Nebuďme psími rasistami

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Nebuďme psími rasistami.

Jana K.

#551

2012-09-30 16:25

Tento dokument mluví za vše... http://www.youtube.com/watch?v=dm1PYa7ciTk ...chci se jen vyjádřit, že tento nesmyslný zákon se dotýká velkým způsobem mě i mého psa. Jsme z jižní Moravy a jezdíme pravidelně k veterináři do Senice, jelikož jeho přístup k léčení psů je nesrovnatelný s veterináři, které jsme navštěvovali tady, ale při poslední návštěvě (28.9.) jsem byla totálně zdrcená chováním jedné starší dámy, nakolik jsou ovlivněni médií a tímto zákonem... Vešli jsme do čekárny, kde bylo asi dalších pět psů, můj pes (Americký stafordšírský teriér) si ani jednoho z nich nevšímal, jelikož je od útlého věku socializovaný a vyrůstal se psy, na tom jsem si velmi zakládala, snad kromě jedné fenky Rhodéského Ridgebacka - ta se mu líbila a kňučel na ni :) Klidně jsme čekali až na nás bude mít pan doktor čas, když zničeho nic na mého psa vystartovala starší paní, která v náručí držela malého psíka, začala hlasitě říkat, aby to všichni slyšeli, jejímu psovi: "Ať jde pryč ten zabiják, podívej, jak na Tebe škaredě kouká. Ještě, že je brzo zakážou." Ztrapnila mě před celou čekárnou, musela jsem opustit místnost a jít čekat ven, jelikož mi bylo fakt do breku a hádat jsem se nechtěla... Tímto chci jen vzkázat, že jsem s Vámi, držím palce, pěsti a všechno, co se dá!!! U nás už byl podobný návrh na zákaz také, myslím, že dokonce dvakrát, ale naštěstí ani jednou neprošel, nedokážu si ani v nejmenším představit, jaká bolest by to byla a ne jen pro mě, ale pro všechny zodpovědné chovatele těchto úžasných, inteligentní plemen s obrovským srdíčkem vůči všem lidem, byla by to pro mě ztráta jako kdybych přišla o dítě, on je můj život, miluji ho nade všechno na světě a rvala bych se za něj, stejně tak, jako by se rval on za mě!


Hosť

#552

2012-09-30 20:13

pes za nic nemoze moze zato vychova tak preco maju trpiet psy?
Weve

#553

2012-09-30 21:45

Šílený zákaz.. je mi líto, že pro spoustu z Vás skončil sen v chovu těchto plemen. Doufejme, že petice pomůže! Držím palce..
hosť

#554

2012-09-30 22:34

Ústavnoprávny základ vlastníckeho práva, ako jedného zo základných práv a slobôd, je v slovenskom právnom poriadku položený v čl. 20 Ústavy SR, ktorý v ods. 1 zaručuje každému právo vlastniť majetok. Podľa ods. 4 tohto článku ústava pripúšťa zásah do vlastníckeho práva ( vyvlastnením, alebo núteným obmedzením ), ktorý je však možný iba v nevyhnutnej miere a vo verejnom záujme, a to na základe zákona a za primeranú náhradu.

Z formulácie čl. 20 ods. 4 Ústavy SR „na základe zákona“ je teda zrejmé, že ani vyvlastnenie, a ani nútené obmedzenie vlastníctva nemožno urobiť zákonom, ale výhradne NA ZÁKLADE ZÁKONA, čo znamená, že takýto zásah, resp. takáto kompetencia – právomoc prinálež, alebo je Ústavou SR zverená moci výkonnej a nie moci zákonodarnej.

Z rozhodnutí ÚS SR:

„Prvou požiadavkou zákona ( s existenciou ktorého ráta čl. 20 ods. 4 ústavy ) je preto určenie orgánu oprávneného uskutočniť vyvlastňovanie, alebo nútené obmedzenie vlastníckeho práva“...

