Petícia na podporu založenia Slovenského inštitútu v Bruseli

Kontaktujte autora petície

Poďakovanie

2021-10-09 19:23:47

Vážení signatári petície za založenie Slovenského inštitútu v Bruseli,

pred niekoľkými týždňami petičný výbor poslal mejlom petíciu pánovi ministrovi Korčokovi. O niekoľko dní prišla odpoveď od pani Tomkovej, riaditeľky Odboru kultúrnej diplomacie. Vysoko ocenila úsilie petičného výboru, teda aj všetkých 379 signatárov, teda aj vás a spomenula že na ministerstve sú informovaní o iniciatívach Slovákoch v Belgicku, ako aj to, že Slováci držia spolu a nezabúdajú na Slovensko. Uviedla a to je dôležité z hľadiska petície, že ministerstvo má tiež vážný záujem zriadiť dôstojný priestor, ktorý by slúžil nielen na prezentáciu slovenského umenia a kultúry, ale aj na stretávanie sa krajanov v príjemných priestoroch so slovenskou atmosférou. Pani Tomková ďalej napísala, že na tejto úlohe pracujú a dúfajú, že ich zámer sa podarí naplniť. Na záver spomenula, že v pokročilejšom štádiu príprav, radi príjmu našu pomoc.

Mýslíme si, že toto sú naozaj pozitívne správy a vidieť v nich aj jasný hmatateľný záujem niečo konkrétne vo veci zriadenia Slovenského inštitútu urobiť.

Ešte raz ďakujeme každému, kto petíciu podpísal a sme presvedčení, že aj naša petícia pomkla ministerstvo k rozhodnutiu situáciu so Slovenským inštitútom riešiť.

Pevne veríme, že naše najbližšie spoločné stretnutie nebude virtuálne, ale sa osobne uvidíme v Slovenskom inštitúte v Bruseli.

Dovidenia.

Za petičný výbor,

Pavol Krempaský

 

 

 


Pavol Krempaský, zástupca Petičného výboru, Rue des Floralies 81/61, Brusel, Belgicko

Stav petície Za založenie Slovenského inštitútu v Bruseli

2020-11-25 20:32:08

Dovoľujeme si Vás osloviť s informáciou o stave petície za založenie Slovenského inštitútu v Bruseli. Link je tu: https://www.peticie.com/peticia_na_podporu_zalozenia_slovenskeho_institutu_v_bruseli

 

Peticiu k dnešnému dňu 25 novembra 2020 podpísalo 257 ľudí, medzi nimi aj Vy, čo si veľmi vážime.

Medzi podporovateľov myšlienky inštitútu patria napríklad tieto známe osobnosti: Ivan Štefanec a Michal Wiezik (europoslanci), Robert Kirchhoff (režisér), Daniel Bútora a Boris Strečanský (lídri študentského hnutia v Novembri 89) a Ondrej Prostredník (teológ).


Slovenské inštitúty zriaďuje Ministerstvo zahraničných veci a európskych záležitosti SR. Úlohou takýchto inštitútov je propagovať kultúru Slovenska a prostredníctvom nej presadzovať jeho záujmy .
Doteraz takéto inštitúcie vznikli v Prahe, Paríži, Ríme, Budapešti, Berlíne, Varšave, Viedni a Moskve. Viac sa o ich činnosti môžete dozvedieť na stránke ministerstva:
http://www.mfa.sk/zu/index/index.php?lang=sk&c_id=all&zu_typ=4

Domnievame sa, že ak má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí vo svojom názve európske záležitosti je viac ako očakávané, že Slovenský inštiút by mal bť aj v hlavnom meste Európskej únie v Bruseli. A to nielen preto, že v Belgicku žije veľa Slovákov, ale preto, že v Bruseli môže efektívne zviditeľniť našu krajinu.

Cieľom petície je získať viac ako 1 000 podpisov, aby sa ministerstvo muselo začať touto otázkou vážne zaoberať.
Veríme, že s Vašou pomocou sa nám podarí tento počet nielen dosiahnuť, ale aj prekročiť.

Vopred ďakujeme ak by ste spropagovali túto petíciu, aby sme získali  ďalšie podpisy, ktore budú predstavovať cenný príspevok k budovaniu Slovenského inštitútu v Bruseli.


Pavol Krempaský, zástupca Petičného výboru, Rue des Floralies 81/61, Brusel, BelgickoZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...