivan Matusik, Razzle

Petícia vo veci zakazu parkovania na chodníku

2023-10-28 05:25:07

Priatelia,
dávam vám do láskavej pozornosti petíciu:

https://www.peticie.com/za_obnovenie_parkovania_na_chodnikoch_peticia

a navrhujem sa pripojiť ! Denno denne (hlavne vecer) vidime aky je problem s parkovanim a kolko parkovacích miest ubudlo.


Vodiči nie sú ovce!  ( aby sa len strihali a dojili)


Ivan Matusik, RazzleZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...