Chceme v Rači nový park, nie ďalšiu bytovku!

Kontaktujte autora petície

Podpora parku - už dnes!!!

2016-01-15 15:07:38

Dnes - v piatok 15. januára 2016 - je dôležitý deň v boji o nový park. O 18.00 sa v Kultúrnom stredisku Žarnovická v Rači koná verejné zhromaždenie občanov. Na ňom sa má prijať záver a ZAMIETNUŤ výmena pozemkov s MČ Rača, čím by padol aj projekt budovania nového parku. Ak môžete, prídite park podporiť. Po príchode sa hláste u Martina Peráčka. Vďaka!


M.Peracek

Grafické vyjadrenie pripravovanej zámeny pozemkov.

2016-01-14 13:44:43

K realizácii parku je však potrebná zámena pozemkov – Rača získa nový park, developer zasa pozemky, ktoré sa nachádzajú pod novopostavenými budovami, chodníkmi či parkovacími miestami (teraz ich má Intercom Development v dlhodobom prenájme).

Do procesu vstúpili aj rezidenti zo Závadskej ulice, ktorá je v susedstve projektov Radničné námestie a Rača Tower. Ich hlavná požiadavka je, aby parcela 674/9 medzi starými a novými bytovkami fungovala aj ďalej ako zelená bariéra a nezmenšovala sa ani v budúcnosti.

Problémom je to že skupina ludí (aj poslancov mestneho zastupiteľstva) v tom vidí možnosť vytlcť politicky kapitál dokonca aj za cenu znemožnenia zámeny predkladaním nezmyselných podmienok.


M.PeracekZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.