Za zlepšenie transparentnosti opravy ciest a zvýšenie informovanosti občanov kraja

Vážení občania kraja,

stav ciest v správe Košického samosprávneho kraja (KSK) je alarmujúci. Vyše 44 percent ciest II. triedy je v nevyhovujúcom alebo havarijnom stave. Zarastené priekopy a prícestné svahy túto hrozivú štatistiku len potvrdzujú.

Za 15 rokov fungovania Košickej samosprávy (2002-2017), nepribudol žiaden nový kilometer cesty II. a III. triedy. Dokonca došlo k ich zníženiu, a to z 506,569 km na 504,707 km (štatistiky www.cdb.sk). Tento stav je pre nás neprijateľný a nevedie k skutočnému rozvoju kraja.

Požadujeme, aby KSK prijal transparentné kritériá pre opravu a reálnej koncepcie pre budovanie nových ciest.

Rovnako elektronické služby ponúkané na stránkach kraja www.vucke.sk sú zastaralé, užívateľsky nepríjemné, a tým pádom nami občanmi nevyužívané. Žiadame Košický samosprávny kraj o lepšiu informovanosť občanov Košického kraja, o rýchlejšie reagovanie na nahlásené opodstatnené podnety od občanov, a to pripojením sa Košického samosprávneho kraja k iniciatíve a voľnej aplikácii www.odkazprestarostu.sk.

Máme za to, že kraj má slúžiť občanom, keďže je platený z našich daní.

 

 

Cesty_2_triedy_-_graf1.jpg


Ing. Viktor Dulina    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu


ALEBO

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená na našej stránke. Všetky údaje, ktoré poskytnete v tomto formulári, však uvidí autor petície.

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Facebook