„...národná rad, ako jediný ústavodarný a zákonodarný orgán Slovenskej republiky nie je v zmysle ústavy oprávnený priamo zákonom vyvlastniť, alebo nútene obmedziť vlastnícke právo. Článok 20 ods. 4 ústavy však určuje, že k vyvlastneniu, prípadne k nútenému obmedzeniu vlastníckeho práva možno prikročiť len na základe zákona“...

„K porušeniu čl. 20 ods. 4 ústavy by preto mohlo dôjsť len vtedy, ak takýto zákon národnej rady nespĺňa podmienky tohto článku ( alebo aspoň niektorého z nich ).“

„Ústavné limity určené na vyvlastnenie národnej rade dovoľujú len prijať zákon, ktorý by upravil jeho zákonné predpoklady. Splnenie týchto predpokladov však musí byť preskúmateľné v konaní zaručujúcom ich objektívne posúdenie. Toto konanie je zásadne administratívne, t.j. patrí do výkonnej moci...“

T.j. akokoľvek veľmi by zakonodarca chcel prijať zákon v navrhovanom znení, nemôže tak urobiť, nakoľko by bol takýto kro nelegálny a nelegitímny..

Hosť

#555 ...

2012-10-01 00:27

Blbosť do neba volajúca !!!!!!!

Hosť

#556

2012-10-01 11:36

Nesúhlasím s touto formou, je to absolútny nezmysel bez zamyslenia sa nad príčinou a následkom. Ďalší úžasný zákon z dielne hlupákov ... bez dôkladnej porady s kompetentnými. Takto Slovensko nikdy nebude mať to čo by mať malo.
Tmea

#557 Zákon z opačného konce

2012-10-01 15:00

Zákon by měl především vyřešit způsobilost člověka, vychovávat psa bez rozdílu rasy a velikosti psa. Nezodpovědní majitelé a chovatelé jen přilévají vodu na mlýn těmto nesmyslným zákonům a jejich návrhům. Nevychovaný majitel se rovná nevychovaný pes, zcela jednoduchá rovnice.
Pitbul Pedro

#558

2012-10-01 15:50

Som strašne rád, že sa tu prihlasuje tak veľa ľudí na obhajobu naších psov. Ja mám pitbulla a som strašne rád, že ho maám. Je to plemeno, ktoré je sebavedomé, kľudné a preto nie je nervózny. Žena ktorá umrela pri venčení akože pitbulla nemala tam s ním ,čo robiť. Majiteľ im to zakázal. Najlepšie na tom všetkom je to, že majiteľ všade hovorí o tomto psovi, ako o stafordovy. Tak neviem, kde média zobrali toho pitbula. Dokonca sa hovorý, že nie bojové plemeno, ale útočné. V tomto štáte máme odborníkov, ktorých nám može závidieť celá európa.
Pedro Pitbul

#559

2012-10-01 16:26

Prepáčte staforďáci to nebolo na vás.
Dany

#560

2012-10-01 17:31

Snad sa zobudia Ti zodpovedni.
ADUSKA :)

#561 NESUHLASIM SO ZAKONOM !!!!! DUFAM ZE NEBUDE SCHVALENY !!!!!

2012-10-01 17:55

Nesúhlasím s daným zákonom! Nieje pravda, že PITBULL TERIÉR a plemena podobne, ktore sa uvadzaju v skupine: NEBEZPECNE PSY su vsetky rovnake ! Dovod ich reakcii zavisi od danej situacie a aj od vychovy majitela !!!!! Je pravda ze tieto psy su vykonovo zdatnejsie a rychlejsie a obratnejsie no zato ze je hyperaktivny nieje nebezpecny ! Dany druh psa je velmi vhodny k policajtom zachranarom a inym podobnym skupinam uz len koli jeho hyperaktivite lebo to ze by mohol pomoct by bolo pre neho potesenim !!! Preto s danym zakonom nesuhlasim lebo je to podla mna blbost je to ako keby ste zakazali urcitej skupine ludi aby zili v nasom state a to bere stat ako rasizticke!!!!! A my chovatelia a milovnici psov to tak isto berieme!! Bolo velmi vela utokou psov inych ras ale to sa do uvahy neberie lebo to boli ine plemena!! to je zase disktriminacia... DUFAM ZE SA DANY ZAKON NESCHVALI UZ LEN KOLI TYM PSOM KTORE ZA TO NEMOZU ZE URCITY POCET ICH DRUHU JE ZLY !!! DUFAM ZE TO VLADA POCHOPI :) DAKUJEM

