Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

Miriam Turzová

#576 Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-10-03 21:15

#549: Gus - Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

No, ja osobne považujem za svoju tak zákonnú ako aj morálnu povinnosť starať sa o svoj majetok, t.j. psa, vychovávať ho, dbať o jeho zdravie. Rešpektujem iných psíčkarov (ktorí častokrát nerešpektujú mňa - vo väčšine sú to majitelia malých psov), som ohľaduplná voči ľuďom, keďže chápem, že niekto sa veľkého psa môže báť. Taktiež viem, že môj pes môže od radosti na niekoho skočiť, preto vždy keď príde malé dieťa, že si ho chce pohladkať mu to dovolím až vtedy, keď sa môj pes ukľudní od toho nadšenia a v kľude sedí, potom už len svoju "obeť" oblizuje. Ja mám svojho psa neustále na vodítku, čiže môj pes nemôže dobehnúť k inému psovi, skôr je to naopak, prenasledujú nás psi, ktorých majitelia na nich z 20-tich metrov kričia a pes ich úplne ignoruje (vo väčšine sú to malé plemená psov, nebudem špecifikovať), ale keby sa náhodou niečo stalo, keď tie psi do môjho vyrývajú, kto bude zodpovedný? Iba ja a môj pes... Ja som veľmi dobre pochopila o čo Ti ide a minimálne mne o to isté .... aby majitelia psov mali väčšiu povinnosť a zodpovednosť voči svojim psom ... ale všetci majitelia akéhokoľvek plemena ... keď môžem zákon a základný ľudský rešpekt dodržiavať ja, mal by ho dodržiavať aj majiteľ akéhokoľvek iného plemena, pretože, a ruku na srdce, majitelia malých psov kašlú na ich výchovu, je im ukradnuté, že si ich pes voľne pobehuje aj keď nereaguje na povel a to len z dôvodu, že si povedia, že veď to je malý psík, veď on neublíži ... ja chránim iba svoje práva ako majiteľa, ako človeka a taktiež práva svojho psa, nič viac. A mimochodom, moje zamýšlanie sa je dosť hĺbkové a vždy sa snažím vidieť danú vec z oboch strán. Ďakujem.

Ena

#577

2012-10-04 10:07

Svojím podpisom potvrdzujem svoj nesúhlas s návrhom novely zákona pre jeho absolútnu nekompetentnosť, znaky diskriminácie, populizmu, absenciu objektivity a nerealizovateľnosť v praxi. Verím a dúfam, že sa v našom štáte môže ešte udiať zázrak a zvíťazí zdravý rozum.
maca

#578

2012-10-04 10:42

Som vyštudovaná kynologička ...ale ten kto posudzoval tieto psy bol asi totalny debil..... Každý pes je odrazom svojho pána. Nepoviem bojové plemená-pri takychto psoch by mali kontrolovat majitelov ci aktivne chodia do kynologickeho klubu alebo su kynologovia...a ostatne psy by mali nechat tak lebo dospejeme do stadia ze vymyznu vsetky plemena s tohto statu koli nejakym debilom....sama covam rotvajlery ale viem ako sa im mam venovat..a opat hovorim kazdy pes je odrazom svojho pana ako si ho vychová taky bude ...


Hosť

#579 PROSÍM POTVRĎTE TIETO PETÍCIE-- JE TO VEĽMI DOLEŽITÉ

2012-10-04 11:51


Hromadná pripomienka klubu SKÁaRO. Milan Polák

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=272029

Hromadná pripomienka za Jeden Meter SK. Ing. Miroslava Brtková

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=272011

Pripomienka od Slovenského klubu chovateľov teriérov a foxteriérov.
MVDr. Pavol Seman

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=271747

Zásadné pripomienky Klubu molossov Slovenska. Návrh na stiahnutie navrhovaného zákona a návrh zásadných pripominok k danému zákonu.
Mgr. Viera Staviarska

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupporterList.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=272055&langEID=1


• Najskôr sa treba zaregistrovať https://lt.justice.gov.sk/Public/RegisterNewUser.aspx
vratiť sa na –môj profil a nastavenia-,
nevyhnutné je vyplniť MENO a PRIEZVISKO – MESTO/OBEC-PSČ, atď… a uložiť.
Až potom môžete pripojiť, alebo podporiť pripomienku.
• Ak by ste sa stratili ,zostante prihlásení,môžte sa vždy vrátit tu na vyššie uvedené linky a tak sa jednoducho dostanete na hľadaný odkaz ,
myškou rolujete úplne nadol a kliknete na podporenie pripomienky…





Desyna

#580 .

