Za obnovenie živých prenosov a videozáznamov z mestského zastupiteľstva v Martine

Kontaktujte autora petície

Podpíšte petíciu proti nezmyselnému zvýšeniu daní v Martine ✅

2023-10-18 14:30:49

Podpíšte petíciu proti nezmyselnému zvýšeniu daní v Martine ✅ https://www.peticie.com/som_proti_zvyovaniu_dani_v_meste_martin

Počas mestského zastupiteľstva, ktoré sa bude konať 26.10., budú martinskí poslanci hlasovať o návrhu, ktorý upravuje výšku niektorých poplatkov a daní smerom nahor až o 100%. Do mestskej kasy by to malo priniesť každoročne navyše cca 5 miliónov eur.
My, dolupodpísaní občania mesta Martin s tým nesúhlasíme!
1. Primátor Danko ako úplne prvé, keď sa opätovne ujal úradu, riešil výšku svojho platu, aby zabezpečil seba. Následne zbytočného druhého viceprimátora, aby si zabezpečil väčšinu v zastupiteľstve. A teraz chce občanom a firmám zvýšiť dane miestami až o rekordných 100%, aby ešte na chvíľu udržal potápajúcu sa loď nad hladinou.
2. Navýšenie daní samo o sebe nemusí byť zlá vec. Ak to dáva zmysel, resp. ak je aspoň trochu nádej, že sa tie peniaze nestratia v tajuplnej čiernej diere netransparentnosti alebo sa nerozflákajú na ad hoc neudržateľné a nekoncepčné nezmysly.
3. Tu však vedenie mesta doslova žiada občanov, aby z ich vlastných peňaženiek financovali ich neschopnosť setriť sami na sebe, neschopnosť čerpať eurofondy v takej miere, ako to robia napríklad v Trenčíne či 5-ročnú neschopnosť postarať sa o to, aby Martin nevyzeral ako zanedbaná a rozpadávajúca sa karikatúra niekdajšieho rozkvitajúceho a významného mesta.

Milan Ftorek - Reštart Martina

Ďakujem

2022-10-28 17:57:50

Ďakujem Vám ešte raz za Váš podpis pod túto dôležitú petíciu. Verím, že v sobotných komunálnych voľbách budeme mať šťastnú ruku pri výbere takého vedenia mesta, ktoré už nebude zamedzovať slobodný prístup k informáciam pre svojich občanov.

S pozdravom
Milan Ftorek - Reštart Martina


Milan Ftorek - Reštart Martina

pozeramevamnaprsty.sk

2022-01-28 16:14:25
https://www.pozeramevamnaprsty.sk ➡️ web, kde nájdete kontroverzné hlasovania mestského zastupiteľstva, ktoré sa pred vami snažia ukryť a petíciu za obnovenie živých prenosov a videozáznamov z týchto zasadnutí, ktorá stále beží a ktorú môžete aj naďalej zdieľať a rozposielať svojim známym. Ďakujeme.

Milan Ftorek - Reštart MartinaZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...