Predĺženie električkovej linky č. 7 DPB až po zastávku Komisárky

Kontaktujte autora petície

Podarilo sa

2019-09-11 11:54:39
Dopravný podnik Bratislava
LINKA 7 SA PREDLŽUJE DO RAČE

Vážení cestujúci, od pondelka 16. septembra predlžujeme linku 7 až na konečnú Komisárky. Ako sme sľúbili pri zmenách na začiatku septembra, prevádzku liniek 3 a 7 sme denne sledovali a vyhodnocovali sme aj vaše podnety. Návrat cestujúcich do MHD po prázdninách bol v Rači výraznejší, než ukazovali naše prepravné prieskumy a výpočty.
Za nedostatočnú prepravnú kapacitu v úseku medzi Račou a Vinohradmi a za problematické cestovanie počas dvoch týždňov sa ospravedlňujeme.

Nová trasa linky 7️⃣ teda bude Rača, Komisárky - Hlavná stanica. Linka obslúži štyri významné prestupné terminály a to ŽST Vinohrady, Račianske mýto, Blumentál a Hlavnú stanicu.

Teší nás, že záujem o hromadnú dopravu na na tejto radiále je taký výrazný, že môžeme ponúknuť 120-sekundový interval medzi spojmi na celej jej dĺžke, nielen v úseku od ŽST Vinohrady. Týmto krokom sa zároveň skráti čakanie na najbližší spoj.

Na trase linky 7 sa v rannej špičke bude nachádzať spolu až 17 vozidiel a prepravná kapacita vzrastie o vyše 60 %. Veríme, že vaše cestovanie bude odteraz omnoho príjemnejšie.

Naďalej pracujeme na skvalitnení preferencie na Račianskej a Púchovskej ulici, aby nedochádzalo k súbehom električkových spojov a vaša cesta bola ešte rýchlejšia. Nedokonalá preferencia spolu s ďalšími faktormi môže ovplyvniť príchody liniek na zastávkach ďalej od Rače, preto ak po čakaní dlhšom ako tri-štyri minúty príde preplnený spoj, ten ďalší, prázdnejší, by mal byť "už za rohom". Obe linky majú v čase rannej špičky do cca. ôsmej hodiny interval 4 minúty, spolu teda dvojminútový.

Cestovné poriadky budú k dispozícii v krátkom čase. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.


MartinZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Facebook