2012-10-04 13:42

!

Hosť

#581

2012-10-04 14:08

Každé zviera má svoje práva,!!!!!

Hosť

#582

2012-10-04 14:08

...!!!

Anonymous

#583

2012-10-04 15:58

Nesouhlasím s tímto zákonem, jelikož nemá žádné opodstatnění. současná legislativa je vyhovující. Nelze dělit psy na nebezpečná plemena, jsou pouze nebezpeční jedinci. V první řadě bych se zaměřila na tzv. chov bez průkazů původů, kdy žijí psi často v nevyhovujících podmínkách, bez správné socializce!
Pitbul Pedro

#584 Re: Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-10-04 18:43

#576: Miriam Turzová - Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

Ja mám tiež pitbula a mám presne také isté skúsenosti ako Vy. Na prechádzke v parku išiel predomnou a popri mne prebehol yorkšir, tak som len zreval-nesmieš. Zodvihol hlavu do výšky aten malý dobehol a zahryzol sa mu do hrude, otočil sa  a prášil naspeť k majiteľke. Na svoju obhajobu uviedla, že on to robí na všetkých veľkých psov. Úplne som zostal hotový. Spýtal som sa, že čo keby ho bol moj pes uhryzol a ona mi povedala, veď to nemohol ani cítiť. Toto sa stalo v B.Bystrici v Sásovej.

black

#585

2012-10-04 21:25

totalny nezmysel...
MOloch

#586 PIt bull

2012-10-05 11:39

Existuje len jedno nebezpečne plemeno.... Ľudia
Moloch

#587 587

2012-10-05 11:40

Pit Bully su neni zle psy ide o to ako ich pan vychova...
Toto je paskvil politiků

#588 Petice

2012-10-05 11:55

Toto nemůže nikdo snad NORMÁLNÍ MOZEK vymyslet,zvedněte prdele politici,vychovejte si psa mysto mejdánku a vození prdele v drahých autech.Poznejte normální život s pejskem velké rasy.Ty máte zavřené za plotem abyste nedostaly přes hubu od někoho,nevíte co je to psa pohladit,mluvit sním,chodít na procházky mezi normální lidi,to se pejsci poznávájí hrají si spolu,není problém,ale to vy mozci vymaštění neznáte,že jen sedíte a uživáte si za státni peníze.Řeště nepřispusobyvý národ co živý stát,ty co střílí po lidech a použivají nože na lidí,to je na denním pořádku,to řeší za státní peníze.Psa si slušný chovatel platí státu!!!Krmení také,stát je neživý.tak co řešíte?Poznejte život mezi lidima těchto plemen,není nic krásnějšího jak život se psem,lepší jak poslouchat ty vaše p......řeči.Romi neřešíte,kriminalitu na denním pořádku,ale pse ano,kdo schrábne ten balík za návrh.chce se mě s Vás víte co.Zdraví Š.D
stejný případ

#589 odpovědRe: Re: Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"...

2012-10-05 12:07

#584: Pitbul Pedro - Re: Re: Re: Re: Dobre si precitajte uvod Vasej peticie, "psickari"... 

 Tak toto se mě stalo 3x jezevčík se mě zakousl do amerického staforda 39kg,nevrátil to nikdy mazel,paní on je takový. Kdyby to vrátil přijede 6 aut městské policie a vinen je kdo? staford. Malé plemena vůči velkým psům je pohroma,ale je to o majitelích,on si sněma hrál,moloval děti,lidi.Bohužel 10.10 2011 mě umřel na rakovinu. Jiné plemenu bych nevolila. Pitbullku měl syn 12r všude na volno,koš neznali nikdy nebyl problém sněma.