Hosť

#562

2012-10-01 18:04

If you have no nowledge about anything, do keep your hands off!

Hosť

#563

2012-10-01 18:04

If you have no knowledge about something, do keep your hands of!
Pitbul Pedro

#564

2012-10-01 18:49

Hlavné je to, že ľudia ktorý si takéto plemená kupujú kvoli imidžu, tak si potom vyberú iné plemeno. Sú pripravený chovatelia rás, ktoré tu nie su uvedené, Rotvajler, Doberman, Argentínska doga, že možu prísť na rad aj ich miláčikovia. Preto musíme v tejto veci držať spolu. Mrzí ma ten protest v piatok v Bratislave, lebo sa ho nemožem zúčastniť z pracovných dovodov. Bolo to treba spraviť v sobotu, alebo v nedeľu. Dúfam v osvietenosť Jahnátka.
ovecka

#565 Re:

2012-10-01 22:40

#564: Pitbul Pedro -

ziadny protest sa v piatok 5.10 nekona, tento stupidny zakon sa pripomienkuje na PPP, mocipani budu musiet zohladnit nase pripomienky, uz je ich viac ako 1500, ak ani toto nikym z tych fetakov nepohne, zorganizujeme poriadny PROTEST

Pali Kopálek

#566

2012-10-02 08:17

Čo komentovať ? Skrátka súhlasím, iba doporučujem pánovi Jahňátkovi zakázať v lese vretenice, lebo sa množia ich útoky na človeka ./viď aj TN dňa 1.10.2012/
kika

#567 Re: Re: Re: aaaaa

2012-10-02 11:31

#519: petra - Re: Re: aaaaa

Petra, mám malého psa a tiež na každého šteká, ale myslím, že je to len určitý spôsob obrany, lebo v skutočnosti sa všetkého bojí. Nakoľko neverím mojím schopnostiam výchovy až tak aby som si dovolila nejakú dogu, alebo pitbula, mám malého psa. Ten šteká a ked náhodou spraví náznak kusnutia tak to určite nemá také následky, ako ked to spraví velký pes. Takže ešte raz neporovnávaj malé rasy s velkými. Ostatní (prevažne bezkrkí zakomplexovaní chlapci v puberte) by sa tiež mali zamyslieť tak, ako ja, či majú na to schopnosti kupovať si takých psov a vychovávať ich!!! Nie som za to, aby sa nejaké rasy zakazovali, ale určite som za to, aby tieto veľké a možno agresívne psy boli na vodítkach. Aj ja mám môjho psa na vodítku. Chcem aby všetky tieto psy boli na vodítkach, lebo môžu byť nebezpečné a ja nebudem vždy môjho psa zdvíhať na ruky, lebo ide nejaký velký pes bez vodítka a ČO KEĎ JE AGRESÍVNY. Možno nie je .... Mám to risknúť???? Môj pes je obmedzovaný kôli arogantným majiteľom veľkých psov, ktorí ich majú bez vodítka a koľkokrát ani nevedia kde ich pes behá, lebo sa rozprávajú. Ja sa rozprávať nemôžem, lebo musím striehnuť, či zase od niekadiaľ nevybehne nejaký veľký agresívny pes a či stihnem zdvihnúť môjho. Keby som nestriehla už dávno ho nemám - tak ako veľa veľa mojich známych zo sídliska...

