Verejná výzva na zakotvenie práva detí mať pri sebe rodiča v nemocnici

Kontaktujte autora petície

Pomôžte nám zistiť, ktoré nemocnice dodržiavajú práva detí

2023-11-08 07:21:40

Milé podporovateľky a milí podporovatelia práv detských pacientov,  

v prvom rade vám chcem poďakovať za podpis na petícii, ktorá bojuje za ukotvenie práva detí na sprievod v nemocnici. Podpísalo ju viac ako        60 000 ľudí! Je to obrovský záväzok a ja tento boj nevzdám. Aj slovenské deti si zaslúžia, aby tak ako vo všetkých vyspelých krajinách, neostávali za dverami nemocníc bez blízkej osoby.  

V tomto boji mi viete opäť raz pomôcť. Venujte mi dve minúty svojho času a vyplňte nižšie uvedený dotazník, ak ste za posledných 5 rokov mali s vašim dieťaťom skúsenosť v nemocnici. Dotazník je anonymný, neudávate v ňom žiadne osobné údaje.   

Vďaka vašim odpovediam detailne zmapujeme, ktoré nemocničné zariadenia a do akej miery dodržiavajú práva detských pacientov. Jeho výsledky budú zohľadnené v hodnotení Nemocnica roka 2023, ktorú každý rok pripravuje inštitút INEKO a mne výrazne pomôžu v rámci legislatívneho presadzovania práva detského pacienta na sprievod v nemocnici.   

Všetky ďalšie potrebné informácie, vrátane samotného dotazníka, nájdete na tomto linku: https://docs.google.com/forms/d/1gOfygBBSmnpV8QgfsfGl7JSbz-VVhhT5Kh3zMl0_FJc/edit?usp=forms_home.  

Ďakujem vám za pomoc a ochotu.

Vladimíra Marcinková


Vladimíra MarcinkováZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...