Kateřina Lasevičova

#590 Nenavidím ty lidi

2012-10-05 18:00

Jsem sice čech ale nebojím se poslanců nebojím se nikoho a ti kteří tenhle zakon chtějí uzakonit jsou totalní ho.... a to bez prominutí Nemůžu uvěřit že se chcou zbavit nevyných psů!!!. jsem sice eště dítě ale z mamkou pojedem na pochod do bratislavi aby bylo tohle šílenství zastaveno a je mi totalně někde co jsi ti demen.. budou myslet nepřeju si aby se někdo dotkl nevynného psa a navýc sama mam dva psi kteří jsou pro mě vše na světe a jestli jsi chcou stěžovat tak at ale my jsme ti kteří si mají stěžovat mi a všichni slovaci kteří miluji své domací mazličky MY NA TO MAME PRAVO JSOU TO NAŠI PSI A NE JEJICH A MY SNIMA ZACHAZÍME DOBŘE!!!

Hosť

#592

2012-10-06 12:51

zákaz bojových plemien

Každý z Vás už asi počul o novom zákone, týkajúceho sa o zákazu chovu bojových plemien. Ten, kto má rád aspon trochu zvierata ...svojich miláčikov nech podpíše petíciu, aby ten nezmyselný zákon neschválili

Petícia p
roti novému zákonu o zákazu bojových plemien.
Prosíme podpisovat hromadnú pripomienku, ktorá bola napísaná advokátom a je oficiálna.
kopírované......

Hromadna pripomienka za Jeden Meter SK

...
...
1. najskor sa traba registrovat na stránke
https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx
2. ist na moj profil a nastavenia
3. nevyhnutne vyplnit meno,priezvisko, mesto, ulicu, psč
4. až potom možte pripojit pripomienku.. úplne dole tu:

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=272011

bojujme pre naších bezbranných bojovníkov
viac na stránke http://www.jedenmeter.sk/
Budžugesko

#594 Hanba..

2012-10-06 21:40

Je mi do plaču s tohoto štátu, aby zvieratá trpeli ?
Fuj! Hanba tomuto štátu. Najradšej by som odcestovala odtialto a už sa sem nevrátila. Ale niečo tu ineje doriešené.. Prečo majú byť potrestané zviratá, keď na vine su ludia ktoré sa o nich nestarajú.Je len jedno nebezpečné plemeno a tým sú Ludia..
Presne tak, aj ja vravím ;)

#595 Re: PIt bull

2012-10-06 21:41

Eliška

#596 Re:

2012-10-08 19:33

#34: Mariana -

Dobrý den, souhlasím s vámi, jsem sice z České republiky, a nestačím se divit co ti vaši (i naši) zákonodárci vymýšlí za hlouposti, přesně, kdyby se raději starali o mnohem důležitější věci. Jsem majitelka středoasijského pasteveckého psa
a neumím si představit, že by někoho pokousal, většího mazlíka jsem opravdu nezažila.

Také souhlasím s názorem a také ho veřejně zastávám, že pes je takový, jak ho vychová jeho pán a vše co se stane (špatného) je ve skutečnosti vina člověka, ne psa.

Satnislav Keřlík

#597

2012-10-09 14:40

Nesouhlasím s návrhem novely zákona o držení psů. Přijetí tohota zákona je nesmysl a hlupost mocných, kteří tyto plemena neznají a nemají s nimi žádnou zkušenost.
Stanislav Keřlík ml.

#598

2012-10-09 14:50

Nesouhlasím s přijetím tohoto návrhu zákona o držení psů. Problém řeší současná legislativa a není nutné schvalovat tento hloupý a nesmyslný zákon.
Lucia

#599 Diskriminácia psov!

2012-10-09 22:54

Celý teto zákon je nezmysel... podľa jedného veterinára spomenutého v novom čase za tento rok bolo 100 psích útokov ale z toho iba 2 boli sposobené pytbulmi väčšinu útokov spôsobili práve nebojové plemená... tento zákon vláda vôbec nemá čím podložiť, a tým že zakáže chov pytbulov v republike? Nezodpovední majitelia si zaobstarajú iné rasy ako rotvailerov, boxerov, dobermanov a napadať ľudí budú oni! ...NIEJE TO O PSOCH ALE O MAJITEĽOCH!!!
Keby sa pán minister stretne s chovateľmi a veterinármi a budú viesť diskusiu na tútu tému pochopil by že zákon je zytočný ... mám 18 rokov doma 4 roky križenca staforda s pytbulom, z tieto roky nejavil žiadne známky agresivity! je to od prístupu majiteľa!
ZBYTOČNÝ DISKRIMINAČNÝ zákon!!
Dee

#600 Re: boha...

2012-10-10 14:31

#2: ivizzz - boha...

né jen slovenské..:)