Za podporu otvorenia Jazykovej školy iCan v Košiciach pre cudzincov a krajanov

Bohužiaľ, štátne inštitúcie nám bránia v otvorení školy, a preto sa pýtame Vás, obyvateľov Slovenska - sú cudzinci, ktorí ovládajú slovenčinu pre krajinu prínosom?

Vyhlasujeme iniciatívu podpory otvorenia Jazykovej školy iCan v Košiciach pre cudzincov a krajanov a prosíme Vás o pomoci vyplnením dotazníka a podpísaním našej petície.

Na východe Slovenska býva asi 20% všetkých cudzincov pôvodom z tretích štátov. Pri predpoklade, že rovnaké percento cudzincov je aj z krajín EÚ, tak hovoríme o viac ako 28-tisícoch cudzincov, ktorí potrebujú jazykovú a kultúrnu adaptáciu v Košickom a Prešovskom samosprávnom kraji. V regióne ale chýba jazyková škola so zameraním na slovenčinu pre cudzincov a krajanov, a to nielen pre dospelých, ale aj ich deti.

Upozorňujeme tiež na tento problém aj v médiách: https://www.facebook.com/watch/?v=290947082041606

Vyplniť dotazník, podpísať našu petíciu a podporiť našu snahu môžu Slováci, cudzinci, firmy, ale aj mimovládne organizácie. Veľmi nám pomôžu aj podporné stanoviská, ktoré nám viete poslať na mailovú adresu: kosice@icanschool.sk.

Dotazník najdete tu: https://forms.gle/wx8bir5q7Lg6drH37

Ide o anonymný prieskum, ktorý zahŕňa len 5 otázok a nezaberie Vám viac ako 5 minút času!

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem iCan School na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook