Výzva LGBTI ľudí, ľudskoprávnych organizácií, odborníčok/kov NR SR: Vážte slová aj hlasy, ide nám o život!

Kontaktujte autora petície

Ďakujeme za Vašu podporu, náš boj sa nekončí!

2021-11-03 14:00:47

Ďakujeme za podpísanie Výzvy LGBTI ľudí, ľudskoprávnych organizácií, odborníčok/kov NR SR: Vážte slová aj hlasy, ide nám o život!

Výzvu sme minulý týždeň v pondelok doručili poslancom a poslankyniam s desiatkami podpisov občianskej spoločnosti. Odvtedy parlament hlasoval o troch návrhoch zákonov, ktoré poslanci a poslankyne neschválili. Výsledok hlasovania však podčiarkol, prečo je dôležité spoločne sa mobilizovať, keď sú ľudské práva porušované a keď LGBTI ľudia a komunity čelia takýmto politikám, ktoré ich ešte viac diskriminujú, ba až prenasledujú. 

Hlasy “ZA” sa totiž našli aj v radoch koaličných, čo nám dáva jasný signál, že ofenzívy extrémistov si nájdu svoju podporu aj v budúcnosti a nebezpečne na nich participuje aj vládnuca koalícia. Nesmieme to dovoliť! V najbližších hodinách sa bude hlasovať aj o poslednom z návrhov, ktoré boli predložené na túto schôdzu parlamentu. Stále máme čas, aby sme spoločne ukázali jasný a široký odpor verejnosti proti takýmto pokusom a politikám. 

S podpismi od Vás i Vašich komunít, okolia, budeme ďalej usilovne pracovať na asertívnej advokácii voči ľuďom so zákonodarnou i výkonnou mocou. Útoky na základné ľudské práva LGBTI ľudí a komunít, akých sme svedkami aj v Poľsku či Maďarsku, nesmú dostať živnú pôdu na Slovensku a zostať bez odozvy. Šírte preto prosím túto výzvu ďalej a vyzbierajme spoločne aspoň tisícku podpisov! Pretože ani odmietnutými návhrmi represívnych zákonov v NR SR sa náš boj za odstraňovanie nerovností queer ľudí a komunít, nekončí. 

Ďakujeme za Vašu podporu!


Saplinq, o. z.Zdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.