Adriana

#568 pripomienky

2012-10-02 12:09

priatelia,prosim chyba este 150 individ.pripomienok do 10.10. prosim prispejte este kto mozte. link je v oznameniach. V nedelu som bola na pitbullsovke v Bojniciach. mame uzasnych psov!
Niky

#569 SMIEŠNE

2012-10-02 15:54

Evidentne majú naši politici pocit, že sa tu na SR máme tak dobre, že už nemajú čo riešiť, tak vymyslia tento smiešny zákon. :D.. Hlavne že väčšina tých ,,nebezpečných" plemien psov sa nestihla ešte na SR ani rozšíriť. A okrem iného, ako ste tu už viacerí spomínali, obmedzila by som nezodpovedných chovateľov a tých, ktorí psov týrajú, alebo aspoň teda dala psychotesty, ale zakázanie a obmedzenie chovu týchto psov nijak počet útokov psa na človeka neovplyvní. Hlúpy a smiešny krok. Väčšia pravdepodobnosť je, že sa človek zraní pri autonehode, zakážu za chvíľu aj rýchle autá? Celá naša legislatíva je padnutá na hlavu. Nech sa opýtajú osvedčených kynológov a zodpovedných chovateľov týchto plemien, ako to s nimi naozaj je.

Hosť

#570

2012-10-02 18:15

Petícia proti novému zákonu o zákazu bojových plemien.
Prosíme podpisovat hromadnú pripomienku, ktorá bola napísaná advokátom a je oficiálna.
kopírované......

Hromadna pripomienka za Jeden Meter SK

...
...
1. najskor sa traba registrovat, potom
2. ist na moj profil a nastavenia
3. nevyhnutne vyplnit meno,priezvisko, mesto, ulicu, psč
4. až potom možte pripojit pripomienku.. úplne dole

bojujme pre naších bezbranných bojovníkov
viac na stránke http://www.jedenmeter.sk/

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=5495&mrEID=272011
občan 831

#571 Re: PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

2012-10-03 01:05

#140: Miriam Turzová - PROTEST PROTI NOVELE TOHTO PRIMITÍVNEHO ZÁKONA

Pani Miriam Turzová GRATULUJEM. Kvalitnejší komentár som zatial nečítal.

 

 

wolfxxx

#572

2012-10-03 11:35

Mali by zakazat rozmnozovat sa takym majitelom co z tych psov spravia zabijakov... a nie zakazat psy!

Hosť

#573 Pit Bull

2012-10-03 13:10

Psy nemožu za to ako ichh pani vychovaju,,,
Dano

#574 NIE zakazu chovu

2012-10-03 13:35

som proti zakazaniu tychto "bojových" plemien nech zakazu chov bez vycviku a ludom s pochybnou minulostou... napr cisty register trestov a podobne aby sa vyhlo zlym majitelom a nielen co sa bojovych plemien tyka...
lucieee

#575 Re: Re: Re: Re: aaaaa

2012-10-03 14:26

#567: kika - Re: Re: Re: aaaaa

kika, každý má asi skúsenosti presne s tým opačným, čo má on sám. My máme toho nežiaduceho a problém sme mali zase s malým plemenom, ktorý akože šteká na obranu. Zúrivejšieho yorkšíra za plotom som asi ešte nevidela. Keď k nemu dobehli naši, malého by asi zrovna porazilo ako sa rozčuloval. A naši v pohode. Urobili to 2x, 3x. Další krát už si naši nenechali. Samozrejme, stale boll medzi nimi plot. A vždy keď bol malý mimo ich plota, dobehol k našmu a to isté. Provokater jak sviňa. A potom čo máte robit, ked svojich psov mate na voditku a malý, ktorý na vodítku nie je,   zúrivo dobehne priamo k vám...Nehovorím, že všetci malí sú takí, ale bohužial mám skúsenosti len s malými. Takže: musím aj ja striehnuť či zase odniekadial nevybehne nejaký malý agresívny pes a či to náááhodou nedopadne zle. A je jasné, kto bude na vine, že? zas ten väčší a ešte k tomu nežiaduci...  asi toľko.