Petícia k otvorenému listu k podmieňovaniu účasti žiaka na prezenčnej výučbe podrobením sa testu na COVID 19

Kontaktujte autora petície

Naše úspechy a nová petícia

2021-11-04 10:40:43

Vážení podporovatelia petície a občianskej iniciatívy Škola bez podmienok!

Dosiahli sme spolu veľa. Dosiahli sme nepodmieňovanie nástupu detí do školy testovaním (petíciu stále držíme v raste čísel, k dnešku: +-16 300 plus hárky) a dostiahli sme zmenu vyhlášky 250 vďaka Memorandu (https://www.skolabezpodmienok.sk/blog/spolocne-vyhlasenie-signatarov-k-vysledku-memoranda-hlavnemu-hygienikovi-janovi-mikasovi-zo-dna-17-9-2021) a našim aktivitám. Naše deti na ZŠ sme odrúškovali.

Ideme však ďalej. Nepoľavíme. Rozhodli sme sa potvrdiť a posunúť tento úspech ďalej. Pre všetky deti do 18 rokov, pre všetky typy škôl. 

Prosím podpíšte aj túto novú petíciu, kde participujú osobnosti ako doktor Weis a doktor Lakota. Prosím zdieľajte ju aj na svojich profiloch. 

Petícia: https://www.peticie.com/peticia_za_slobodne_dychanie_bez_akychkovek_prekaok_vo_forme_prekryvania_hornych_dychacich_ciest_pre_deti_a_iakov_v_ramci_vychovno-vzdelavacieho_procesu

FB post na zdieľanie: https://www.facebook.com/1104040979/posts/10219868759125088/?d=n

Nikdy sa nevzdáme! Za naše deti sa oplatí všetko.

Podporiť občiansku iniciatívu môžete akoukoľvek sumou daru na číslo účtu:

SK4583300000002201225133

Ďakujeme!

S úctou, Mgr. Adriana Kráľová

www.skolabezpodmienok.sk


Mgr. Adriana Kráľová

Stav petície "Škola bez podmienok"

2021-08-13 17:33:32

Petícia k otvorenému listu k podmieňovaniu účasti žiaka na prezenčnej výučbe podrobením sa testu na COVID 19!

Milí podporovatelia petície!

Petíciu podporuje renomovaný právnik JUDr. Peter Weis. Ideme na číslo 16 000 podpisov. V tejto chvíli strategicky vyčkávame na vhodnú chvíľu vyvolať rokovanie a s našim profesionálnym tímom ju kvalifikovane prerokovať.

Pretože v minulosti nás odbili mnohými listami a výtkami, tentokrát pod právnym zastupovaním renomovanej advokátskej kancelárie, si nenecháme ujsť právo na spravodlivosť a demokratickú diskusiu.

V petícii sa už nachádza konečne aj hárok a text na stiahnutie. Znamená to, že nám môžete v teréne pomáhať. Spolu to dokážeme! Verím, že vieme strategicky využiť aj nastávajúce protesty a Vy viete byť takto aktívni a veľmi nápomocní v tomto našom spoločnom zápase o normálny život.

Nezabudnite si pozrieť náš nový web:

www.skolabezpodmienok.sk

S úctou

Mgr. Adriana Kráľová

 

 


Mgr. Adriana Kráľová

Podanie na Európsky súd pre ľudské práva a stav petície

2021-05-17 09:20:48

Dobrý deň ctení podporovatelia petície!

Dnes je veľký deň a bude odoslané podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu vo veci podmienok a porušovania práv občanov a detí.

Ak právny štát zlyhal a na SR nie je občiansky hlas vypočutý, zastávam názor, že nepoľavíme ani vo veci prerokovania petície na pôde Ministerstva školstva SR. Dám zostaviť novú právne relevantnú žiadosť, ktorú im odošleme. Momentálne máme v petícii 15061 podporovateľov.

Pokúsim sa zostaviť čo najlepší profesionálny tím a tak ako som nikdy nepoľavila, aj toto sa dotiahne do víťazného konca. Cieľ je na dosah. Len vytrvalý občan môže byť úspešný vo svojej neoblomnej snahe. Naše deti a životy stoja za toto enormné úsilie.

S úctou Mgr. Adriana Kráľová


Mgr. Adriana Kráľová

Právna podpora a podania

2021-04-17 05:29:23

Dobrý deň,

rada by som Vás informovala, že prvá slovenská žaloba do Haagu bola poslaná.

K našej petícii: získali sme podporu JUDr. Petra Weisa a už je uhradená faktúra na služby na medzinárodné podanie: Európsky súd pre ľudské práva. 

K slovenským aktivitám: ešte budem zisťovať aký typ podania sa dá na Slovensko. 

Tlak je značný, preto ustupujú. Ďalej prosím vytvárajte tlak proti všetkým nezmyslom na školách.

Nezabúdajte: veci sa dejú, tlak má zmysel!

S úctou, Mgr. Adriana Kráľová


Mgr. Adriana Kráľová

Máme dostatok podpisov na prerokovanie petície

2021-04-07 12:48:08

Dobrý deň,

máme dostatok podpisov na prerokovanie petície, aktuálne číslo: 12909. V tomto čase očakávame, ako bolo oznámené v médiách, uvoľňovanie opatrení po Veľkej noci. Preto nechceme okamžite eskalovať situáciu s ministerstvom. Takticky počkáme. V prípade, že sa do týždňa situácia nezmení, podávame opätovne petičný výsledok ministrovi školstva a budeme požadovať rokovanie.

S úctou Mgr. Adriana Kráľová


Mgr. Adriana Kráľová

Informácia o stave petície

2021-02-25 16:54:52

Vážení podporovatelia petície!

V prvom rade by som sa Vám rada poďakovala. Ako viete, petícia bola podaná s inou petíciou, nakoľko naša mala v tom čase nedostatok podpisov na prerokovanie.

Demokracia je v rozklade. Štát robí všetko preto, aby naše hlasy umlčal. Preto urobili obštrukciu a petície rozdelili.

Dnes máme ale samostatne spolu 12573 podpisov aj vďaka zdieľaniu petície p. Marekom Gécim a p. Tomášom Tarabom, za čo im ďakujeme.

Nakoľko vláda nemá záujem na riadnom vybavení veci (tieto skutočnosti opäť predvídame), je potrebné podniknúť ďalšie kroky. Občania sú len občanmi. Preto sa v tejto dobe pokúšame spojiť so zvučným právnikom, aby sme naše úsilie dotiahli spoločne do víťazného konca. 
 
Veríme, že sa nám to podarí a naša spoločná neoblomnosť sa stane výsadou víťazov. Určite Vás budeme informovať o stave veci.
 
S úctou, Mgr. Adriana Kráľová 
predsedníčka petičného výboru

Mgr. Adriana Kráľová

Spojenie petícií

2021-01-05 17:17:59

Členovia nášho petičného výboru sa rozhodli spojiť túto petíciu s petíciou s podobným obsahom (link: https://www.peticie.com/peticia_proti_plonemu_testovaniu_apovinnosti_okovania_proti_covid_19), nakoľko to zákon umožňuje, aby sme dosiahli čo najvyššiu úspešnosť a vyvolali rokovanie s vládou a príslušnými orgánmi budúci týždeň. S úctou Mgr. Adriana Kráľová


Mgr. Adriana KráľováZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...